Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Slawekm 13:23, 30 maj 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
Witam,

Mam problem z trawnikiem, albo z tym co z niego zostało.
Założyłem trawnik w 2011 wiosną. Na początku był ładny gęsty i zielony.
Postanowiłem go "dokarmić" i chyba mi nie wyszło. Połowa trawnika uschła.
Postanowiłem, że dam mu odpocząć i odrosnąć.
Podlewałem i kosiłem.
Na wiosnę wygrabiłem wszystko co było suche. I na całość dosiałem nasion trawy.
I podlewałem i kosiłem na wysokość ok 4 cm.
Po miesiącu nie widzę poprawy.
Wczoraj "ogoliłem" go na wysokość 2 cm i ponakłuwałem ręcznym areatorem i podlałem obficie.

Co mam teraz zrobić? Pomocy
____________________
Gardenarium 13:26, 30 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)


Witam,



Zbitą glebę nakłuwa się takimi rurkami lub butami z kolcami. Można teraz nakłuwac też.

To prawda, z podlewaniem trawnika, lepiej obficie a rzadziej niż często a płytko.



Dziękuję Danusiu za wszelkie informacje. Widziałam te rurki w artykułach o trawniku ale w żadnym sklepie ich nie spotkałam. W internecie też nie, chyba że szukałam pod jakąś złą nazwą

A czy jest może już załozony wątek z tym ogrodem bez trawnika? Szukałam wątków po użytkowniku Gardenarium ale niestety nie znałazłam nowego.

Bardzo mnie ciekawi jak został zrobiony, bo chyba za kilka lat (jak Potworki podrosną) skuszę się na zamianę trawy na cos innego.


Artykuł o nakłuwaniu wejdzie dziś, a rurki już są w naszym sklepie pod nazwą aerator do trawnika

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/aerator-do-nakluwania-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:28, 30 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kelt napisał(a)


Tutaj jeszcze 2 zdjęcia jak to wyglądało rok temu czyli wysiany we wrześniu 2010, a na zdjęciach - stan na lipiec 2011. Wtedy o ile pamiętam nie był jeszcze nawożony i był dosyć żadko podlewany.




.....

Pogrzebię w tej ziemi i zobaczę, może obędzie się bez zrywania tych martwych placków.

Dzięki za sugestię

Pozdrawiam, Grzesiek.


Na tym zdjęciu widać pas zieleńszej trawy, tu zapewne był kopany rów do rur albo coś przekopywane i trawa ma się znacznie lepiej. To na pewno gleba "zawiniła".
Trawa wygląda na "zagłodzoną". Sypnij jej nawozu w tych gorszych miejscach i podlej żeby go rozpuścić, albo jeszcze lepiej zastosuj Magiczną siłę do trawnika - interwencyjny polej konewką po liściach.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:35, 30 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Slawekm napisał(a)
Witam,

....
Wczoraj "ogoliłem" go na wysokość 2 cm i ponakłuwałem ręcznym areatorem i podlałem obficie.



Co mam teraz zrobić? Pomocy


Teraz go podlewaj obficie aby wypłukać nadmiar nawozów, a jak dawno został przenawożony?

Możesz jeszcze posypać go dobrą ziemią z worków i przegrabić, na pewno mu to pomoże.



Zeby poprawić przenikanie wgłąb, możesz go ponakłuwać rurkami. Zobacz nowy artykuł na stronie głównej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawekm 13:40, 30 maj 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
Przekarmiłem go w zeszłym roku koło lipca. Od tamtej pory tylko podlewam i koszę. I w tym roku na wisnę wygrabiłem i dosiałem równomiernie po całości nową trawę. Około miesiąc temu.
____________________
Slawekm 14:33, 30 maj 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
A tak mój trawnik wyglądał w czerwcu 2011
Może nie idealny, ale jak na początkującego całkiem całkiem.
Jak by się udało do takiego powrócić będę zadowolony.
____________________
selene 16:23, 30 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
sławek u mnie trawnik w niektórych miejscach wyglada tak samo i tez nie moge znaleść przyczyny
Gardenarium 22:58, 30 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
selene napisał(a)
Może mi ktoś pomoże.Co zrobić aby podnieść trawę.Trawa rozrasta się jakby na boki,Duże źdzbła leżą na ziemi i nie idzie ich ściać kosiarką .Co mam zrobić.Czy wystarczy ją przegrabić aby ona sie podniosła a następnie skosić czy należy zrobić coś innego??


Poziomo rośnie "dzika trawa"jednoroczna, pokaż zdjęcie z bliska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:00, 30 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sławku, a może ona już jest zagłodzona? I tak już nic nie zaszkodzi, ale posyp nawozem na fragmencie (jakiś kwadracik) i zrób eksperyment, podlej i zobacz co się będzie działo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawekm 23:20, 30 maj 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
Tak też sobie myślałem. Nawet jak nasypałem za dużo nawozu to po roku czasu już raczej nie ma po nim śladu. Wygrabię jeszcze raz porządnie, ponakłuwam i posypię nawozem. Na początek na małym fragmęcie dla sprawdzenia.
Jaki nawóz najepiej zastosować, żeby nie spalić jej drugi raz?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies