Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 10:11, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
Też jestem zeby dać na wisniowej te same kulki co po lewej-..tuffety mi się też nie podobają


Dlaczego wcześniej się nie pytałam Zosia Samosia
no dobra a ile tych kulek ,żeby nie przedobrzyć ? i czy moj pomysł z wachlarzem,żeby zniwelować troszkę nieregularność tej rabaty jest ok ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 10:12, 08 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
A jakie to są kulki wogóle ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 10:13, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zana napisał(a)
Uważam, że na przód przed Vanilki lepsza będzie sesleria z kulkami. Wykorzystaj to co masz, po co kupować coś nowego i miotać się co zrobić z tymi wykopanymi roślinami. Przecież kiedyś możesz zmienić, na to nigdy nie jest za późno.
Myślę, że na ED znajdziesz jeszcze dobre miejsce, przód też jest do zrobienia.


Bardzo racjonalne podejście Dziękuję! czy do tego zestawu wykorzystać jeszcze coś co mam ? Sesleria ładnie wygląda z szałwią ale u mnie to się chyba nie sprawdza

Tak tak front mnie jeszcze czeka Ale to taka tabula rasa więc chyba będzie prościej uzyskać minimalizm
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 10:15, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
A jakie to są kulki wogóle ?


takie jakie trzeba
Te które tam rosną ( danica ) są tam z litości Przed zimą nie chciałam wyrzucać a one z racji ciągłych przeprowadzek bardzo marne są. Ma być ładnie i elegancko więc kupię nowe ładne takie same kulki.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 10:19, 08 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A dlaczego szałwia się nie sprawdza? Tak jak pisałam wcześniej szałwię i jeżówki bym zostawiła. Jakie masz tam jeżówki, bo nie pamiętam?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 10:24, 08 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Sesleria, szałwia i jeżówki to super zestaw.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 10:29, 08 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
DorKa napisał(a)


takie jakie trzeba
Te które tam rosną ( danica ) są tam z litości Przed zimą nie chciałam wyrzucać a one z racji ciągłych przeprowadzek bardzo marne są. Ma być ładnie i elegancko więc kupię nowe ładne takie same kulki.

Z tego co czytałam do Danica cięta będzie miala do 0,70 m-1 m srednicy, a nie cięta 1,5 m, więc rozstaw musi być duży. Ja też bym zostawila szalwię i jezowki...no chyba,że idziesz w minimalizm i same trawki i kulki ci wystarczą przed hortkami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anbu 10:35, 08 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
effka napisał(a)

Racja
Rozplenice z rochodnikami są idelne, mam u siebie i późnym latem nie mogę się na nie napatrzeć


To rzeczywiście bardzo udany duet. Hit Ogrodowiskowy
____________________
Ania Ogród Ani :)
DorKa 10:43, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zana napisał(a)
A dlaczego szałwia się nie sprawdza? Tak jak pisałam wcześniej szałwię i jeżówki bym zostawiła. Jakie masz tam jeżówki, bo nie pamiętam?
Jeżówki twister ale mam jeszcze takie zwykłe różowe 4 szt na rabacie obok więc można wykorzystać

Szałwia i sesleria u mnie chyba źle posadzona ( za gęsto ?) nie wiem może szałwia plamami pomiędzy seslerią powinna być a nie w rządku jak teraz ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 10:44, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)
Sesleria, szałwia i jeżówki to super zestaw.


zgadzam się na Waszym rabatach boski a u mnie coś nie teges
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies