Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 08:18, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Przesadziłam anebelke w miejsce cyprysa. Teraz mam do zagospodarowania miejsce pomiędzy rozplenicami. Orliki tam rosną po kulką- tujką . Wszystko do wywalenia stąd.Lawenda mogłąby fajnie wyglądać jak dorośni i stworzy obwódkę. Co myślicie ? Zostawić czy wywalić ?


troszkę jakby luźniej:

____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:20, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a tu podeścikowa z wywalonymi tawułami. W zamian za to KF + kocimiętka . Tam rosną jeszcze jakies dziwne jałowce i klon palmowy. Też tymczasowo.


____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 08:20, 19 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasia_CS napisał(a)
...ta Hameln to nowy zakup czy już miałaś? Bo dorodna a mam planach szybki zakup, więc może podeślesz namiar jakby co


Hamelny rosną jak na drożdżach, moje na frontowej sadziłam w zeszłym roku jako małe kępki. W ciągu sezonu przybrały 3 krotnie a jak wyglądają w tym to widziałaś .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 08:23, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a tu chwilowo ma miejscówkę fiefera nie nana :


docelowo mam tam posadzić 2 aureospicaty ,żeby pociągnąć do końca żywopłot.
Hakonki rozsadziłąm , nie wiem czy dobrze ale trudno. Na wiosnę się okażę.

Zdecydowanie hasłem ostatnich dni u mnie było : wywalenie a jak oczyszczona się czuję
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 09:14, 19 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
DorKa napisał(a)





To zabieg celowy, że tujki posadzone po łuku zgodnie z linią trawnika, a trawki za nimi już nie?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Toszka 09:17, 19 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak apropos aureospicat to na wiosnę proponuję cięcie spłaszczające pionowe ściany.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 09:36, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Tak apropos aureospicat to na wiosnę proponuję cięcie spłaszczające pionowe ściany.


robiła już w tym roku ale dzięki za uwagę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:38, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)


To zabieg celowy, że tujki posadzone po łuku zgodnie z linią trawnika, a trawki za nimi już nie?


raczej tak choć bez namysłu większego chodziło o to,że jak polecę wraz linią tujek to znowu mi puste miejsce zostanie z tyłu za pierwszą a tak delikatnie wyrównałam choć nie są w linii prostej . Mam nadzieję,że nie będzie się to rzucać w oczy jak urosną
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 09:55, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
DorKa napisał(a)
Przesadziłam anebelke w miejsce cyprysa. Teraz mam do zagospodarowania miejsce pomiędzy rozplenicami. Orliki tam rosną po kulką- tujką . Wszystko do wywalenia stąd.Lawenda mogłąby fajnie wyglądać jak dorośni i stworzy obwódkę. Co myślicie ? Zostawić czy wywalić ?


troszkę jakby luźniej:


Chyba pomiędzy rozplenice nic nie wejdzie,bo się rozrosną a lawenda zostanie pożarta przez rozplenice chyba...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 09:58, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)

Chyba pomiędzy rozplenice nic nie wejdzie,bo się rozrosną a lawenda zostanie pożarta przez rozplenice chyba...

myślisz ,że aż tak ? hmm. Tam jest ponad 2 metry pomiędzy nimi. Może w taki razie odrobinę przybliżę je do siebie ,żeby stworzyły taki właśnie szpaler ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies