Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 18:30, 26 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kochani doradźcie co posadzić pod tymi brzozami... Czy te jukki pasują? Dumam i dumam i nic nie mogę wymyślić. Taki mały skrawek a tyle dylematów
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
wiunia 18:59, 26 wrz 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Iwonkoja też mam z tym problem, ale ostatecznie zdecydowałam, że pomiędzy brzozami będą derenie Ivory Hallo nie rosną duże i mają fajny kulkowaty pokrój + Imerata Red Baron + przetacznik kłosowy fioletowy lub niebieski. Derenie zimą mają ogniste łodyżki, brzozy będą białe jak kreda. Latem wiadomo derenie biało zielone, brzozy białe pnie, przetacznik od czerwca do teraz mi pięknie kwitnie, a Red - czerwony latem do jesieni. Derenie rosną, red posadzone tylko brakuje mi jeszcze kilka szt przetacznika - rośnie jeden
Tak wymyśliłam ale co do wiosny? Tego nie wiem
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Adison 20:44, 26 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Witam i od razu z pytaniem. Co robisz że masz takie magnolie?
____________________
Zmienny ogród Ady
Krakus 08:14, 27 wrz 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)
Kochani doradźcie co posadzić pod tymi brzozami... Czy te jukki pasują? Dumam i dumam i nic nie mogę wymyślić. Taki mały skrawek a tyle dylematów


gdzie takie fajne brzozy dostałaś? możesz napisać na priv cenę i miejsce zakupu ?

w brzozach to fajnie stipy wygladają w duzej ilości ale to jednoroczne...mi przynajmniej nie przezimowały.. + lawenda np bo lubi sucho więc nada się pod brzozy...lub jakas pervoskia jak lubisz niebieski...chodź czerowny kontrast jaki zaproponowała wiunia też fajny sie wydaje być...

pytanie jak tam ze słońcem jest ?
____________________
Zielonym do góry...
sylwia_slomc... 09:55, 27 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Iwonka napisał(a)
I Magnolia gwiaździsta, ewidentnie ma w tym roku problem. Wydaje mi się, że to wpływ brzóz, które rosną u sąsiada. Ziemia bardzo tam wysycha a jednocześnie brzozy mocno cieniują. Wszystkie drzewka mają zielonkawy nalot na korze. Magnolia i klon palmowy (zielony) mają żółtawe liście. Będę musiała przekopać im ziemię, dosypać kwaśniej i podlewać.




Ale jak przekopać skoro one się bardzo płytko korzenią??? Uszkodzisz korzenie!
Może lepiej wyścielić kwaśną kora i podlać wodą z zalanego torfu. Bogdzia tak robi z podlewaniem różaneczników
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 14:27, 27 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale jak przekopać skoro one się bardzo płytko korzenią??? Uszkodzisz korzenie!
Może lepiej wyścielić kwaśną kora i podlać wodą z zalanego torfu. Bogdzia tak robi z podlewaniem różaneczników


Sylwia, faktycznie korzenie magnolii były płytko. Myślałam, że to wynik maty-szmaty, którą miałam tam kilka lat temu. Przekopałam lekko moją ukochaną "kopaczusią" - tak nazywam małą motyczkę, którą mam 17 lat Korę dosypię jak zgrabię wszystkie liście, bo w pobliżu same brzozy sąsiada. Zaciekawiłaś mnie z tą kwaśną wodą. Pisać do Bogdzi czy napiszesz mi jak ją zrobić?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:31, 27 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Adison napisał(a)
Witam i od razu z pytaniem. Co robisz że masz takie magnolie?


Jak widzisz gwiaździsta coś w tym roku zbuntowała się. A Aleksandrina chyba lubi moje ostre przycięcie po przekwitnięciu na wiosnę. Poza tym nic nie robię. Ziemia u mnie licha, gliniasta... No ale jakoś niektóre rośliny dają radę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:58, 27 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)


gdzie takie fajne brzozy dostałaś? możesz napisać na priv cenę i miejsce zakupu ?

w brzozach to fajnie stipy wygladają w duzej ilości ale to jednoroczne...mi przynajmniej nie przezimowały.. + lawenda np bo lubi sucho więc nada się pod brzozy...lub jakas pervoskia jak lubisz niebieski...chodź czerowny kontrast jaki zaproponowała wiunia też fajny sie wydaje być...

pytanie jak tam ze słońcem jest ?


Ze słońcem właśnie bieda w tym miejscu. To wina dwóch 17-letnich srebrnych świerków. Nie mogę ich wyciąć bo idealnie osłaniąją przestrzeń. Mój tegoroczny plan to posadzić coś obok świerków co spełni podobną rolę. Świerki wtedy wytnę ale zanim to nastąpi to pewnie dobrych klika lat minie. Dlatego pod brzozami lawenda niestety odpada. Widzę, że u mnie bardzo lubi słońce. Perovskia też niestety, mam na rabacie bylinowej, kwitnie dłużej niż jeżówki. Piękna jest, taka delikatna. I do srebrnych świerków pasowałaby idealnie. Miałabym kącik jak u Kapiasów, zimny szaro niebiesko zielono biały. Będę dumać, pomysł fajny, tylko to słońce... Ktoś mi podpowiedział, żeby ziemię pod stipą rozluźnić korą, poniewą w zbitej glinie lubi wygnić. Mam czas do wiosny, teraz już chyba za późno na sadzenie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:12, 27 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Nowa rabata ma już rok Śnieg na ziemi to wynik zakupienia przysłowiowego kota w worku Kamień był szary, gdy wysechł straszy bielą. Zmiana dopiero na wiosnę, teraz już nie warto.
Hortensje w różnych kolorach a ten sam gatunek - Vanilki. Pierwsza rośnie w pełnym słońcu, pozostałe już nie. Fajny przykład na to, jak wiele zależy od światła.
Żurawka Berry smoothie - niegdzie w ogrodzie nie jest tak dorodna jak tu. Sadzonki były trzy razy mniejsze. Cieszy mnie to bardzo, ponieważ pozostałe w innych miejscach to lichoty niesamowite.
Hakonechla gold - taka sobie. Trochę przypalona, przyrost średni. Ciekawe co jej nie służy.
Kostrzewa sina - do przesadzenia. Ten kolor pasuje tu jak piernik do wiatraka. Co ze mną jest nie tak, że po takiej lekturze jak to forum, zawsze jakaś wtopa musi być Na miejsce kostrzewy będzie kolejna kulka. Nic lepszego już nie wymyślę. To tyle podsumaowań Zdjęcie, jak większość ostatnio, szare i ponure. Słońce na szczęście dziś było, ale zdecydowanie za szybko zachodzi. Trzeba się przyzwyczaić, że przez następne pół roku lepiej nie będzie

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
ania1110d 19:31, 27 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Mi tam osobiście biały kamyczek bardzo się podoba...no ale każdy ma tam swoje upodobania a rabata fajna żurawki w każdym kolorze są piękne
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies