Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 10:20, 08 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
oglądaj swój ogród. Patrz przez okna i zwróć uwagę, gdzie zimozielone fajnie by wyglądały. Jeśli ogród w grudniu i styczniu dobrze wygląda, to i pozostałych miesiącach wygląda dobrze. To taka prawidłowość i stara ogrodnicza prawda

Odnośnie hakone. Wybór zależy od stopnia nasłonecznienia i ilości miejsca. Podstawowy gatunek, czyli macra jest największa i ma największą tolerancję na prażące słonce. Czym bardziej żółta odmiana (lub z białymi paskami) tym wymaga większego osłonięcia - np. Aureola lubi półcień, a All Gold woli cień.
Macra jest dwa razy większa od Aureoli, ale 3 razy większa od All Gold.


Toszka w grudniu i styczniu mój ogród w ogóle nie wygląda To znaczy ,że ogrom pracy jeszcze przede mną Moim ideałem jest zimozielone tło wokół całego ogrodu, taka zamknięta enklawa.Tam gdzie "wyrosła" wiata sąsiada rosną u mnie szmaragdy od 4 lat i wcale nie urosły. Sadziłam je w czasach przedogrodowiskowych co wszystko tłumaczy, Więc nie będzie mi szkoda je przesadzić w inne miejsce a po uprzednim przygotowaniu gleby posadzić tam nowe, wysokie tujki.

w kwestii miejsca na hakone, to wokół podestu max 4 godzinki po południu jest słonko a tak cień ażurowy ale cień Wychodzi na to,że aureola będzie ok. Dzięki bardzo za pomoc!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 10:25, 08 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak dla mnie to Aureola jest jedną z najładniejszych hakonek. I nie jest chimeryczna.

Popatrz krytycznie teraz na ogród. Może jakieś zimozielone poduchy by się przydały. Bo moim, skromnym zdaniem, to takie cisowe poduchy to najpiekniejsza z zimowych ozdób.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 10:39, 08 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Jak dla mnie to Aureola jest jedną z najładniejszych hakonek. I nie jest chimeryczna.

Popatrz krytycznie teraz na ogród. Może jakieś zimozielone poduchy by się przydały. Bo moim, skromnym zdaniem, to takie cisowe poduchy to najpiekniejsza z zimowych ozdób.


Krytyki w postrzeganiu mojego ogrodu to raczej mam nadmiar Zgadzam się z Tobą co do poduch . Od zeszłego roku próbuję je wkomponować do tego co jest i mi nie wychodzi Spróbuję zrobić zdjęcie tej zimowej pustyni jak tylko śniegu będzie mniej. Będzie łatwiej coś zaplanować. Dzięki Toszko za pomoc
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 11:49, 08 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Krytyka w początkowej fazie ogrodu jest rzeczą normalną, bo owa krytyka pochodzi z niedosytu jeszcze małych, nierozrośniętych roslin. Po 5 roku zycia ogrodu owa krytyka zacznie ustępować miejsca zadowoleniu i postrzeganiu ogrodu jako całości, a nie mini rozsadnika
Tu, teraz, najważniejsze jest wykazaniem się cierpliwością i wyrozumiałością dla roslinnych przedszkolaków
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 11:54, 08 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)

Tu, teraz, najważniejsze jest wykazaniem się cierpliwością i wyrozumiałością dla roslinnych przedszkolaków


i to jest najtrudniejsze
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 11:57, 08 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Krytyka w początkowej fazie ogrodu jest rzeczą normalną, bo owa krytyka pochodzi z niedosytu jeszcze małych, nierozrośniętych roslin. Po 5 roku zycia ogrodu owa krytyka zacznie ustępować miejsca zadowoleniu i postrzeganiu ogrodu jako całości, a nie mini rozsadnika
Tu, teraz, najważniejsze jest wykazaniem się cierpliwością i wyrozumiałością dla roslinnych przedszkolaków


O jak ładnie to ujęłaś Nic tylko wydrukować i na lodówkę powiesić Choć tej cierpliwości to trzeba się niestety w moim przypadku nauczyć ( do wszelkich przedszkolaków ) .
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 12:11, 08 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Właśnie cisowe poduchy są boskie....ja już zaplanowałam nie ujmując bukszpanowym
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 12:15, 08 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


i to jest najtrudniejsze
no właśnie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 12:17, 08 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
Właśnie cisowe poduchy są boskie....ja już zaplanowałam nie ujmując bukszpanowym

o, super a gzie planujesz ? Na nowej rabacie czy modyfikujesz którąś ze starszych ? Mnie się podobają porozrzucane różne wielkości tylko nijak widzę to u siebie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 13:13, 08 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
DorKa napisał(a)

o, super a gzie planujesz ? Na nowej rabacie czy modyfikujesz którąś ze starszych ? Mnie się podobają porozrzucane różne wielkości tylko nijak widzę to u siebie

Na nowej rabacie 3 szt. i do bukowej dosadzę 3 szt. między molinię Variegata
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies