Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Gosialuk 22:01, 14 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Kasia ogrom pracy wykonałaś. Jak trawka urośnie będzie piękny zielony dywan.
A na tym pasku ziemi między tarasem a trawnikiem, po obu stronach schodów co planujesz posadzić?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasiab 22:51, 14 maj 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Magda Czekamy na trawke czekamy... Codziennie chodzę i sprawdzam na leżąco czy to już

Gosiu ten pasek to będzie zejście z tarasu drewniane i zabudowana przy okazji studnia. Miał być drugi taras przy studni jednak ja chce najpierw rabate a później zobaczymy. Po lewej stronie bedzie placyk pod basen. Dookoła trawnika będą roślinki w końcu. Tu gdzie piaskownica dojdzie jeszcze coś dla dziewczynek i chcę całość otulic trawami żeby było przytulnie i klimatycznie- co z tego wyjdzie nie wiem, okaże się. Przy jabłonkach proso shenandoah, seslerie albo jesienna albo heufleriana (w tą strone się skłaniam bardziej), rozchodnik matrona i szałwia (chciałam salute white) idąc od jabłonek w lewo planuje miejscówkę na palenisko obok miejsce na drewno a przed kompostownikiem stanie drzewko z tyłu chciałam gracki jako tło a przed nimi niższe trawy z ażurowym kwiatostanem ( nie myślę o tym bardziej bo najpierw musi zagrać rabata jabłonkowa). Lewa strona wejda 3 drzewa trawska i stanie hamak
By trochę osłonić Taras docelowo M chce donice zrobić a ja się waham czy jest sens zabudowywac całość. Zastanawiam się nad wsadzeniem cisów i prowadzić je troszkę powyżej tarasu.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 22:53, 14 maj 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Wiolka5_7 napisał(a)
O zasiana trawka jak u mnie teraz przydał by się spokojny deszczyk


U mnie szczęśliwie drugi dzień pada na spokojnie więc ziemia jest przyjemnie wilgotna
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 21:40, 15 maj 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
U mnie wczoraj była ulewa w nocy ,ale nasiona skiełkowane,więc nie wymuliło... przyszły tydzień deszczowy ,więc będzie nam podlewać trawkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosialuk 08:28, 16 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Kasia podoba mi się pomysł z cisami przy tarasie. Zawsze parę donic można jeszcze postawić, a będą jeszcze ładniejsze na takim zieloniutkim tle. Dodatkowa korzyść, to nie trzeba tyle podlewać.
Trawy wszelakie bardzo mi się podobają, nie lubię tylko tych co bardzo późno startują. U mnie proso jeszcze nic nie wypuszcza, a molinie, miskanty i rosplenice już ruszyły.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasiab 08:42, 16 maj 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Wiola ja jeszcze nie widziałam jak u mnie po deszczu wyglada wieczornym... Ja mam przykryte ziemią nasionka mam nadzieje ze sa na swoim miejscu

Gosia pociesze Cię u mnie prosa w doniczkach dopiero pokazały kiełki tycie. Dlatego chce na jabłonkowej właśnie z przodu seslerie heufleriana bo u mnie w tym roku 1 marca już się pokazała

Dzisiaj akcja sadzenie pomidorów miłego dnia dla wszystkich
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 13:58, 16 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kasia macham idealna pogoda dla trawek wszelkiego rodzaju trawniczek będzie jak ta lala
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 14:15, 16 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kasia macham idealna pogoda dla trawek wszelkiego rodzaju trawniczek będzie jak ta lala
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasiab 16:41, 16 maj 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Dziekuje Sylwiu

Melduje ze mam juz pierwsze kiełki
Jestem bardzo zadowolona bo jednak temperatura w nocy pozostawia wiele do życzenia
Teraz tylko dbac o wilgoć i czekać na pierwsze koszenie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
LIDKA 18:59, 03 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Kasia podziwiam wrzywnik. Ja nie mam. Jakas mysl kielkuje o skrzynkach ale jej nie podlewam.

Fajne wrazenie jest jak trawnik kielkuje.

Pozdrawiam. Dziel sie z nami fotkami troszke wiecej bo my ciewawi tu wszyscy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies