Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

makadamia 08:47, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No cóż, na moje kaprawe oko, to cyprysik powinien wylecieć, a na jego miejsce powinna trafić anabelka. I od strony ścieżki dać wtedy jakieś niskie zadarniacze, które się będą na nią wylewać.

Tak, wiem, że plan jest taki, żeby to anabelki się wylewały, ale osobiście nie lubię, kiedy takie "masywne" rośliny rosną przy samym przejściu. Mam wrażenie, że zaczyna wtedy "brakować oddechu". Ale - rzecz jasna - to tylko moje subiektywne wrażenie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 08:52, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
No cóż, na moje kaprawe oko, to cyprysik powinien wylecieć, a na jego miejsce powinna trafić anabelka. I od strony ścieżki dać wtedy jakieś niskie zadarniacze, które się będą na nią wylewać.

Tak, wiem, że plan jest taki, żeby to anabelki się wylewały, ale osobiście nie lubię, kiedy takie "masywne" rośliny rosną przy samym przejściu. Mam wrażenie, że zaczyna wtedy "brakować oddechu". Ale - rzecz jasna - to tylko moje subiektywne wrażenie


wiesz co ma to sens co piszesz ale wtedy już nie wcisnę tej kolumny , która miała tam być. Pamiętasz pierwotnie crimson sentry Nie upierać się nad tym drzewem ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Anda 08:57, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33553
makadamia napisał(a)
No cóż, na moje kaprawe oko, to cyprysik powinien wylecieć, a na jego miejsce powinna trafić anabelka. I od strony ścieżki dać wtedy jakieś niskie zadarniacze, które się będą na nią wylewać.

Tak, wiem, że plan jest taki, żeby to anabelki się wylewały, ale osobiście nie lubię, kiedy takie "masywne" rośliny rosną przy samym przejściu. Mam wrażenie, że zaczyna wtedy "brakować oddechu". Ale - rzecz jasna - to tylko moje subiektywne wrażenie


Podzielam to odczucie Dokładnie to samo chciałam napisać Przy brzegu powtórzyć którąś z tych trawek znajdujących sie na rabacie. Albo posadzić jakieś kukliki, maja bardzo ładne liście. Tylko wtedy te trzeba by było powtórzyć na rabacie. Wersja z powtórzeniem trawek już tam rosnących chyba łatwiejsza.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 09:01, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


wiesz co ma to sens co piszesz ale wtedy już nie wcisnę tej kolumny , która miała tam być. Pamiętasz pierwotnie crimson sentry Nie upierać się nad tym drzewem ?


A jaka tam byłaby odległość pomiędzy pniami?
Albo dokładniej - od pnia śliwy (wiśnie? już nie pamiętam) do ścieżki.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 09:05, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Minął rok odkąd oficjalnie jestem z Wami ( podglądanie się nie liczy ) i czas na pierwsze wspomnienia

wrzesień 2017:

wrzesień 2018:

wrzesień 2017:

wrzesień 2018:

____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:12, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wrzesień/październik 2017. Ubyło troszkę trawnika


wrzesień 2018


____________________
Dorka Zakręcony ogród
dominika_ 09:13, 18 wrz 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Ostro działasz Pozdrawiam
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
DorKa 09:15, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


A jaka tam byłaby odległość pomiędzy pniami?
Albo dokładniej - od pnia śliwy (wiśnie? już nie pamiętam) do ścieżki.

Nigra ok 2,5-3m od pnia do granicy ścieżki. Z tym,że dopóki ona nie wybrukowana wszystko można konfigurować
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:19, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anda napisał(a)


Podzielam to odczucie Dokładnie to samo chciałam napisać Przy brzegu powtórzyć którąś z tych trawek znajdujących sie na rabacie. Albo posadzić jakieś kukliki, maja bardzo ładne liście. Tylko wtedy te trzeba by było powtórzyć na rabacie. Wersja z powtórzeniem trawek już tam rosnących chyba łatwiejsza.


Dzięki rosną tam seslerie , Red Barony i hamelny ( hameln na każdym rogu rabaty ) Macie rację będzie więcej ładu Jakie to proste z Wami
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:21, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
dominika_ napisał(a)
Ostro działasz Pozdrawiam
Dzięki wielkie Ambitny plan byt taki,że zrobię wszystko w jeden sezon Bardzo ambitny. Końca nie widać ale zarys ogrodu się wyłania.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies