Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Iwcia 10:12, 31 maj 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Poziomo rośnie "dzika trawa"jednoroczna,
Danusiu, mi też taka rośnie, co z nią zrobić?
____________________
Mój przyszły ogród
selene 19:08, 31 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
Pani Danusiu to co robić aby ta dzika trawa nie rosła i jak jej się teraz pozbyć??
Niektóre źdzbła popodcinałam sekatorem bo kosiarką nie szło
później pójde zrobić zdj i pokażę jak to teraz wygląda..a ogólnie okropnie;/
selene 21:02, 31 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
proszę



a tak wygląda całość
wczesniej juz pokazywalam ale dalej nie moge dojsc z nia do ładu


Sebek 21:04, 31 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ktoś mi kiedyś napisał, że jeśli jest ładny trawnik to on sam "wygłuszy" ten perz - u mnie tak się stało.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:46, 01 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)

Wątku z tego ogrodu nie ma - i nie wiem czy będzie.


Szkoda


Ten ogród jest nagrywany do Mai w ogrodzie, przecież nie mogę zrobić falstartu, obejrzycie go w programie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:50, 01 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Slawekm napisał(a)
Tak też sobie myślałem. Nawet jak nasypałem za dużo nawozu to po roku czasu już raczej nie ma po nim śladu. Wygrabię jeszcze raz porządnie, ponakłuwam i posypię nawozem. Na początek na małym fragmęcie dla sprawdzenia.
Jaki nawóz najepiej zastosować, żeby nie spalić jej drugi raz?


Zastosuj wieloskładnikowy nawóz do trawników - dowolny, ale nie na 100 dni, tylko normalny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:51, 01 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
selene napisał(a)
proszę



a tak wygląda całość
wczesniej juz pokazywalam ale dalej nie moge dojsc z nia do ładu




Tutaj już nic nie pomoże a tylko herbicyd i posianie trawnika od nowa. Wycinanie nawet nożem powoduje, że trawa tak rozrośnie się i tak. To jest nie do wytępienia. Mus wypalić, odczekać i siać od nowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:53, 01 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwcia napisał(a)
Poziomo rośnie "dzika trawa"jednoroczna,
Danusiu, mi też taka rośnie, co z nią zrobić?


Jednoroczna to chwastnica jednostronna, ją trzeba dokładnie wyrywać nie zostawiając korzeni. Korzenie łątwo się urywają, więc trzeba chwycić pewnie i ciągnąć.

Nie pozwól jej się wysiewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:03, 02 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

maciekj12 napisał(a)






Sporo pracy Cię czeka z tym trawnikiem.
Ja bym chyba wszystko przekopała i od nowa wysiała trawę. Wcześniej usunęłabym dokładnie chwasty wraz z korzeniami.

Jednak zdecydujesz się na ratowanie trawnika istniejącego to postępuj tak.

1. Przytnij kanty trawnika noże do krawędzi od strony chodnika, żeby te placki nie wyłaziły na chodnik To samo od strony płotu.

http://sklep.ogrodowisko.pl/

2. W słoneczną pogodę opryskaj trawnik Bofixem - usuniesz dzięki temu chwasty dwulkiścienne.

3. Gdy chwasty zaczną się zwijać i pozamierają dopiero można zająć się odbudową trawnika.

Wtedy postępujemy tak.

1.Kosimy nisko po ziemi.

2.Posypujemy trawnik ziemią z worków - dobrą i przegrabiamy.
3. Siejemy nasiona uzupełniając puste miejsca.
4. Nawozimy trawnik Hydrocomplexem lub innym nawozem do trawników.
5.Codziennie lejemy wodę - to konieczna konieczność żeby wyprowadzić ten trawnik.

WODA plus NAWÓZ. Koszenie co 4 dni albo co tydzień. Nie ścinamy po ziemi, bo powstanie rżysko.
Zbyt niskie koszenie jest najczęstszą przyczyną znacznego pogarszania się wyglądu i jakości trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:04, 02 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Ktoś mi kiedyś napisał, że jeśli jest ładny trawnik to on sam "wygłuszy" ten perz - u mnie tak się stało.


Perz tak - wygłuszy, ale to nie jest perz. Tej trawy co na zdjęciu nie da się wyeliminować niczym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies