Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Ania111 11:18, 15 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
...ojej ,
jakie zakupy ,

oj będzie się działo
jakie zgrabne kuleczki
____________________
Ania Spelnione marzenie
Magleska 13:23, 15 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Dorka olbrzymy działaj
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 08:12, 18 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Bukszpany posadzone.
Był to nie lada wyczyn , szczególnie z tym największym. Do auta wnosiło mi to dwóch osiłków a dalej musiałam sobie sama radzić

Od razu uprzedzam Wasze pytania dlaczego ta rabata taka mała
Wiem, jest nieproporcjonalna do tych nasadzeń ale chciałam dawkować mojemu eMusiowi przykrych niespodzianek. Robiłam to pod jego nieobecność a wiecie jak on broni trawnika.Ku mojemu zdziwieniu powiedział,że mu się podoba ( Jeżeli po kryjomu podczytujesz kochanie to dziękuję! Wiesz jakie to dla mnie ważne)

Dobra do brzegu Tak to się prezentuje :



Wierzcie mi,że nie miałam dużego pola manewru z ustawieniem ich.Nie jestem do końca zadowolona i pewnie będą zmiany Kora jest póki co bo grysu muszę całą tonę zamówić. Posadziłam FC mint bo odbijają ładnie kolorem ale może coś wyższego lepiej by wyglądało ? Czekam na Wasze opinie i sugestie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 10:10, 18 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Powiększyłam też rabatę podokienna. Póki co nie dojechałam do końca planowanej wielkości ale i tak jest już naprawdę spora.
Pierowtnie miały tam rosną 3 trzmieliny ale nie znalazłam podobnych rozmiarów więc na tym etapie postanowiłam ,że zostawię tylko jedna. Przesadziłam ją a resztę roślin uporządkowałam. Teraz pytanie co tam dosadzić ,żeby dobrze wyglądało ? Myślałam o trawach . Cały czas mam do wykorzystanie Gracimiliusy, overdamy, trzcinniki i pony tails. Z zielonych : golden tuffet.
Jakieś pomysły ?




____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 11:05, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Powiększyłam też rabatę podokienna. Póki co nie dojechałam do końca planowanej wielkości ale i tak jest już naprawdę spora.
Pierowtnie miały tam rosną 3 trzmieliny ale nie znalazłam podobnych rozmiarów więc na tym etapie postanowiłam ,że zostawię tylko jedna. Przesadziłam ją a resztę roślin uporządkowałam. Teraz pytanie co tam dosadzić ,żeby dobrze wyglądało ? Myślałam o trawach . Cały czas mam do wykorzystanie Gracimiliusy, overdamy, trzcinniki i pony tails. Z zielonych : golden tuffet.
Jakieś pomysły ?






Dodałabym jeszcze jeżówki, może Green Jewel, są piękne Do tego Pony, może szałwie? Gracki są za wielkie a trzcinniki z trzmielinami mi jakoś nie grają. Mam podobną rabatę, własnie z trzmielinami, kulkami i stożkami buksowymi, pony i jezówami i jest to jedna z moich ulubionych, aha mam na niej jeszcze szałwie
Pokażę ją zaraz u siebie
____________________
DorKa 13:47, 19 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
qrcze nie mam pomysły na tą podokienna
Chyba moim problemem jest to,że na siłę pragnę wykorzystać to co mam i zamykam się na inne pomysły.
A propos tego co mam Mam też rozplenice x3. Może one by pasowały do tej trzmielny ?
A może nie upierać się nad ta trzmieliną i dać tam zupełnie coś innego ?
3 Marikeny ? Help

____________________
Dorka Zakręcony ogród
HannaR 13:51, 19 lis 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A nie chcesz przycinać tej trzmieliny w kulkę?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
DorKa 14:02, 19 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
HannaR napisał(a)
A nie chcesz przycinać tej trzmieliny w kulkę?

Haniu ona była kulką , może nie idealna ale kulką Zeszłej zimy śnieg ją połamał jedną gałąź i teraz odrasta.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:52, 25 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Chciałam koniecznie zrobić podokienną teraz ,żeby na wiosnę już ładnie ruszyła ale daruje sobie.
Byłaby to pewnie kolejna rabata do poprawy. Na spokojnie się zastanowię czy zostawić te trzmieliny czy może jednak pójść w marikeny, które mi chodzą po głowie. Póki co wysypałam ją całą korą i juz wygląda fajnie. Nie wiem jak ona mnie wcześniej nie drażniła taka mała

Poprzesadzałam też trawy z tą właśnie myślą,żeby do wiosny się ukorzeniły.
Porządki na rabatach porobione. Ostatnie liście pozbierane ( mam nadzieję ) Wygląda na to,że pomalutku zamykam sezon.

Będę musiała pomyśleć o miejscu, które wcześniej w ogóle nie było brane pod uwagę w kwestii nasadzeń. Chodzi o północną stronę domu, kompletnie zacienioną:

Teraz rosną tam same szmaragdy ale będę musiała pomyśleć o powiększeniu rabaty a zmniejszeniu trawnika, który aktualnie jest cały porośnięty mchem. Chodzi się po nim jak po gąbce. Masakra. A ja chcę wydawać kilkaset złoty na instalacje z chrobotka kiedy u mnie tyle rodzimego mchu

Miłego poniedziałku

____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 08:47, 25 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Hejka
Dobrze zrobiłaś z tą podokienną do wiosny coś wymyślisz...
Nowa rabata się szykuje...extra

U mnie ostatnio było tak zimno,że nie wyściubiłam nosa do ogrodu
Jedynie korę dosypałam na brzozowej szybko
W nocy w końcu popadało ładnie ,więc wszystko podlane ale się cieszę,bo sucho było bardzo jak na listopad...

Macham
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies