Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Brzozowadzie... 11:50, 05 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
Dorka, za mało masz tych hortensji dołóż drugi puchaty rząd ale tylko na kawałku, jakby po łuku, żeby stworzyć plamę a nie szereg z 2 sztuk i daj im jeszcze wydorośleć. Albo w jednym rządku jak są tylko więcej tam trzeba dać, bo za mało ich.
Układ hortensji musi się spinać z tym klonikiem czerwonym, bo nagle kompozycja się urywa (do niego te niebieskie hosty albo carex elata). Hortensje trzymają się kurczowo linii tuj a nie linii rabaty i to trzeba zgubić.
Jak lubisz hosty, to one tam będą ładnie wyglądały, te granatowe na końcach, te duże (Big Dady). Dołóż świecznice, zamiast host można dać sprawdzone miskanty Morningligth, może liście języczki wprowadzą kontrast do smukłości kwiatostanów hortensji.



Ja mam taki zestaw Nigry i Vanilla Fraise. I jeszcze paprocie miedzy nimi. (hosty, świecznice). Ale hortensje źle posadziłam, głębiej jest żwir i nie dają rady.


Tutaj najlepiej sobie narysować na kartce w skali ten łuk rabaty i ułożenie drzew i obsadzenie (to na co zwrócić uwagę) wyjdzie w praniu (wymiarowaniu).


Ewo, aż oczami wyobraźni zobaczyłam tą rabatę z zupełnie innej strony. Ty poszłaś w biele, błękity jako dodatki (ML, Big Daddy, świecznice), a ja bardziej w limonkę ( Everillo, trzmieliny, żurawki). Ten pomysł na drugą plamę hortensji świetny! No właśnie trzeba wybrać kierunek.
I jeszcze jedno. Ty, Ewo, pięknie operujesz plamami, jak Kwartet i Hania. Ja mam z tym problem, więc wolę zrobić sztywną bazę i dopełniać swobodnie, dla mnie to bezpieczniejsze
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 08:19, 31 sty 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku kochane Ogrodniczki i Ogrodnicy!
Niech wszystkie plany osobiste, zawodowe i Ogrodowe oczywiście spełnią się nam

Skoro się już obudziłam to niniejszym rozpoczynam odliczanie do wiosny ( chyba, że ktoś już zaczął ? )

Niniejszym oznajmiam, że do naszej ukochanej wiosny pozostało jedynie : 49 dni i 15 godzin. Jupppi! Miłego weekendu kochani!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
sylwik69 10:46, 31 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Świetne propozycje dziewczyn,ja też coś z nich wykorzystam Mam na froncie Nigry,narazie tylko z werbeną,kulkami bukszpanowymi i seslerią
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Wiolka5_7 16:38, 31 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
DorKa napisał(a)
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku kochane Ogrodniczki i Ogrodnicy!
Niech wszystkie plany osobiste, zawodowe i Ogrodowe oczywiście spełnią się nam

Skoro się już obudziłam to niniejszym rozpoczynam odliczanie do wiosny ( chyba, że ktoś już zaczął ? )

Niniejszym oznajmiam, że do naszej ukochanej wiosny pozostało jedynie : 49 dni i 15 godzin. Jupppi! Miłego weekendu kochani!


Witaj kochana w Nowym Roku !
Super,że się obudziłaś
Ja to już przebieram nóżkami...chętnie bym coś pokopała

Wiosna coraz bliżej juppi

Dziękuję za życzenia i wzajemnie wszystkiego naj...!
Miłego weekendu !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zana 21:51, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Fajnie, że jesteś. Za życzenia dziękuję i odwzajemniam. Tylko nie zapadnij znowu w jakąś drzemkę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
DorKa 07:53, 03 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
sylwik69 napisał(a)
Świetne propozycje dziewczyn,ja też coś z nich wykorzystam Mam na froncie Nigry,narazie tylko z werbeną,kulkami bukszpanowymi i seslerią

Cześć Sylwia, to fakt propozycję dziewczyn super ( choć nadal nie kumam tego wachlarza z hortensji ) ale walczę z ołówkiem i kartką nieustannie
Twoje zestawienie bardzo ładne. Ja uwielbiam werbenę ( już mam od miesiąca w koszyku na all ) ale w końcu nie wiem jak to jest z tym zimowaniem. To jednoroczna impreza faktycznie ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:55, 03 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)


Witaj kochana w Nowym Roku !
Super,że się obudziłaś
Ja to już przebieram nóżkami...chętnie bym coś pokopała

Wiosna coraz bliżej juppi

Dziękuję za życzenia i wzajemnie wszystkiego naj...!
Miłego weekendu !

Wiola ja też przebieram a w głowie burza pomysłów
Co będziesz działać bo nie jestem na bieżąco ? Kończysz frontowe rewolucje ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:59, 03 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zana napisał(a)
Fajnie, że jesteś. Za życzenia dziękuję i odwzajemniam. Tylko nie zapadnij znowu w jakąś drzemkę

Dzięki! Nie zamierzam Nie mogę wręcz bo kolejna wiosna pełna zmian. O rany, która to już
Mam nadzieję, że do wiosny będę miała plan robót. Koniec z chaosem panującym u mnie. Zanim posadzę/ przesadzę musze mieć plan
Miłego dnia!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
kasia1 09:11, 03 lut 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dorka, ja mam u siebie Gracillimusy jako tło ( teraz posadziłabym wyższe Memory). Przed grackami mam hortensje Diamant Rouge chyba 6 sztuk obok siebie. Przed nimi po środku wiśnia Pissardi. I zamierzam dołożyć tych hortensji z przodu, by stworzyć właśnie taką plamę, by ta wiśnia była w środku. A hortensje po łuku.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:20, 03 lut 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dorka, wrzuciłam u siebie fotkę tej rabaty.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies