Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Makusia 12:58, 01 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kanciki....nienawidzę Czekają mnie. Co by o nich nie powiedzieć, dają estetycznie wiele dobrego. Choć u mnie to robota straszna, bo przy brzegu z kostką rośnie najwięcej chwastów...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Magleska 14:57, 01 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
niestety trawnik przy dużym psie nie ma szans być idealny musiałybyśmy psy w zamknięciu trzymać chyba ….ja już pogodziłam się z tym faktem ,że niestety nie uda mi się mieć ładnego -co nie zmienia faktu ,że cały czas próbuję
proszę ładnie o fotki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 15:18, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


tak magiczną dosiewką, która wg opisu miała wystarczyć na 100 ubytków ale chyba po yorku a nie berneńczyku U mnie wystarczyła na 1/3 wszystkich ubytków Resztę dosiałam trawy pierwszej lepszej jaką znalazłam na półce więc pewnie będzie różnorodność kolorystyczna

Tak, kocham te normy opisane na opkakowaniach. Nawozu do trawników też mi zawsze brakuje...mimo, że kupuje na powierzchnię wg opisu na opakowaniu.
____________________
eVka 15:19, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Makusia napisał(a)
Kanciki....nienawidzę Czekają mnie. Co by o nich nie powiedzieć, dają estetycznie wiele dobrego. Choć u mnie to robota straszna, bo przy brzegu z kostką rośnie najwięcej chwastów...

Zawsze na brzegu najwięcej chwastów.
____________________
DorKa 15:22, 01 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Makusia napisał(a)
Kanciki....nienawidzę Czekają mnie. Co by o nich nie powiedzieć, dają estetycznie wiele dobrego. Choć u mnie to robota straszna, bo przy brzegu z kostką rośnie najwięcej chwastów...

widzisz ja się kostki nie dorobiłam stąd mnie to wybitnie relaksuję Z tym,że muszę uważać coby nie za często to robić bo trawnika ubywa w zastraszającym tempie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 15:28, 01 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
niestety trawnik przy dużym psie nie ma szans być idealny musiałybyśmy psy w zamknięciu trzymać chyba ….ja już pogodziłam się z tym faktem ,że niestety nie uda mi się mieć ładnego -co nie zmienia faktu ,że cały czas próbuję
proszę ładnie o fotki


ja też nie usiądę dopóki nie sprawdzę wszystkich możliwych metod
Najlepiej jest w weekend kiedy jesteśmy w domku. Wtedy nie ma szans na niespodzianki bo ładnie prosi o wyjście. No cóż pozostaje się przyzwyczaić albo robotę rzucić
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 15:29, 01 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Zawsze na brzegu najwięcej chwastów.


ja mam dziwne brzegi bo u mnie chwastów nie ma
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 15:30, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


ja mam dziwne brzegi bo u mnie chwastów nie ma

O widzisz, u mnie się zdarzają jakies mlecze, gwiazdnice a na trawniku ani jednego tfu tfu
____________________
DorKa 12:35, 05 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziewczyny pragnę donieść,że moja hortensja ogrodowa przezimowana testowo w garażu jest całą w pąkach Tfu, tfu ,żeby nie zapeszyć.

Posadzę ją do ogrodu dopiero w maju bo teraz nie zniosłabym porażki. Póki co wietrzę w ciągu dnia a na noc wraca do garażu. Bardzo się cieszę!

Na weekend paluję prace porządkowe ( a jest ich baaaardzo dużo ) i ściankę da dzieciaków z tablicą do malowania.Chcę w ten sposób zaaranżować kawałek ogrodzenia, które burzy mi wystrój

I jeszcze jeden pomysł mam na zagospodarowanie innego miejsca miejsca :


na środku jest platanek po obu stronach posadziłam już tujki ale niezbyt blisko ,żeby korona nie wchodziła w nie. Żeby zapełnić tą lukę wkomponuję tam blachę lustrzaną w ramie



Miłego weeendu!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:59, 05 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale śliczny zakątek, blacha lustrzana w ramie brzmi mega interesująco, pokażesz jak to wygląda?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies