Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

eVka 10:06, 28 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czyściutko i pięknie u Ciebie Trawniczek niziutko skoszony, gotowy na zimowanie Mój jeszcze wysoki, nie miałam kiedy skosić
Widzę, że liście pozgarniane na rabaty, super, będziesz miała fajną glebę a i może jakiś jeżyk domek sobie zrobi na rabacie
____________________
DorKa 10:14, 28 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
HannaR napisał(a)
Buksiki śliczne. Teraz musisz na nie chuchać i dmuchać.

Co planujesz wokół tarasu? Nie chcesz tam czegoś wyższego?


nie strsz mnie z dym dmuchaniem Mam nadzieję,że się przyjmą . Te nadchodzące przymrozki troszkę mnie martwią ..

Wokół tarasu to tak naprawdę mam tylko do zagospodarowania jedną stronę tj tam gdzie aktualnie jest rabata :

chcę ją powiększyć i tutaj coś wyższego widzę



z drugiej strony jest niewiele miejsca tj rabata musiałaby być tylko na froncie tj nie mogłaby zakręcać bo z boku jest za wąsko :

____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 10:19, 28 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Czyściutko i pięknie u Ciebie Trawniczek niziutko skoszony, gotowy na zimowanie Mój jeszcze wysoki, nie miałam kiedy skosić
Widzę, że liście pozgarniane na rabaty, super, będziesz miała fajną glebę a i może jakiś jeżyk domek sobie zrobi na rabacie


Trawniczek niziutki bo wertykulacje robiłam a poza tym koszę liście co drugi dzień Mówiłam już ,że nienawidzę liści ?
Liście na rabatki lecą z drzew, tylko nadmiar odkurzam. Część dębowych zebrałam do worków i ponakuwałam. Czekam na ziemię liściową
A jeżyka zapraszam serdecznie. Nie wiem tylko co demolka na to
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 13:17, 28 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


chcę ją powiększyć i tutaj coś wyższego widzę



Helooooł?! Nie tak miało być! Jedno duże kółko poproszę
A trzmielina między okna.

A z drugiej strony to tylko żywopłocik mały dać, żeby ścianę zasłonił.

Liście denerwują Cię tylko na trawniku czy w rabatach też?
Bo na trawniku kosiarka jest najszybsza, ale na rabaty to odkurzacz ogrodowy znakomicie się sprawdza. Do tego rozdrabnia liście, więc szybciej się skompostują.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 13:38, 28 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Helooooł?! Nie tak miało być! Jedno duże kółko poproszę
A trzmielina między okna.

A z drugiej strony to tylko żywopłocik mały dać, żeby ścianę zasłonił.

Liście denerwują Cię tylko na trawniku czy w rabatach też?
Bo na trawniku kosiarka jest najszybsza, ale na rabaty to odkurzacz ogrodowy znakomicie się sprawdza. Do tego rozdrabnia liście, więc szybciej się skompostują.

W samą porę! Tylko czekałam aż się zjawiasz
Jedno duże kółko ? Że aż tak ? Wiesz ,że ze mną jak z dzieckiem tylko po pracy to już ciemno będzie

Właśnie sobie rozrysowuję tą rabatę i tak myślę,ze ta trzmielina jest zdecydowanie za mała na taką rabatę. Więc albo dokupię 2 i wtedy symetrycznie rozmieszczę albo w ogóle ją przeniosę gdzie indziej a tu coś większego. Choć taka poukłada rabata z 3 trzmielinami i trawkmi do mnie mówi

Z której strony żywopłocik ? Nie kumam
Walkę z liśćmi ma opanowaną do perfekcji Kosiarką po trawie, odkurzaczem po rabatach a grabiami reszta.Pomimo to nie znoszę

Fajnie,że wpadłaś
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 14:24, 28 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a tak ?
Już w trakcie rysowania wpadłam na to,że te cisy po dwóch stronach to bez sensu w tym miejscu Z tyłu jest opaska z kamieni więc będzie od czapy Ale ogólnie oceńcie sam zamysł z 3 trzmielinami.


____________________
Dorka Zakręcony ogród
HannaR 14:41, 28 paź 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
DorKa napisał(a)
nie strsz mnie z dym dmuchaniem Mam nadzieję,że się przyjmą.

Przyjąć to się przyjmą. Miałam na myśli raczej ćmę.

Jak z jednej strony tarasu jest rabata to z drugiej też coś powinno być. Asia coś na pewno wykombinuje.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
DorKa 14:48, 28 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
HannaR napisał(a)

Przyjąć to się przyjmą. Miałam na myśli raczej ćmę.

Jak z jednej strony tarasu jest rabata to z drugiej też coś powinno być. Asia coś na pewno wykombinuje.


Ach to ok Mam nadzieję,że mnie nie dopadnie.
a w kwestii rabaty , nie ma tam za dużo miejsca ale Asia pewnie znajdzie już się boję
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 14:53, 28 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Podobają mi się te trzy trzmieliny.
Sama co prawda miałam inny pomysł, ale ten też jest fajny.

Kształt rabaty dużo lepszy w tej wersji, choć kółko ciut nierówne.
Bardziej tak:

chodzi o to, żeby kąty przy domu (zaznaczyłam na czerwono) były jak najbliższe kątowi prostemu - łatwiej będzie obsadzić.

Nie masz tego planu, co Ci zrobiłam? bo chyba robiłam go na innym komputerze, bo nie mogę go znaleźć. Tam chyba rabata miała zachodzić aż na tył domu ale upierać się nie będę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:56, 28 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


Ach to ok Mam nadzieję,że mnie nie dopadnie.
a w kwestii rabaty , nie ma tam za dużo miejsca ale Asia pewnie znajdzie już się boję


Wzruszająca jest Wasza wiara w moje możliwości

Z tego co pamiętam, to po drugiej stronie miało nie być rabaty.
Trzeba by by tylko wykończyć ładnie tą ściankę i tyle.

Ewentualnie, tak jak napisałam wyżej: przy samej ścianie posadzić mały żywopłot, który byłby przycinany na wysokości tarasu. Trawnik dochodziłby do tego żywopłotu. I tyle.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies