Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 21:26, 13 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie ogarniam forum. Rano latam na terapię. Po obiedzie w domu. Walczę ze sobą, z dzieciowymi tematami początku szkoły. Z ogrodem też. Ogólnie nastrój mam już jesiennie depresyjny. Niekoniecznie z powodu okoliczności przyrody i pory roku.
Ale dłubię.
Wydlubalam darninę, rabatka nowa przekopana i zasypana korą czeka na wypełnienie.

Daleko w tle - po prawej - nie ma już berberysa, który rósł przed bukszpanem. Że względu na wątpliwe walory berberys wyleciał całkiem out. Miejscówkę zajęła parczelina od Kasyi. I leicesteria. I nastąpiło trochę roszad funkii.


Doszła jedna nowa - od sąsiada.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:45, 13 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Działania ogrodowe to dobra forma terapii. U mnie też roszady.
To najzupełniej normalne, że nastrój nieco siada pod koniec sezonu. Nie dałoby rady przeżyć dni w ciągłej ekstazie. Sinusoida nastroju wprowadza pewien rodzaj równowagi i jest jak to w życiu: raz lepiej, raz gorzej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:17, 14 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6530
Lucy, dasz radę Dobrze, że dłubiesz - Hania ma rację, to dobra forma terapii
Też usiłuję stosować ale pada - radość większa niż potrzeby terapeutyczne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
inka74 05:23, 15 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
W tym roku jakoś się tak porobiło, że mniej tego czasu jest, na wszystko co ważne w życiu. Trzymam kciuki. I przytulam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Judith 06:31, 15 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Lucy, łączę się w bólu tematów związanych z początkiem roku szkolnego w nowej szkole…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 10:20, 15 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lucy, dobrze mieć miejsce, w którym można podłubać, niezależnie od nastroju. Jesień może nie tak, ale perspektywa długiej zimy rozstraja kompletnie.
Troszcz się o siebie i to, co dla Ciebie ważne. Forum to mikro-cześć naszego życia, nie trzeba nawet myśleć o nieobecności tu w kategorii zaniedbania życzliwość życzliwych jest z Tobą zawsze
Gosiek33 13:50, 15 wrz 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Łączę się w bólu

Hosta wyjątkowo mi się podoba
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 07:31, 25 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Czołem
Żyję
Wraz z początkiem roku szkolnego zaczęły się wirusy. Już oboje coś złapali i trochę w domu siedzieli.

Dłubię nadal. Przycięłam rzut na taśmę dwa duże bukszpany. Z jednego będzie stożek, z drugiego czupa czups.
Tu w trakcie na koniec dnia roboczego.


Dużo przesadzam. Robię coś na kształt żywopłotu liściastego. No i nowe stare rabaty.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:43, 25 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zmobilizowałam się rano.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:46, 25 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pierwszy front walk...


Na razie zawieszenie narzędzi . Siły przeniosły się na inny front robót.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies