Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 09:50, 27 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Magara napisał(a)

Misia, jakie masz doświadczenia z bobem?
Też posiałam, też rośnie (nie tak gęsto jak u Ciebie), ale się zastanawiam czy warto?
W zeszłym roku też miałam, zaliczyłam fallstart bo wydawało mi się, że już się nadaje do zbierania a to było dużo za wcześnie - wystarczyło na jedną pastę na kanapki I się tak zastanawiam ile tego bobu trzeba mieć krzaczków (?) żeby był z nich pożytek


Powiem Ci że dużego doświadczenia to ja nie mam z tym bobem to mój drugi rok jak posiałam za pierwszym razem nie miałam tak gęsto i doszłam do wniosku że było za rzadko. Niestety nie pamiętam ile było kg ziaren ale sporą miskę uzbierałam i chyba jeszcze jeden worek w zamrażarce jest, na czarną godzinę

W tym roku w ogóle wszystko upycham kolanem w warzywnym bo jakoś tak mi się wydaje że za rzadko siałam i sadziłam wcześniej, marnotrawstwo miejsca było
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 09:56, 27 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ivo napisał(a)
Ale szaleństwo u Ciebie - wszystko idzie do góry i zielenienie.
Podoba mi się Twoja magnolia. Ale kącik z niezapominajkami - fantastyczny.

Gdzie robisz zakupy?


Po tych ostatnich deszczach tak bujnęło wszystko szkoda tylko że temperatury takie niskie bo wtedy to już całkiem rosło by w oczach

Magnolia jest przesadzana z ogrodu mojej mamy i nie wiem co to za odmiana, a niezapominajki same się się sieją

Rośliny kupuję w rożnych miejscach głównie po okolicy ale w zeszłym roku na jesień wybrałam się do Hortulusa i trochę naprzywoziłam ale to już wycieczka była bo daleko tam mam W sumie to bieda u nas tu na północy z fajnymi szkółkami
____________________
Misia - Między brzozami
Dominika11 09:58, 27 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tak a najbardziej to bujaja chwasty
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Misia 10:05, 27 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ooo tak chwasty szaleją ze ścieżek w warzywnym już dwa razy wyrywałam i nadal busz oj marzy mi się tam żwir może w tym roku się wezmę do roboty....
____________________
Misia - Między brzozami
Dominika11 10:07, 27 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja tez już kilka razy wyrywałam i co znowu trzeba to robić - może ktoś wymyśli srodek do oprysku, ze zniszczy chwasty, a rosliny ozdobne zostawi ... hmmmm marzenia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Misia 10:11, 27 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ivo napisał(a)
A jakie były korzenie magnolii?
Mnie czeka też przesadzenie..


Zanim zaczęłam przesadzać to czytałam że magnolia tego nie lubi i chyba to prawda.
Ta moja nie miała bujnych korzeni, chyba ze 3 takie grubości kciuka, ale szły bardzo głęboko i niestety musiałam obciąć. Ona u mojej mamy rosła chyba 10 lat i coś mi się zadaje że coś jej tam nie pasowało bo wielka nie była, może 1,3 m miała. Myślałam że z przesadzaniem nie będzie problemu a jednak kopać trzeba było głęboko.
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 10:13, 27 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dominika11 napisał(a)
ja tez już kilka razy wyrywałam i co znowu trzeba to robić - może ktoś wymyśli srodek do oprysku, ze zniszczy chwasty, a rosliny ozdobne zostawi ... hmmmm marzenia


ooo i jeszcze żeby ekologiczne było
____________________
Misia - Między brzozami
Dominika11 10:14, 27 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
o tak to byłby ideał
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Magara 10:33, 27 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6624
Misia, dzięki za info o bobie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ivo 13:03, 27 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Dzięki za info z magnolią.

A co do szkółek to jest kilka Garcz, Gniewowo, Czaple
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies