Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Magleska 08:06, 18 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Jestem na bieżąco ,chociaż po cichutku ..........gapię co tam zmieniasz
mam czasami tez taką ochotę wszystko wykopać i od nowa sadzić - w szczególności na swoje wiśniowej

Te tawulki z bobo fajnie wyglądają w przechowalniku frontowym
Co do innych nasadzeń i roszad ,to tez zmiany na lepsze - dereniowa mnie zachwyciła ,reszta musi się rozrosnąć .....a zmieniać pewnie będziemy jeszcze nie raz

Tego cyprysika faktycznie chyba bym posadziła gdzie indziej
Ze mnie marny doradca .......wybacz
Miłego dnia idę dosypywać korę do skarpy rodkowej ,bo wrzosów nasadzilam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 08:09, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
HannaR napisał(a)


No wiesz! Tylko tyle?



z czołówką ciężko mi pracować
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:12, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
Jestem na bieżąco ,chociaż po cichutku ..........gapię co tam zmieniasz
mam czasami tez taką ochotę wszystko wykopać i od nowa sadzić - w szczególności na swoje wiśniowej

Te tawulki z bobo fajnie wyglądają w przechowalniku frontowym
Co do innych nasadzeń i roszad ,to tez zmiany na lepsze - dereniowa mnie zachwyciła ,reszta musi się rozrosnąć .....a zmieniać pewnie będziemy jeszcze nie raz

Tego cyprysika faktycznie chyba bym posadziła gdzie indziej
Ze mnie marny doradca .......wybacz
Miłego dnia idę dosypywać korę do skarpy rodkowej ,bo wrzosów nasadzilam


ale Ci zazdroszczę wrzosów. Też chcę Tylko gdzie je posadzić

Marny doradca , no wiesz ? Po tym co nawyczyniałaś u siebie nie możesz być taka surowa
Dzieki Madzia. Fifera idzie out. Dereniowa jako jedyna jest ok. Bo najmniej skomplikowana.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:15, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Nie liczyłabym - to są żelazne rośliny

A co do rabaty na tyle - ja bym dała roślinom czas na rozrośnięcie się i dopiero wtedy patrzyła, czy jest chaos.
Jeżeli nadal będzie tak jak u mnie, to pewnie okaże się, że jest i będziesz z powrotem przesadzała te seslerie, których Ci się wydawało za dużo


no toś mnie pocieszyła

qrcze , kiedy się to skończy ? jak ja bym chciała już wysypać paletę kory i tylko o sezonowych myśleć
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Anda 08:18, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Ładnie Luźniej na pewno. Również teraz poczekałabym do przyszłego roku żeby zobaczyć jak to się wszystko rozrośnie.
A gdzie masz jeszcze miejsce przy Anabelce?

Dereniowa ślicznie wygląda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 08:25, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Korę rozsyp i tak - niech się chwasty nie sieją

Ja nie twierdzę, że chaos będzie na pewno. Ale jak dotąd widzę zadziwiającą zbieżność w naszych poczynaniach, więc jest szansa, że nadal tak będzie
A u mnie trend jest taki, że zmniejszam ilość gatunków na rabacie, za to powiększam ilość sztuk. Powoli mi to idzie, bo rozmnażam to, co się sprawdziło.
A drugi mój problem - ciągle sadzę za gęsto, rośliny ściśnięte robią busz i niezbyt ładnie wyglądają. No ale jakbym posadziła zgodnie ze sztuką, to by mi weszły ze trzy rośliny. I "całosezonowa atrakcyjność" idzie sobie wtedy w siną dal.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 08:25, 18 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
No to się napracowałaś,fajnie roślinki będą oddychać
Powiem ci,ze to przesadzanie i zmienianie chyba nigdy się nie skończy... ja np.rabatę obok altany będę znowu wiosną zmieniać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 08:31, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anda napisał(a)
Ładnie Luźniej na pewno. Również teraz poczekałabym do przyszłego roku żeby zobaczyć jak to się wszystko rozrośnie.
A gdzie masz jeszcze miejsce przy Anabelce?

Dereniowa ślicznie wygląda


dzięki kochana

Miejsce jest tutaj , niestety nie mam aktualnego zdjęcia

to widok jeszcze z Bobo:



Nie widać za dużo jest anabelka, potem hameln potem nic. Z tyłu póki co fifera do wywalenia.

to zdjęcie lepiej pokazuje miejsce gdzie konieczne są zmiany :

po wywaleniu fifery zostaje sporo miejsca za anabelką i obok. jeden z tych świerków na zdjęciu już na kompoście ( ten najbrzydszy )
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:36, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Korę rozsyp i tak - niech się chwasty nie sieją

Ja nie twierdzę, że chaos będzie na pewno. Ale jak dotąd widzę zadziwiającą zbieżność w naszych poczynaniach, więc jest szansa, że nadal tak będzie
A u mnie trend jest taki, że zmniejszam ilość gatunków na rabacie, za to powiększam ilość sztuk. Powoli mi to idzie, bo rozmnażam to, co się sprawdziło.
A drugi mój problem - ciągle sadzę za gęsto, rośliny ściśnięte robią busz i niezbyt ładnie wyglądają. No ale jakbym posadziła zgodnie ze sztuką, to by mi weszły ze trzy rośliny. I "całosezonowa atrakcyjność" idzie sobie wtedy w siną dal.


już raz zamówiłam paletę za 600 zeta i potem cała kora przekopana została Z drugiej strony to też inwestycja w dobrą kondycję roślin

No to faktycznie mamy wiele wspólnego Duża ilość sztuk jednego gatunku do mnie mówi. Tak jak ta dereniowa. Tam tak naprawdę nic nie rośnie a jest fajna Bardzo podoba mi się szałwia ale chyba nie u mnie. Teraz jak patrze na tą rabatę ona tam mi nie pasuję. Kierowałam się sprawdzonymi kompozycjami : szałwia + sesleria ale jakoś mi to nie gra wrrr.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:37, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
No to się napracowałaś,fajnie roślinki będą oddychać
Powiem ci,ze to przesadzanie i zmienianie chyba nigdy się nie skończy... ja np.rabatę obok altany będę znowu wiosną zmieniać

o nie, tylko mi nie mów,że tak bez końca będziemy przesadzać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies