Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Wiolka5_7 10:51, 08 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
DorKa napisał(a)


zgadzam się na Waszym rabatach boski a u mnie coś nie teges

A ile tam masz slońca, bo szalwia i sesleria to najlepiej na slońce...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 11:08, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)

Z tego co czytałam do Danica cięta będzie miala do 0,70 m-1 m srednicy, a nie cięta 1,5 m, więc rozstaw musi być duży. Ja też bym zostawila szalwię i jezowki...no chyba,że idziesz w minimalizm i same trawki i kulki ci wystarczą przed hortkami


moje w taki razie jakieś kurdupelki 3 lub 4 rok je mam i takie małe
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 11:09, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)

A ile tam masz slońca, bo szalwia i sesleria to najlepiej na slońce...


To będzie im tam dobrze Warunki panujące dobre tylko rozstawienie złe .
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 11:10, 08 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
DorKa napisał(a)


moje w taki razie jakieś kurdupelki 3 lub 4 rok je mam i takie małe
może częste przesadzasz .? najpiękniejsze Danici ma Borbetka z Borówcowego raju
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:11, 08 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
DorKa napisał(a)


To będzie im tam dobrze Warunki panujące dobre tylko rozstawienie złe .

Musisz im dać czas,żeby się rozrosly i będzie wow !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 11:54, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
może częste przesadzasz .? najpiękniejsze Danici ma Borbetka z Borówcowego raju


zobaczę, dzięki Wiola!

i przy okazji wszystkim nam Wszystkiego Najlepszego Kobiety
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 12:40, 08 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Dzięki i wzajemnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 09:29, 11 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Hmm z tymi Danicami to chyba jednak jest jakaś pomyłka. Ja też je mam a przynajmniej tak mi się wydawało, ale po rozmowie ze szkółkarzem, który je sadzi okazało się, że te szybko rosnące tujowe kulki to odmiana Globosa:
"Tuja kulista Globosa Aurea to szybko rosnąca odmiana żywotnika, o zwartym, kulistym pokroju. W wieku 10 lat osiąga do 1 metra wysokości, a w końcowej fazie dorasta nawet do 1,5 metra. W porównaniu do innych odmian tui, takich jak na przykład Danica, Teddy czy Hoseri, tuja Globosa Aurea tworzy dość duże kule. Ulistnienie ma gęste, zielone z żółtym odcieniem, a na zimę nieco bardziej brunatne."

Odmiana Danica rośnie powoli:
"Żywotnik zachodni Danica to karłowa, wolno rosnąca odmiana, o zwartym, kulistym pokroju. Osiąga do 0,5 metra wysokości. Rośnie po ok. 5 cm rocznie. "

Ja mam obe odmiany i widze zdecydowanie różnicę, Danice są mniej zwarte mimo cięcia a Globosa piękne gęste zielone kule.
____________________
DorKa 10:30, 11 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Hmm z tymi Danicami to chyba jednak jest jakaś pomyłka. Ja też je mam a przynajmniej tak mi się wydawało, ale po rozmowie ze szkółkarzem, który je sadzi okazało się, że te szybko rosnące tujowe kulki to odmiana Globosa:
"Tuja kulista Globosa Aurea to szybko rosnąca odmiana żywotnika, o zwartym, kulistym pokroju. W wieku 10 lat osiąga do 1 metra wysokości, a w końcowej fazie dorasta nawet do 1,5 metra. W porównaniu do innych odmian tui, takich jak na przykład Danica, Teddy czy Hoseri, tuja Globosa Aurea tworzy dość duże kule. Ulistnienie ma gęste, zielone z żółtym odcieniem, a na zimę nieco bardziej brunatne."

Odmiana Danica rośnie powoli:
"Żywotnik zachodni Danica to karłowa, wolno rosnąca odmiana, o zwartym, kulistym pokroju. Osiąga do 0,5 metra wysokości. Rośnie po ok. 5 cm rocznie. "

Ja mam obe odmiany i widze zdecydowanie różnicę, Danice są mniej zwarte mimo cięcia a Globosa piękne gęste zielone kule.


A widzisz to wiele tłumaczy . Moje są rozczochrane i wolno rosną. Nie wyglądają elegancko . Ja w takim razie wolę bardziej zwartą odmianę. Czyli musze szukać globosa

Choć po weekendowym tetrisie nie wiem czy jakiekolwiek kulki się zmieszczą Zrobiłam porządek na rabatach tj pogrupowałam wszystkie rośliny razem.
Wszystkie seslerie posadziłam na nigrowej
Tuffety na małej obok podestu
Overdamy tez razem
RB jako obwódka w rzędzie póki co z lawendę ( choć to nie jest chyba zgrany duet ?)

Już wygląda znacznie lepiej tylko nadal miejsca na kulki brak Porobię zdjęcia to może coś doradzicie.
Miłego dnia!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 10:38, 11 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
DorKa napisał(a)


... Czyli musze szukać globosa

.....


Ekhm, widziałaś moje 2 kuliszcza przed wejściem do domu??? To są Globosy...
Na zdjęciach sprzed 13 lat wyglądały jak gęste i sporawe Danici - miały ok. 40cm wysokości, teraz mają jakieś 130cm ...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies