Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

MoGo 09:51, 14 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2019
Posty: 4
Dzień dobry, chciałabym prosić o radę ws. mojego acera. Jestem nowa na forum, przeczytałam wątek o chorobach ale nadal nie mam pewnosci do dolega mojej roślinie. Acer ma jakieś 5 lat, nigdy nic się z nim nie działo, rósł sam, bez nawożenia, opryskiwania itp. W tym roku (miesiąc temu) pierwszy raz podsypałam mu nawóz (jakiś uniwerslany wielokwiatowy w granulkach) - nie wiem czy to jest przyczyna czy nie ale Acer wygląda jakby usychał. O tej porze roku jego kolor chyba powinien być jeszcze zielony (przebarwial się zwykle później)a teraz wyglada jak na zdjeciach, listki zwisają smutno - czy ktoś wie jak go ratować? Czy to wina nawozu czy choroba? Ratunku! Poradźcie proszę co mam robić!



Mazan 13:20, 14 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MoGo

Od strony 18 przez kilka stron tego wątku masz wszystko na ten temat. Przypuszczalnie nie ma co ratować.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MoGo 13:45, 14 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2019
Posty: 4
Nie chce mi się wierzyć że nie ma ratunku. Roslina nigdy nie chorowała, ma 5 lat, może da radę sie obronić? Tylko pytanie czy to grzybica czy przymrozki (bo były i azalia u mnie w ogrodzie też tak wygląda - a rośnie w innym miejscu) czy przewożenie - bo w tym roku (nie wiem co mnie podkusiło) podsypałam go nawozem uniwersalnym - moze korzenie poraziłam? Eh - potrzebny mi fachowiec na gwałt! Czy jest to ktoś kto doradzi i nie postawi od razu "krzyżyka" na roślinie?
MoGo 23:14, 14 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2019
Posty: 4
Dodam jeszcze ze wszystko stało się bardzo szybko, w ciągu 2-3 tygodni ostatnich. Wcześniej nic się z rośliną nie działo
mazia_ku 15:32, 17 maj 2019

Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 9
Czy ktoś podpowie co się dzieje z moimi klonami?
Ostatnio pada bardzo dużo i często, czy to może być przyczyną?
Mazan 14:34, 18 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mazia_ku

To czarna /smołowata/ plamistość klonu. Twoje podejrzenie jest słuszne. Zwalczanie można podjąć stosując dithane, topsin, gwarant oraz inne z grupy ditiokarbaminianów wielokrotnie - co najmniej 3x.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kwarti 10:50, 19 maj 2019

Dołączył: 19 maj 2016
Posty: 1
Witam proszę o zdiagnozowanie co dolega mojemu klonowi odmiana Shirazz.
pozdr.


mazia_ku 21:31, 19 maj 2019

Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 9
Mazan napisał(a)
Mazia_ku

To czarna /smołowata/ plamistość klonu. Twoje podejrzenie jest słuszne. Zwalczanie można podjąć stosując dithane, topsin, gwarant oraz inne z grupy ditiokarbaminianów wielokrotnie - co najmniej 3x.


Pozdrawiam


BARDZO DZIĘKUJĘ
asmach 16:19, 23 maj 2019


Dołączył: 30 kwi 2019
Posty: 16
Mam problem z moim klonem Bloodgood. Mam go od ubiegłego roku. Nie wiem co się dzieje. Może ktoś podpowie co zrobić jak mu pomóc?
Witam.
justyna8813 14:14, 24 maj 2019

Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 1
Witam,
proszę o pomoc co się dzieje z moimi klonami Crimson sentry?
Klony posiadzilam rok temu, ladnie przezimowały, ale zaczely schnąć liście. Popsikalam topsinem.. Da się je uratować? Czy to jest ta nieszczesta werticilioza?

Dziękuję, pozdrawiam,
Justyna
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/185/1856461/thumb_original.jpg[img https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/185/1856462/thumb_original.jpg
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies