Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

stychaz 08:42, 02 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Gardenarium napisał(a)


Wątku z tego ogrodu nie ma - i nie wiem czy będzie.


Szkoda


Ten ogród jest nagrywany do Mai w ogrodzie, przecież nie mogę zrobić falstartu, obejrzycie go w programie.


Już się nie mogę doczekać
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 09:00, 02 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Gardenarium napisał(a)

Tak też sobie myślałem. Nawet jak nasypałem za dużo nawozu to po roku czasu już raczej nie ma po nim śladu. Wygrabię jeszcze raz porządnie, ponakłuwam i posypię nawozem. Na początek na małym fragmęcie dla sprawdzenia.
Jaki nawóz najepiej zastosować, żeby nie spalić jej drugi raz?


Zastosuj wieloskładnikowy nawóz do trawników - dowolny, ale nie na 100 dni, tylko normalny.


A jak juz zastsosowałam ten 100-dniowy ?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 09:06, 02 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to nie syp. Bo on działa długo ale powoli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 09:57, 02 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Czyli, o ile dobrze rozumiem, zwykły nawóz dałby mi znacznie szybciej widoczny efekt?
A czy jest cos jeszcze oprócz podlewania i koszenia czym mogłabym polepszyć jej stan? Widzę, że po wczorajszym deszczu jej stan jest znacznie lepszy
____________________
Justyna - Wersja mini mini
selene 18:46, 02 cze 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
kurcze..;//// Narazie poczekam,będe kosić często może polepsze jej stan a jak nie to w przyszłym roku i tak na większości odcinka tej trawy ma powstać rabata więc potem najwyżej reszte dosieje
maciekj12 18:46, 02 cze 2012

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 5

Sporo pracy Cię czeka z tym trawnikiem.
Ja bym chyba wszystko przekopała i od nowa wysiała trawę. Wcześniej usunęłabym dokładnie chwasty wraz z korzeniami.

Jednak zdecydujesz się na ratowanie trawnika istniejącego to postępuj tak.

1. Przytnij kanty trawnika noże do krawędzi od strony chodnika, żeby te placki nie wyłaziły na chodnik To samo od strony płotu.

http://sklep.ogrodowisko.pl/

2. W słoneczną pogodę opryskaj trawnik Bofixem - usuniesz dzięki temu chwasty dwulkiścienne.

3. Gdy chwasty zaczną się zwijać i pozamierają dopiero można zająć się odbudową trawnika.

Wtedy postępujemy tak.

1.Kosimy nisko po ziemi.

2.Posypujemy trawnik ziemią z worków - dobrą i przegrabiamy.
3. Siejemy nasiona uzupełniając puste miejsca.
4. Nawozimy trawnik Hydrocomplexem lub innym nawozem do trawników.
5.Codziennie lejemy wodę - to konieczna konieczność żeby wyprowadzić ten trawnik.

WODA plus NAWÓZ. Koszenie co 4 dni albo co tydzień. Nie ścinamy po ziemi, bo powstanie rżysko.
Zbyt niskie koszenie jest najczęstszą przyczyną znacznego pogarszania się wyglądu i jakości trawnika.


Witam, kupilem środek jak zaleciła mi Danusia poniżej zdjęcie.
1.Dobry wybrałem ?
2. I jak mam nim pryskac, rozpylaczem wszędzie gdzie są owe chwasty ?
3.Po jakim czasie zaczną się zwijać, poznie je wyrywac ?
4. Posypać trawe ziemią z worków - ile tej ziemi ma być aby zakryło tą trawe ? ( poprostu zwykła ziemie którą znajde w wiekszych sklepach w workach np. 50 L ?
5. Jaką trawe wybrać do tego ? Mogla byś podać mi konkretną nazwe i najlepiej firme która bedzie ślicznie rosła ?
6. Nawoz Hydrocomplex mogła byś pokazać zdjecie jak on wygląda i nawozimy ją raz ?
7. Potrzeba użyć Wertykulator bądź aerator do mojego ogródka aby napowietrzyć glebe lub naciąć darń?

Dziękuje za odpowiedz i przepraszam za takie bezsensowne pytania ale niestety nie mam zieelonego pojecia o ogrodnictwie

Pozdrawiam
Sebek 10:43, 03 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
stychaz napisał(a)
Czyli, o ile dobrze rozumiem, zwykły nawóz dałby mi znacznie szybciej widoczny efekt?
A czy jest cos jeszcze oprócz podlewania i koszenia czym mogłabym polepszyć jej stan? Widzę, że po wczorajszym deszczu jej stan jest znacznie lepszy


Iza - nowa forumowiczka mówiła w Anglii, że rosahumus dał kopa jej regenerującemu się trawnikowi - spróbuj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kelt 21:07, 05 cze 2012

Dołączył: 28 maj 2012
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)



Tutaj jeszcze 2 zdjęcia jak to wyglądało rok temu czyli wysiany we wrześniu 2010, a na zdjęciach - stan na lipiec 2011. Wtedy o ile pamiętam nie był jeszcze nawożony i był dosyć żadko podlewany.




.....

Pogrzebię w tej ziemi i zobaczę, może obędzie się bez zrywania tych martwych placków.

Dzięki za sugestię

Pozdrawiam, Grzesiek.


Na tym zdjęciu widać pas zieleńszej trawy, tu zapewne był kopany rów do rur albo coś przekopywane i trawa ma się znacznie lepiej. To na pewno gleba "zawiniła".
Trawa wygląda na "zagłodzoną". Sypnij jej nawozu w tych gorszych miejscach i podlej żeby go rozpuścić, albo jeszcze lepiej zastosuj Magiczną siłę do trawnika - interwencyjny polej konewką po liściach.


Super, dziękuję za pomoc. Teraz przynajmniej wiem jak to ugryźć
Jutro kupię co trzeba.
Chciałem prosić jeszcze o krótką informację czy można "mieszać" (stosować jedno po drugim od razu) różne środki na trawnik. Mam na myśli Bofix, ową Magiczną siłę i Rizolex 50. Jeśli nie da się jednocześnie to w jakich najlepiej odstępach czasowych je stosować?

Pozdrawiam serdecznie,
Grzesiek.
Sebek 22:17, 05 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kilka dni - tak 4,5
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
patmar 22:35, 06 cze 2012

Dołączył: 06 cze 2012
Posty: 2
witam
na wstępie zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem w temacie trawnika i generalnie ogrodów
jesienia wprowadziliśmy sie do wymarzonego domu no i zapragnelismy rowniez zrealizowac moje marzenie-trawnik jak dywan
gleba u nas slabiutka, sam piach. nawiezlisny troche przyzwoitej ziemi jeszcze jesienia.mysle ze jej warstwa to w zaleznosci od miejsca to 15-40 cm(działka była nierówna).
z uwagi na i tak tendencję ziemi do przesychania zdecydowalismy sie na kupno mieszanki traw sahara o nastepujacym skladzie:
Kostrzewa trzcinowa BARROBUSTO - 40%
Kostrzewa czerwona BOREAL - 32%
Rajgras angielski - 20%
Kostrzewa czerwona MAXIMA - 8%
przed siewem skosiłem dziką trawę(nie bylo duzo chwastów) wzruszylismy ziemię potem ją porzadnie ubilismy a przed siewem(z siewnika) mocno zwilizylismy.
po siewie zwilzalem ziemie prawie codzien (raz bylo dwa i pol dnia przerwy) a w ostatnich dniach robi to za mnie deszcz
dzis mija 12 dzień i sytuacja wygląda tak ze od tego podlewania ta stara"trawa" odrosła i pojawiły sie miejscami takie małe zielone zielone listki które tworzą taki dywanik.czy to trawa? tak myslalem ale zaraz rowniez miejscami zaczely kielkowac takie zielone igiełki(czerwone przy ziemi). i juz nie wiem co jest trawa i czy w ogole nia jest
zrobilismy chyba blad nie grabiac po siewie(ziarna byly "na wierzchu", po podlewaniu jakby wcisnely sie w glebe), czy dalej czekac czy dosiewac czy zagrabic?co robić?
prosze o rady.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies