Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Toszka 22:26, 09 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiolka5_7 napisał(a)

Proszę
Toszka tak mi radziła ...ja też muszę obornik przekopać jesienią...


Potwierdzam - tak radziła
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 22:29, 09 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Toszka napisał(a)


Potwierdzam - tak radziła

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 08:06, 10 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Heloł co tam w zakręconym?

Cześć Ewcia, w zakręconym constatns

Powiem Ci,że się miotam co jeszcze robić w tm sezonie czy może już nic Aktualnie tylko zbieram liście i żołędzie Z tyłu powiedziałam kategorycznie żadnych zmian do wiosny. Muszę poczekać aż wszystko podrośnie,żeby ewentualne zmiany wprowadzać.A zmiany na pewno będą
Natomiast nieustannie myślę o froncie .. Tam mam tak mała tą rabatkę ,że w ciągu jednego dnia mogłoby być pięknie. Pytanie czy na szybko projektować czy poczekać do wiosny Oczywiście jestem za tym pierwszym ale no własnie ale... Co myślisz ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:44, 10 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

Cześć Ewcia, w zakręconym constatns

Powiem Ci,że się miotam co jeszcze robić w tm sezonie czy może już nic Aktualnie tylko zbieram liście i żołędzie Z tyłu powiedziałam kategorycznie żadnych zmian do wiosny. Muszę poczekać aż wszystko podrośnie,żeby ewentualne zmiany wprowadzać.A zmiany na pewno będą
Natomiast nieustannie myślę o froncie .. Tam mam tak mała tą rabatkę ,że w ciągu jednego dnia mogłoby być pięknie. Pytanie czy na szybko projektować czy poczekać do wiosny Oczywiście jestem za tym pierwszym ale no własnie ale... Co myślisz ?

Jeśli całościowo zmieniać to ja bym czekała do wiosny, jeśli yylko drobne korekty to możesz cos tam tetaz dosadzić, przesadzić. Ja już sie wyleczyłam z hurra optymizmu jesiennego i sadzę yylko te rośliny, które juz mam kupione i czekają w doniczkach. Przesadzanie minimalizuję, tylko te rośliny które muszę. Reszta czeka do wiosny. Nawet miskanta zadołowałam co do mnie niepodobne
____________________
DorKa 12:57, 10 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Jeśli całościowo zmieniać to ja bym czekała do wiosny, jeśli yylko drobne korekty to możesz cos tam tetaz dosadzić, przesadzić. Ja już sie wyleczyłam z hurra optymizmu jesiennego i sadzę yylko te rośliny, które juz mam kupione i czekają w doniczkach. Przesadzanie minimalizuję, tylko te rośliny które muszę. Reszta czeka do wiosny. Nawet miskanta zadołowałam co do mnie niepodobne

masz rację studzę zapał i dobrze przemyślę plan.Choć już teraz wiem ,że na pewno chcę pod płotem 3 lizaki cisowe. I tylko pod warunkiem ,że jak dostanę coś ładnego to się skuszę
Gratuluję przejścia w kolejny level ogrodnictwa - mam na myśli cierpliwość
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 13:06, 10 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

masz rację studzę zapał i dobrze przemyślę plan.Choć już teraz wiem ,że na pewno chcę pod płotem 3 lizaki cisowe. I tylko pod warunkiem ,że jak dostanę coś ładnego to się skuszę
Gratuluję przejścia w kolejny level ogrodnictwa - mam na myśli cierpliwość

Lizaki cisowe to moje marzenie, jak w końcu je znajdę to kupię i posadzę na wjazdowej.
Z tym kolejnym levelem bym nie przesadzała ale po prostu nie chcę teraz miskantów przesadzać jak nie muszę
____________________
DorKa 08:27, 26 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Pamiętasz była jesień...
no właśnie ta jesień uświadomiła mi dziewczyny ,że rewolucji ciąg dalszy mnie na wiosnę czeka nawet na pseudo zrobionych rabatach Zimozielone potrzebne od zaraz !
Sczególnie nigrowa i jej mała siostra na przeciwko ścieżki, która faktycznie powinna być odbiciem lustrzanym nigrowej.
Jak zwykle zaczęłam od d..y strony Zamiast zacząć od zimozielonych to byliny i trawki wsadziłam i teraz mam efekt . Smutny efekt.
Najgorsze jest to ,że nie mam pomysłu jakie zimozielone rośliny wkomponować w istniejące rabaty. Czy zacząć znów od początku ?

Podobają mi się sosny varella, cyprysiki nana świetnie rosną na dereniowej - mogłabym powtórzyć. Ale to wszystko maluchy. Brakuje czegoś większego pokroju aurea nana lub większe. Kuszą mnie kulki różnej woelkości po obu stronach ścieżki zatopione w trawach ale nie jestem pewna czy to zakręconej lini moich rabat kulki będą pasowały.

W weekend zrobię kilka fotek to może coś podpowiecie A tymczasem miłego weekendu

____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 08:55, 26 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Myślałam,że już zapadłaś w sen...
Też doszłam do tego wniosku....i planuję na grabowej zmiany

Dawaj foty,może coś doradzimy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 09:03, 26 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Kuszą mnie kulki różnej woelkości po obu stronach ścieżki zatopione w trawach ale nie jestem pewna czy to zakręconej lini moich rabat kulki będą pasowały.


Tu obłości i tu obłości, co ma nie pasować A jak chcesz wmontować jakieś zimozielone w istniejące, to na bank zmieszczą się jakieś cisowe wykrzykniki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 09:23, 26 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
Myślałam,że już zapadłaś w sen...
Też doszłam do tego wniosku....i planuję na grabowej zmiany

Dawaj foty,może coś doradzimy


powiem Ci ,że jestem bliska ( zapaść w sen ) Niemoc jakaś jesienna mnie dopadła

zmiany ach te zmiany. Będę podgalać Twoje bo na pewno coś fajnego wymyślisz
Zdjęcia wrzucę po weekendzie licząc na Waszą pomoc
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies