Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 21:09, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
Już mnie ręce bolą jak patrzę na te gazony... Anabelki to dobry pomysł. Polecam Strong Anabelle zamiast standardowych. Mają większe kwiaty i są sztywniejsze. Zwykła Anabelka dopiero po 4 latach przestała mi się mocno pokładać


A wiesz, że nie były nawet takie ciężkie. Chyba po latach nieco się wykruszyły
Mierzyłam, że wejdzie mi tam 6 anabelek. Właśnie strongi mam w planie, one występują pod nazwą Incrediball.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:11, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Ale zmiana Iwonko - super! Hortki pasują, jak i inne cienioluby - rodki.
Gazony jak Cie denerwowały mogłaś tez spokojnie machnąć na kremowy

Kasiu one mnie tak denerwują te gazony, że nie wiem, czy całkiem nie wylecą Na razie jestem zadowolona z etapu przejściowego
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:14, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
BKosimkArt napisał(a)
No muszę to powiedzieć, nie cierpię gazonów... o ile w przestrzeni publicznej może się sprawdzają ale w ogrodzie nie podoba mi się wcale.
Dobrze zrobiłaś, od razu lepiej to wygląda, ja pewnie usunęłabym wszystkie, pociągnęłabym kamienie jak przy rodkach jako podporę.

Pamiętam, że kupiliśmy je w 1999 roku, moda rodem z poprzedniej epoki
Też mi się Basiu nie podobają! Ale muszę iść na kompromis z eMusiem Na razie była zgoda na jeden rząd. Myślę, że za jakiś czas zniknie drugi...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:16, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
mrokasia napisał(a)
Super zmiana! Od razu to tak porządniej wygląda .
W górnych gazonach nic bym nie sadziła. Raczej coś tuż za gazonami co przewieszałoby się przez gazony.
Annabelki na górze będą piękne .

Kasia czytasz w moich myślach Teren się uporządkował i mogę sadzić anabelki. Dół mam tak przygotowany, że w każdej chwili można wszystko zmienić. Kuszą mnie rozplenice od hortkami, fajnie przewieszałyby się jednocześnie zakrywając nogi anabelkom.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 21:17, 10 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
I w rezultacie pewnie sam powie że lepiej bez... i miał świetny pomysł... mój zawsze tak robi
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Iwonka 21:21, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dorota123 napisał(a)
Nieustannie podziwiam Twoją werwę ogrodniczą. Myślę, że mogłabyś zastanowić się nad bluszczem w tych betonowych donicach. W ubiegłym roku, albo 2 lata temu dostałam od Sylwii taki pstrokaty. Do dziś ma około 1m. Szybko rośnie, można go później przycinać. Ten gatunek trzmielin co rośnie u Ciebie on zawsze wygląda tak niesfornie. Zastanów się nad nim, czy na pewno chcesz go zatrzymać.

Werwę mam, gorzej z pomysłami. Dobijam do sytuacji logistycznych i będzie trochę przerw w pracach
Masz rację, że te trzmieliny wyglądają niesfornie. Nie dość, że są pstrokate to jeszcze mają dużo odrostów. Bluszcz jest spokojniejszy w odbiorze. Ale boję się wprowadzać go w kolejne miejsce, potrafi być ekspansywny. Mam nadzieję kiedyś całkiem pozbyć się tych gazonów, ta skarpa nie jest tak stroma jak myślałam.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:23, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
BKosimkArt napisał(a)
I w rezultacie pewnie sam powie że lepiej bez... i miał świetny pomysł... mój zawsze tak robi

Naszych eMusiów trzeba sposobem U mnie dodatkowo każda zmiana musi mieć podłoże praktyczne, bo jeśli tylko estetyczne to ciężko coś przeforsować
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:28, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
AgataM napisał(a)
Witaj Iwonko Ja bym całkowicie usunęła te gazony. Wymurowałabym ściankę zaporową i dołem posadziła hortensje. Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam wiosennie


Ścianka byłaby the best! Ale z moim eMusiem ten pomysł nie przejdzie. Dlatego wolę przeforsować coś w miejscach bardziej strategicznych A parking po drobnym liftingu na razie jest ok.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Pszczelarnia 21:29, 10 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale wyczyn! Jest lepiej. Kawałek dobrej roboty!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Iwonka 21:31, 10 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
Iwonka szalona Kobieto
ale się narobiłaś przy tych gazonach ….podziwiam
podoba mi się pomysł anabelek …..
ja bym je czymś jednakowym podsadziła ….może bluszczem,jak Dorotka radzi ( zakryłby gazony po jakimś czasie ) …..albo czymś innym bezproblemowym …..może runianką….

One były już tak stare, że nawet lekkie Najważniejsze, że mieszczą się anabelki a pod nimi na spokojnie coś będę dumać. Runianka byłaby tak zbyt drobna. Kusi mnie rząd rozplenic i wywalenie jeszcze jednego rzędu gazonów. Ale gazony są bardziej eMusia więc drobnymi kroczkami działam
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies