Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 07:27, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Wiolka5_7 napisał(a)
Mi też się podoba nowa rabata

Rabata i robotnik dziękują
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
kasiek 07:40, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Iwonka napisał(a)

No pewnie Wiesz jak kocham biel... Wykopiemy w bezpiecznym czasie


No właśnie dlatego o innych kolorach nie pisałam Jak się zrobi bezpieczniej to przyjedź, zobaczymy co się da podzielić
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Iwonka 08:15, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
kasiek napisał(a)


No właśnie dlatego o innych kolorach nie pisałam Jak się zrobi bezpieczniej to przyjedź, zobaczymy co się da podzielić


Dziękuję Kochana
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:19, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Wzięłam się w końcu za przedostanie miejsce do remontu - małą rabatkę przy parkingu. Znielubioną od lat
O tym jak bardzo świadczą trzy fotki, które znalazłam na przestrzeni lat. Tylko trzy.

Uwaga! Będą straszyć wyblakłe na różowo czerwone gazony

Szczyt tej rabatki to chyba to zdjęcie.

W każdej donicy coś rośnie, nawet ładnie, sosny wokół w szczycie urody.



Jesień odsłania brzydotę betonowych donic. Krety baraszkują, gazony wyglądają coraz bardziej koślawo. Roślinki znikają.
Sosny rosną jak szalone dołem ogaławiając się. Między nimi jest pergola z wiciokrzewem. Beznadziejny pomysł, zasłania widok do sąsiadów tylko na dwa metry w górę.

Po latach to miejsce wygląda tak

Bida z nędzą
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:19, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Gdybym 20 lat temu pomyślała, mielibyśmy tu wysoką przesłonę.

Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że mamy dobrych sąsiadów i jakoś nie w głowie mi było szczelne zasłanianie się. Nawet teraz, gdy myślę o przegrodzie, to tylko w kwestii estetyki.
Drugie usprawiedliwienie jest takie, że jest to tylko parking, nie siedzę tam a czasu na remont jakoś zawsze brakowało. Może nie czasu, bardziej chęci i pomysłu.

Szczęśliwie w zeszłym tygodniu wena była... no i rozgrzebałam wszystko

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:19, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
W zeszłym roku dziewczyny mi doradziły, żeby nie usuwać wszystkich gazonów, tylko te najwyższe. Dół obrośnie trzmieliną.

W górnych miałam 3 tawuły goldflame i dwa cyprysiki. Reszta była pusta. Latem zabrałam stamtąd hosty.
Myślałam, że gorzej będzie to wszystko usunąć, ale nawet szybciutko poszło.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:19, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Tak to miejsce wygląda po szybkim remoncie. Nadal jest kilka dylematów, ale uprzątnięta przestrzeń sprzyja myśleniu i planowaniu



Cyprysiki dosadziliśmy do iglastego pasa wzdłuż garażu. Tawuły czekają na miejscówkę. Na razie dwie stoją w gazonach przy wjeździe - tak wrosły w donicę, że chyba już w niej zostaną. Jedna poszła do przechowalnika.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:19, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Między tujami a donicami jest 120 cm wolnej przestrzeni.
Na anabelki Nie mam ani jednej. Co myślicie?
Dolna warstwa donic jest zarośnięta, górna? Upychać trzmielinę, aby też wrosła czy dosadzić rząd trawek? Wsadzając trawki do donic znów ściągnę na siebie kłopot. A nuż przyjdzie kret i będzie tam rył.. No dobra, nie przyjdzie, trawki fajnie się zakorzenią... po latach znów będzie problem taki jak przy trzmielinie... jak odmłodzić trawę nie mogąc jej wydobyć...
Temat do zastanowienia się. Na razie cieszy mnie, że trochę tu posprzątałam



Na fotce tak nie widać, ale wyrzuciliśmy połowę kamieni spod rodków. Te na dole na razie zostają jako "podtrzymywacze" Nie mogę mieć tylu pustych miejsc, bo zbankrutuję
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 08:30, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Już mnie ręce bolą jak patrzę na te gazony... Anabelki to dobry pomysł. Polecam Strong Anabelle zamiast standardowych. Mają większe kwiaty i są sztywniejsze. Zwykła Anabelka dopiero po 4 latach przestała mi się mocno pokładać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kasiek 08:55, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450



Ale zmiana Iwonko - super! Hortki pasują, jak i inne cienioluby - rodki.
Gazony jak Cie denerwowały mogłaś tez spokojnie machnąć na kremowy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies