Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 09:26, 26 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


Tu obłości i tu obłości, co ma nie pasować A jak chcesz wmontować jakieś zimozielone w istniejące, to na bank zmieszczą się jakieś cisowe wykrzykniki


miałam wątpliwości bo te kulki najładniej na waszych prostych rabatach wyglądają Ale to pewnie kwestia dobranej kompozycji. Wykrzykniki bardzo doby pomysł. Wrócę ze zdjęciem tej smutnej rabatki to może coś wspólnie wymyślimy
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 09:52, 26 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
DorKa napisał(a)


powiem Ci ,że jestem bliska ( zapaść w sen ) Niemoc jakaś jesienna mnie dopadła

zmiany ach te zmiany. Będę podgalać Twoje bo na pewno coś fajnego wymyślisz
Zdjęcia wrzucę po weekendzie licząc na Waszą pomoc

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 07:58, 15 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Czytam ,że zdjęcia miałam wrzucić po weekendzie, ciekawe którym Nie nadążam za uciekającym czasem. Próbuje dogonić ale bez skutku. Chyba muszę się z tym pogodzić,że do wiosny tak już będzie.

W każdym razi front cały czas zmieniam , póki co w myślach.Czacha dymi Jak już coś konkretnego się wyklaruje to pokażę swoje wypociny. A tymczasem pozdrawiam jesiennie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:25, 05 gru 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ogród zapadł w sen zimowy. Jest szary, bury i ponury. Muszę koniecznie nasadzić zimozielonych ,żebym w przyszłym roku ogród cieszył mnie także zimą. Póki co wysprzątałam wszystko moim nowym odkurzaczem ( fantastyczna maszyna -obok kosiarki to teraz moje ulubione urządzenie w ogrodzie ) i zaczynam myśleć o Świętach. Wczoraj zrobiłam wianek z derenia i zamierzam wyciągać pomalutku ozdoby ze strychu. Swoją drogą co roku robię to coraz to wcześniej

Czy ktoś mi podpowie jak często podlewać hortensję ogrodową schowaną na zimę do garażu ? Warunki tam panujące : jasno i ok 10 stopni. Dzięki!

Pozdrawiam Wszystkich cieplutko!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 08:34, 05 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Twój ogród śpi, a w moim harce się wyczynia, krecik tańczy dance macabre (bo makabrycznie trawnik po jego pląsach wygląda).
Buziaki
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 08:42, 05 gru 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Twój ogród śpi, a w moim harce się wyczynia, krecik tańczy dance macabre (bo makabrycznie trawnik po jego pląsach wygląda).
Buziaki

w ciągu 1 godziny rozbawiłaś mnie dwa razy Pozdrowienia dla krecika

p.s swoją drogą to lepiej niech teraz potańczy niż na wiosnę. Trawniczek do tego czasu zregenerujesz.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Anda 08:57, 05 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Mój ogród też śpi. Jedynie od czasu do czasu jeszcze liście grabię

Co do hortki, to nie może mieć ani za mokro, ani za sucho. Liści już nie ma, to dużo wody nie traci. Najlepiej sprawdzić palcem i wtedy ewentualnie podlać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DorKa 10:48, 05 gru 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anda napisał(a)
Mój ogród też śpi. Jedynie od czasu do czasu jeszcze liście grabię

Co do hortki, to nie może mieć ani za mokro, ani za sucho. Liści już nie ma, to dużo wody nie traci. Najlepiej sprawdzić palcem i wtedy ewentualnie podlać.


Dzięki Ewa Miłego dnia!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:17, 08 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! Udanych realizacji ogrodowych ( te życzenia również dla mnie ) Styczeń się zaczął więc jak zwykle o tej porze zaczynam myśleć o wiośnie Planów zamiast ubywać przybywa niestety. Doszło mi dodatkowo posadzenie wysokich tui ,żeby zasłonić wiatę sąsiada, która wyrosła tej zimy na głównej osi widokowej Nie zdzierżę tego widoku więc pierwsze co ziemia troszkę odmarznie sadzę wysokie tujki.

Na pewno zacznę też od obsadzenia podestu hakone.


I tu pytanie do Was dziewczyny którą wybrać i jak gęsto sadzić.Zamówię w przedprzedaży i jeden temat będę miała odfajkowany. Mam w innej części żółtą hakonkę ale nie wiem czy to all gold czy aureola


Uwielbaim to wyczekiwanie Wiosny To co zaczynamy! Do wiosny pozostało jedynie 71 dni
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 09:46, 08 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
oglądaj swój ogród. Patrz przez okna i zwróć uwagę, gdzie zimozielone fajnie by wyglądały. Jeśli ogród w grudniu i styczniu dobrze wygląda, to i pozostałych miesiącach wygląda dobrze. To taka prawidłowość i stara ogrodnicza prawda

Odnośnie hakone. Wybór zależy od stopnia nasłonecznienia i ilości miejsca. Podstawowy gatunek, czyli macra jest największa i ma największą tolerancję na prażące słonce. Czym bardziej żółta odmiana (lub z białymi paskami) tym wymaga większego osłonięcia - np. Aureola lubi półcień, a All Gold woli cień.
Macra jest dwa razy większa od Aureoli, ale 3 razy większa od All Gold.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies