Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

eVka 09:56, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kobieto no jak można przez jeden dzień tyle stron naprodukować, znów muszę nadrabiać!!!
____________________
DorKa 09:59, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Kobieto no jak można przez jeden dzień tyle stron naprodukować, znów muszę nadrabiać!!!


aj tam zdjęcia sobie pooglądaj i wystarczy
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 10:02, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


Hmm, raczej zrezygnowałabym całkowicie z kolumny. Korona Nigry po paru latach też juz będzie duża. Hameln jak się rozrosną tez są duże. Anabelki też będą miały ponad metr po paru latach.


Z tego wszystkiego to tylko argument z nigrą do mnie przemawia, bo cała reszta będzie rosnąć pod koronami.

Jaki promień ma korona nigry? Bo ja sądziłam że właśnie niecałe 3m, czyli akurat by stykała się z tym kolumnowym...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:07, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)



prościutko w linii jak żołnierze chińscy


ale jak damy kolumne to anabelka musi zostać tam gdzie jest .



No i wszystko jasne - w tej sytuacji to ja tu kolumnowego nie widzę.
O ile dobrze pamiętam, to jak proponowałam Ci kiedyś kolumnowe, to zakładałam, że te nigry będą w trójkącie, czy po łuku - w każdym razie nie jako szpaler. Potem zrobiłaś głosowanie i zdecydowałaś się jednak na szpaler. A jak szpaler - to tylko i wyłącznie z takich samych drzew.

Ps. swoją drogą, cała dyskusja jest nauką dla przyszłych pokoleń, żeby planować i sadzić rośliny we właściwej kolejności: najpierw żywopłoty, potem drzewa, a na końcu byliny. Kto to widział, żeby drzewka nie móc wsadzić, bo hortensja zawadza?.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 10:23, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Kto to widział, żeby drzewka nie móc wsadzić, bo hortensja zawadza?.


Nie wiedziałaś ,że to najnowsze trendy w ogrodnictwie ? Jestem dumnym prekursorem
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 10:26, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
DorKa - nie tylko Ty stosujesz taką kolejność
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 10:29, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
DorKa - nie tylko Ty stosujesz taką kolejność


No to od razu mi lepiej Przynajmniej nie jest nudno
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:31, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Tiaaa, pisałam, że na wiosnę ładne są...krótko...obecnie jakieś takie zielono-obsr...ne.
w linku jaki dałaś jest...tawuła japońska "Magic Carpet"



Opisana jest jako goldflame, hmm kupowałam tam własnie taką.
____________________
eVka 10:37, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Extra przemiana ogrodowa, rok i taki powalający efekt. Przesadzać Dorka będziemy chyba do końca życia ja już się pogodziłam z tym, że nigdy nie będę zadowolona z efektu hihi
____________________
Anda 10:43, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
makadamia napisał(a)


Z tego wszystkiego to tylko argument z nigrą do mnie przemawia, bo cała reszta będzie rosnąć pod koronami.

Jaki promień ma korona nigry? Bo ja sądziłam że właśnie niecałe 3m, czyli akurat by stykała się z tym kolumnowym...


Te dosc wysokie nasadzenia + Nigra + kolumna stworzylaby praktycznie sciane, w ktorej byloby widac ewentualnie jakas dziure na wysokosci ok. 1m miedzy nasadzeniami a korona. Wygladaloby to dosc ciezko. Poza tym kolumna zaslanialaby z altany chyba widok na rabate, ale nie jestem pewna, bo mnie tam osobiscie nie bylo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies