Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

BKosimkArt 09:34, 06 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonka napisał(a)

Anitka mnie pytała, czy my wykorzystujemy do czegoś ten łącznik, okazuje się, że Misiek jeździł tamtędy z pociętym drewnem do drewutni. No i masz babo placek, matka mu drogę zlikwidowała

jakoś da radę
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 09:50, 06 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No muszę to powiedzieć, nie cierpię gazonów... o ile w przestrzeni publicznej może się sprawdzają ale w ogrodzie nie podoba mi się wcale.
Dobrze zrobiłaś, od razu lepiej to wygląda, ja pewnie usunęłabym wszystkie, pociągnęłabym kamienie jak przy rodkach jako podporę.

____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mrokasia 09:57, 06 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Super zmiana! Od razu to tak porządniej wygląda .
W górnych gazonach nic bym nie sadziła. Raczej coś tuż za gazonami co przewieszałoby się przez gazony.
Annabelki na górze będą piękne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Dorota123 17:43, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nieustannie podziwiam Twoją werwę ogrodniczą. Myślę, że mogłabyś zastanowić się nad bluszczem w tych betonowych donicach. W ubiegłym roku, albo 2 lata temu dostałam od Sylwii taki pstrokaty. Do dziś ma około 1m. Szybko rośnie, można go później przycinać. Ten gatunek trzmielin co rośnie u Ciebie on zawsze wygląda tak niesfornie. Zastanów się nad nim, czy na pewno chcesz go zatrzymać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
AgataM 18:28, 06 kwi 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Iwonko Ja bym całkowicie usunęła te gazony. Wymurowałabym ściankę zaporową i dołem posadziła hortensje. Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam wiosennie
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Magleska 20:03, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18546
Iwonka szalona Kobieto
ale się narobiłaś przy tych gazonach ….podziwiam
podoba mi się pomysł anabelek …..
ja bym je czymś jednakowym podsadziła ….może bluszczem,jak Dorotka radzi ( zakryłby gazony po jakimś czasie ) …..albo czymś innym bezproblemowym …..może runianką….
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Waclaw 20:40, 06 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)
Iwonka szalona Kobieto
ale się narobiłaś przy tych gazonach ….podziwiam
podoba mi się pomysł anabelek …..
ja bym je czymś jednakowym podsadziła ….może bluszczem,jak Dorotka radzi ( zakryłby gazony po jakimś czasie ) …..albo czymś innym bezproblemowym …..może runianką….

albo barwinkiem variegata. Ma dwukolorowe liście: zielono - jasnozielone
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 20:40, 06 kwi 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
A może u góry fajnie wyglądałyby hakonki. Ja tam bym jakieś różne rośliny pasami dała żeby zachodziły jedne w drugie. I żeby w sezonie było ciekawie. Anabelki są fajne ale nie wiem czy z tego poziomu, bo możesz potrzyć na pokładające się łodygi a nie kwiatostany. Też może przesadzam ale głośno myślę. Skarpy są moim zdaniem trudne do obsadzania, trzeba dobrze pomyśleć. W Jurajskim pamiętam raczej niższe rośliny i co jakiś czas coś na pniu. Może ktoś znajdzie Inspiracje w pinterest. W Goczałkowicach były na skarpie hortensje ale bukietowe i nie w równym rzędzie. Rozpisałam się i nic ciekawego nie podpowiedziałam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
wiklasia 21:44, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Masz tę moc! Masz tę moc!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Iwonka 07:21, 07 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
KOCHANI DZIĘKUJĘ za wasze wsparcie Jako, że mam problem ze streszczaniem a czasu dziś mało, odpowiem wieczorkiem, życie poza forum wzywa
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies