Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 10:42, 05 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Pszczelarnia napisał(a)
Traw nie rozsadzaj, ale możesz je w całości z bryłą przesadzić.

super! Bardzo Ci dziękuję za pomoc
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 10:51, 05 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Helen napisał(a)
Cześć Dorka, zaznaczam Twój wątek, bo widzę że warto poczytać. Taras super Wam wyszedł. A przewożenie tuj to wyczyn nie lada, w życiu czegoś takiego nie widziałam, ale najważniejsze że się udało

Cześć Helen , oczywiście zapraszam częściej
Taras fajnie wyszedł ( eMuś zdolniacha ). Teraz całość wygląda dużo lepiej więc mój optymizm w kwestii stworzenia pięknego ogrodu nie słabnie Jeszcze kilka lat ciężkiej pracy i wyrzeczeń i będę zadowolona.
Chyba
Tujki dogorywają ale mam nadzieję,że ten wysyłek się opłacił
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 11:35, 05 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zaczęłam w weekend kopać podokienna ale jest tego więcej niż myślałam. I znów mam poczucie,że zaczynam od dxxx strony. Tj najpierw robię bajzel a potem się pomyśli co się tam wsadzi
w kwestii roślin to mam do zagospodarowania to co na zdjęciu



żurawki, frosted curls mint, świerki kulki oraz na innej rabacie : pony tails, tuja golden tuffet, trzcinnik KF i overdam.
Chciałabym ,żeby na tej rabacie panował minimalizm tj oprócz 3 trzmielin trawy i coś zimozielonego.

I tak między trzmieliny myślę o ML. Pytanie czy nie będzie za duży ?
Chciałabym wykorzystać coś z tego co mam jako bazę i ewentualnie dokupić .
Ile roślin max użyć ,żeby nie narobić chaosu ?

____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasiolaaa 11:44, 05 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
mysle ze te ML moga ci przyslaniac okna a tak ogolnie to uwielbiam ML sama ich posadzilam sporo na okolo plotu
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
DorKa 11:56, 05 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasiolaaa napisał(a)
mysle ze te ML moga ci przyslaniac okna a tak ogolnie to uwielbiam ML sama ich posadzilam sporo na okolo plotu

Też je uwielbiam. W tym roku kupiłam u Kapiasa 3 sadzonki w maju miały ok20 cm a teraz do końca płotu sięgają Reszta kupowana przez internet to bidy straszne. To ,że przysłonią to mi nie przeszkadza ale nie wiem czy nie zagłuszą trzmielin w kwestii proporcji
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 10:08, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja nie wiem, czy łączyłabym srebrne w odbiorze ML z żółtymi trzmielinami. Chyba wybrałabym jakieś trzcinniki, one też złote w odbiorze i mniej potężne. moje ML na frontowej to mega grubasy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Ewab26 10:28, 07 lis 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
DorKa napisał(a)
Zaczęłam w weekend kopać podokienna ale jest tego więcej niż myślałam. I znów mam poczucie,że zaczynam od dxxx strony. Tj najpierw robię bajzel a potem się pomyśli co się tam wsadzi
w kwestii roślin to mam do zagospodarowania to co na zdjęciu



żurawki, frosted curls mint, świerki kulki oraz na innej rabacie : pony tails, tuja golden tuffet, trzcinnik KF i overdam.
Chciałabym ,żeby na tej rabacie panował minimalizm tj oprócz 3 trzmielin trawy i coś zimozielonego.

I tak między trzmieliny myślę o ML. Pytanie czy nie będzie za duży ?
Chciałabym wykorzystać coś z tego co mam jako bazę i ewentualnie dokupić .
Ile roślin max użyć ,żeby nie narobić chaosu ?



Witam,

ja bym powtórzyła kształt tej wystającej częśi tarasu i zrobiła grządkę z linii prostych.
Następnie jakaś obwódka z bukszpanu, a w środku ML i może miłorzęby na nóżce?
Co ty o tym myślisz, tylko nie wiem czy ci się podobają...


Pozdrawiam, Ewa
DorKa 13:36, 07 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja nie wiem, czy łączyłabym srebrne w odbiorze ML z żółtymi trzmielinami. Chyba wybrałabym jakieś trzcinniki, one też złote w odbiorze i mniej potężne. moje ML na frontowej to mega grubasy.

Fakt o kolorze nie pomyślałam bo na pokroju się skupiłam

Trzcinniki mam do zagospodarowania Overdam i KF . Może spróbuje coś pokombinować .Dzięki Agatko, droga eliminacji też jest jakimś sposobem
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 13:44, 07 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ewab26 napisał(a)


Witam,

ja bym powtórzyła kształt tej wystającej częśi tarasu i zrobiła grządkę z linii prostych.
Następnie jakaś obwódka z bukszpanu, a w środku ML i może miłorzęby na nóżce?
Co ty o tym myślisz, tylko nie wiem czy ci się podobają...


Pozdrawiam, Ewa

Cześć Ewa Twój pomysł bardzo fajny ale nie u mnie
Proste linie nie bardzo pasują do całości moich pokręconych rabat W kwestii roślin to Marikeny od dawna mi się podobają ale przy powiększaniu tej rabaty chcę wykorzystać to co mam. A trzmielina, która tam rośnie jest naprawdę dorodna i szkoda mi jej .
W każdym razie każdy pomysł na wagę złota dlatego dzięki wielkie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 15:01, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)

Fakt o kolorze nie pomyślałam bo na pokroju się skupiłam

Trzcinniki mam do zagospodarowania Overdam i KF . Może spróbuje coś pokombinować .Dzięki Agatko, droga eliminacji też jest jakimś sposobem

Choć teraz patrzę - do tych frosted MLki bardzo pasują. To namieszałam, haha Sorki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies