Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Kordina 22:19, 21 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ha, ha, Lucy nie ma to jak robienie NIC Twoje bogate jak nic
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:39, 21 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
tulucy napisał(a)


W ramach robienia "nic" zamówiłam kolejne tulipany, bo w końcu to grzech nie wykorzystać miejsca, jak jest. Paczka ma być we czwartek, akurat jak w prognozie największe śniegi zapowiadają. Może to mi pomoże ukryć ślady mojej choroby przed domownikami.

Poza tym w ramach kokonienia zamówiłam coś kompletnie nie rozważanego. 2 klony polne Ruby Lace. Zobaczymy, co to będzie. I w końcu chyba udało mi się upolować ambrowca SS. Przy okazji domówiłam dwie wiśnie owocowe i dwie jabłonki starych odmian (ananas berżenicki i kosztela). Trzecią dla mamy - Grafsztynek.

Matko, Lucy, medal za odwagę Ale u Ciebie cieplej pewnie i przez zaspy się nie będziesz musiała przebijać żeby coś posadzić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 00:38, 22 lis 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41831
tulucy napisał(a)


W ramach robienia "nic" zamówiłam kolejne tulipany, bo w końcu to grzech nie wykorzystać miejsca, jak jest. Paczka ma być we czwartek, akurat jak w prognozie największe śniegi zapowiadają. Może to mi pomoże ukryć ślady mojej choroby przed domownikami.

Poza tym w ramach kokonienia zamówiłam coś kompletnie nie rozważanego. 2 klony polne Ruby Lace. Zobaczymy, co to będzie. I w końcu chyba udało mi się upolować ambrowca SS. Przy okazji domówiłam dwie wiśnie owocowe i dwie jabłonki starych odmian (ananas berżenicki i kosztela). Trzecią dla mamy - Grafsztynek.


Ja nie mogę czytać o zakupach drzew bo złe to na mnie działa…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
tulucy 11:26, 22 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Judith napisał(a)

Hihi, wzory skróconego mnożenia i ja przerabiałam z pierwszoklasistą, ale to już z miesiąc temu . To akurat proste jest, teraz lecą logarytmy - tu już nieco trudniej .


Na logarytmy się nie piszę. Pomoże jej najwyżej brat. Albo ema się obudzi.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 11:28, 22 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Robienie noc jest po prostu szkodliwe

Teraz jeszcze chodzi mi po głowie przesadzenie czereśni, może przy okazji sadzenia tych nowych. Miałam zaplanowane na wiosnę, ale w sumie może lepiej teraz by jej to zrobiło jeszcze.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 12:59, 22 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
No to ja chyba jednak trochę popracuję, już nie mam w tym roku kasy na takie robienie "nic"
Bardzo fajne zakupy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 14:21, 22 lis 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Oszalałaś, drzewa kupiłaś???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Basieksp 15:04, 22 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
A wiecie, co sobie pomyślałam, jak przeczytałam o sadzeniu drzewek ? kurcze a ja muszę odśnieżać chociaż coś tam zaczyna puszczać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
tulucy 17:35, 22 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
antracyt napisał(a)
No to ja chyba jednak trochę popracuję, już nie mam w tym roku kasy na takie robienie "nic"
Bardzo fajne zakupy


Teraz i u mnie już tak będzie. Tylko nic, bo już dziurawe dno widać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 18:14, 22 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)


W ramach robienia "nic" zamówiłam kolejne tulipany, bo w końcu to grzech nie wykorzystać miejsca, jak jest. Paczka ma być we czwartek, akurat jak w prognozie największe śniegi zapowiadają. Może to mi pomoże ukryć ślady mojej choroby przed domownikami.

Poza tym w ramach kokonienia zamówiłam coś kompletnie nie rozważanego. 2 klony polne Ruby Lace. Zobaczymy, co to będzie. I w końcu chyba udało mi się upolować ambrowca SS. Przy okazji domówiłam dwie wiśnie owocowe i dwie jabłonki starych odmian (ananas berżenicki i kosztela). Trzecią dla mamy - Grafsztynek.


Te klony nie będą za niskie na tę przesłonę? W opisach podają, że dorastają do 3-5 m, wolno rosną i mogą mieć formę krzewu. Ananasa Berżenickiego mam u siebie. Choć to stara odmiana to bardzo szybko weszła w okres owocowania. Dobry z niej zapylacz dla innych jabłoni. Owoce są bardzo duże, po przekrojeniu przypominają nieco plaster ananasa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies