Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 09:55, 20 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
hmmm....
poluzowałaś
gdzie schowałaś żurawki, lawendy, tujki, funkie, red barona ?
I hameln jest


poluzowałam
Lawendy , RB są na rabacie na przeciwko
żurawki tutaj :

funkie wywaliłam

Gdyby przy okazji któś pytał po co schody do rabaty to ju z odpowiadam. Bedzie zmiana Jak będzie robiony taras to schody będą tylko na środku
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 12:21, 20 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Czacha mi dymi od nadmiaru pomysłów
Ponieważ nie macie ochoty w zabawę pt "znajdź różnicę" już Wam mówię co nieplanowanego wywaliłam a co jednocześnie było inspiracja dla dalszych planów
Otóż wywaliłam Thuje kórnik ( jedną z 4 ) ktre rosły w plecach rabaty podeścikowej.

I mnie olśniło,że Asia Makadamia miła rację jak zaczynałam tą rabatę w zeszłym roku, żeby zrobić plecki z cisa. Ja nie, bo za wolno efekt i takie tam. Posadziłam kórniki i chwilowo ekran był. Tymczasem teraz jak limki i trawy się rozrosły, kórniki znikneły w tłumie a jak pomyslę jakie potfory z nich wyrosną brr. Wszystki pójdą out.

Pytanie jakie Cisy mam posadzić ? Hicksii ?

I jeszcze taka myśl mnie naszła,że posadzić wzdłuż tej ścieżki niziutki żywopłocik.


Czy cis też się nada ? Jeżeli tak to jaki ?

ps nie patrzcie na trawnik wypalony przez mojego pieseła


____________________
Dorka Zakręcony ogród
anna_t 12:48, 20 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
ja też lubię symetrię
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 12:49, 20 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie rób zywopłociku. Rozplenica to zrobi. A na wiosnę zrób żywopłocik z cebulowych - setki krokusów, irysów, tulipany botaniczne (niziutkie i nie trzeba kopać) oraz czosnki. Potem rozplenica zakryje to miejsce i będzie super.

Krokusy sadź jednego koloru. Mogą być różnych odmian/gatunków ale jeden kolor nada elegancji.

Cis Hicksii, Hilli lub baccata. Szukaj kopanych...sezon zaraz się zaczyna
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 12:51, 20 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Nie rób zywopłociku. Rozplenica to zrobi. A na wiosnę zrób żywopłocik z cebulowych - setki krokusów, irysów, tulipany botaniczne (niziutkie i nie trzeba kopać) oraz czosnki. Potem rozplenica zakryje to miejsce i będzie super.

Krokusy sadź jednego koloru. Mogą być różnych odmian/gatunków ale jeden kolor nada elegancji.

Cis Hicksii, Hilli lub baccata. Szukaj kopanych...sezon zaraz się zaczyna


i wszystki w temacie dzięki kochana
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 12:55, 20 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anna_t napisał(a)
ja też lubię symetrię


Tak jak ja póki co nawiązałam kulkami , rozplenicą i anabelką po obu stronach.Dam im się teraz troszkę rozrosnąć i zobaczymy czy kolejne zmiany będą potrzebne. Znając życie to tak
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 10:13, 24 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć dziewczyny, jak się miewacie w ten cudny poniedziałek ? Dobrze ,że w weekend zdążyłam zwertykulować trawnik bo nie wiadomo czy śniegiem zaraz nie sypnie Oprócz wertykulacji wywaliłam kórniki z podeścikowej. Ale się luźno zrobiło . I niby gracki teraz bardziej widoczne Teraz trzeba cisy ładne znaleźć w ich miejsce.

Nie wiem jak Wy ale ja co roku o tej porze przestawiam się pomału z ogrodu na wnętrze domu. Tj już w głowie mnóstwo pomysłów mam co by tu zrobić, zmienić, kupić. A że do zrobienia w dalszym ciągu wiele rzeczy , będę miała długo co robić Tymczasem życzę Wam miłego dnia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 10:19, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Dorka. Mam podobnie To nawet dobrze robi, nie? Taka odmiana
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 10:20, 24 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
I Tobie miłego i ciepłego
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 10:51, 24 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Dorka. Mam podobnie To nawet dobrze robi, nie? Taka odmiana


Bardzo dobrze Szybciej zima zleci i powrót do ukochanego ogrodu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies