Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 17:17, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)
Czyli, o ile dobrze rozumiem, zwykły nawóz dałby mi znacznie szybciej widoczny efekt?
A czy jest cos jeszcze oprócz podlewania i koszenia czym mogłabym polepszyć jej stan? Widzę, że po wczorajszym deszczu jej stan jest znacznie lepszy


Oczywiście nawożenie i docięte brzegi trawnika mogą poprawić jego wygląd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:00, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
maciekj12 napisał(a)


Witam, kupilem środek jak zaleciła mi Danusia poniżej zdjęcie.
1.Dobry wybrałem ?
2. I jak mam nim pryskac, rozpylaczem wszędzie gdzie są owe chwasty ?
3.Po jakim czasie zaczną się zwijać, poznie je wyrywac ?
4. Posypać trawe ziemią z worków - ile tej ziemi ma być aby zakryło tą trawe ? ( poprostu zwykła ziemie którą znajde w wiekszych sklepach w workach np. 50 L ?
5. Jaką trawe wybrać do tego ? Mogla byś podać mi konkretną nazwe i najlepiej firme która bedzie ślicznie rosła ?
6. Nawoz Hydrocomplex mogła byś pokazać zdjecie jak on wygląda i nawozimy ją raz ?
7. Potrzeba użyć Wertykulator bądź aerator do mojego ogródka aby napowietrzyć glebe lub naciąć darń?

Dziękuje za odpowiedz i przepraszam za takie bezsensowne pytania ale niestety nie mam zieelonego pojecia o ogrodnictwie

Pozdrawiam


1. Dobry
2.Roztwór zgodnie z ulotka na opakowaniu, ja zawsze czytam. Nie znam z pamięci ile jakiego środka lać na te 5 litrów wody
3.Nie może padać bo nie zadziała, chwasty po kilku dniach zaczną się zwijać, nie wyrywać, same zginą
4.Sobra ziemia ogrodnicza, albo do trawników (z worków) Ile to widziałeś na zdjęciach, posyp i przegrabiaj wachlarzem (grabkami takimi)
5.Trawa najlepiej Graminex sportowa albo uniwersalna
6.Nie mam zdjęcia, daj jakikolwiek nawóz do trawnika np. Florovit lub inny, ale nie na 100 dni
7.Nie potrzeba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:02, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kelt - po Bofixie odczekaj aż chwasty pozamierają bo nawóz może ten proces opóźnić. Najpierw pozbądź się chwastów.

Zdecyduj się od czego chcesz zacząć, czy poprawić kolor trawnika czy pozbyć się chwastów?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:05, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
patmar napisał(a)
witam
na wstępie zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem w temacie trawnika i generalnie ogrodów
jesienia wprowadziliśmy sie do wymarzonego domu no i zapragnelismy rowniez zrealizowac moje marzenie-trawnik jak dywan
gleba u nas slabiutka, sam piach. nawiezlisny troche przyzwoitej ziemi jeszcze jesienia.mysle ze jej warstwa to w zaleznosci od miejsca to 15-40 cm(działka była nierówna).
z uwagi na i tak tendencję ziemi do przesychania zdecydowalismy sie na kupno mieszanki traw sahara o nastepujacym skladzie:
Kostrzewa trzcinowa BARROBUSTO - 40%
Kostrzewa czerwona BOREAL - 32%
Rajgras angielski - 20%
Kostrzewa czerwona MAXIMA - 8%
przed siewem skosiłem dziką trawę(nie bylo duzo chwastów) wzruszylismy ziemię potem ją porzadnie ubilismy a przed siewem(z siewnika) mocno zwilizylismy.
po siewie zwilzalem ziemie prawie codzien (raz bylo dwa i pol dnia przerwy) a w ostatnich dniach robi to za mnie deszcz
dzis mija 12 dzień i sytuacja wygląda tak ze od tego podlewania ta stara"trawa" odrosła i pojawiły sie miejscami takie małe zielone zielone listki które tworzą taki dywanik.czy to trawa? tak myslalem ale zaraz rowniez miejscami zaczely kielkowac takie zielone igiełki(czerwone przy ziemi). i juz nie wiem co jest trawa i czy w ogole nia jest
zrobilismy chyba blad nie grabiac po siewie(ziarna byly "na wierzchu", po podlewaniu jakby wcisnely sie w glebe), czy dalej czekac czy dosiewac czy zagrabic?co robić?
prosze o rady.


Różne gatunki traw wschodzą w różnym czasie, teraz podlewaj żeby mogły wszystkie wzejść. Wydaje mi się, że za mało gatunków w tej mieszance. Ale nic już nie rób tylko podlewaj, żeby nie uschło to co już wzeszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
patmar 11:23, 11 cze 2012

Dołączył: 06 cze 2012
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)

witam
na wstępie zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem w temacie trawnika i generalnie ogrodów
jesienia wprowadziliśmy sie do wymarzonego domu no i zapragnelismy rowniez zrealizowac moje marzenie-trawnik jak dywan
gleba u nas slabiutka, sam piach. nawiezlisny troche przyzwoitej ziemi jeszcze jesienia.mysle ze jej warstwa to w zaleznosci od miejsca to 15-40 cm(działka była nierówna).
z uwagi na i tak tendencję ziemi do przesychania zdecydowalismy sie na kupno mieszanki traw sahara o nastepujacym skladzie:
Kostrzewa trzcinowa BARROBUSTO - 40%
Kostrzewa czerwona BOREAL - 32%
Rajgras angielski - 20%
Kostrzewa czerwona MAXIMA - 8%
przed siewem skosiłem dziką trawę(nie bylo duzo chwastów) wzruszylismy ziemię potem ją porzadnie ubilismy a przed siewem(z siewnika) mocno zwilizylismy.
po siewie zwilzalem ziemie prawie codzien (raz bylo dwa i pol dnia przerwy) a w ostatnich dniach robi to za mnie deszcz
dzis mija 12 dzień i sytuacja wygląda tak ze od tego podlewania ta stara"trawa" odrosła i pojawiły sie miejscami takie małe zielone zielone listki które tworzą taki dywanik.czy to trawa? tak myslalem ale zaraz rowniez miejscami zaczely kielkowac takie zielone igiełki(czerwone przy ziemi). i juz nie wiem co jest trawa i czy w ogole nia jest
zrobilismy chyba blad nie grabiac po siewie(ziarna byly "na wierzchu", po podlewaniu jakby wcisnely sie w glebe), czy dalej czekac czy dosiewac czy zagrabic?co robić?
prosze o rady.


Różne gatunki traw wschodzą w różnym czasie, teraz podlewaj żeby mogły wszystkie wzejść. Wydaje mi się, że za mało gatunków w tej mieszance. Ale nic już nie rób tylko podlewaj, żeby nie uschło to co już wzeszło.



sytuacja wyglada tak ze trawa zaczela wschodzic miejscami bardzo intesywnie ale miejscami w ogole.(dzis 17 dzien od siewu).
dodoatkowo od tego deszcu wyrosło sporo dzikiej trawy, perzu etc.
chce dosiac trawy za ok 2 tygodnie jak wzejdzie to co ma wzejsc z tego siewu ale jak perz bedzie w takim tempie rosl to nie bedzie gdzie siac.
mam plan zeby jak trawa urosnie do tych 10 cm przyciac ja razem z tym perzem i wtedy dosiac(podobnon perz nie lubi ciecia i jest go stosunkowo latwo w ten sposob wytepic).czy taki plan jest dobry? prosze o rady.moze jakas chemia ktora nie dziala na trawe a pomoze z perzem?
Sebek 23:45, 11 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Najlepiej skoś i posiej od nowa - za wcześnie na chemię...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
malwes 21:40, 14 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Na chwastnicę, nie niszcząc kostrzew, PODOBNO działa Stomp 330 EC. W tym wątku to znalazłam:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=55979
a też mam chwastnicę niestety, w ogromnych ilościach. Tylko trawnik jeszcze za młody. Ale jak nic nie poradzi to w przyszłym roku spróbuję...
U mnie blisko łąki, może się nasiać i tak....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Slawekm 20:16, 16 cze 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
U mnie też zauważyłem spore ilości chwastnicy. Przeszukuję internet co z tym zrobić.
Ręczne wyrywanie nie bardzo mi odpowiada.
Co wy na to?
http://www.syngenta.com/country/pl/pl/produty/scp/herbicydy/Pages/fusilade_forte_150_ec.aspx
Jest napisane że to środek selektywny, ale obawiam się że szlachetne gatunki trawy też zniszczy.
____________________
Sebek 14:25, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W opisie pisze, że jest do jednoliściennych, a trawa też jest taka, musi być do dwuliściennych, wtedy nie zniszczy trawnika.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Slawekm 20:39, 18 cze 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
Tylko, że chwastnica też jest jednoliścienna.
Rozsiała mi się po całym trawniku.
TRAGEDIA!!!!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies