Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

eVka 15:31, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


Nie wiem jaką masz bordową ( to znaczy nie wiem jak się nazywa bo w donicy widziałam ) ale ja też mam Rubrum w tym roku pierwszy raz i też mi szkoda. Dlatego wsadziłam do garażu i zobaczymy co sie stanie.. Planuje podlać odrobinkę 1 x miesiąc . może akurat da radę..

mam rozplenice rubrum własnie
____________________
DorKa 10:39, 17 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziewczyny macie może doświadczenia jakie powierzchnie sprawdzają się pod altaną ? Wybrałam już model, który mi się podoba i mam nadzieję,że na wiosnę uda mi się zrealizować ten plan. Teraz zastanawiam się co najlepiej się tam sprawdzi jako nawierzchnia? Czy płyty, które będą w ścieżce żwirowej dałyby radę ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 11:40, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorka, przede wszystkim wydaje mi się, że powierzchnie musisz dobrze przeanalizować pod kątem jakiej wielkości stół/meble chcesz tam miec. Czy tylko stół z krzesłami, czy jakieś fotele, narożnik... pamiętać o tym, że jak tylko stół z krzesłami, to eby wystarczająco miejsca było na odsunięcie krzesła z każdej strony. A ile mozesz tam wygospodarować na altanę?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 11:55, 17 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Dorka, przede wszystkim wydaje mi się, że powierzchnie musisz dobrze przeanalizować pod kątem jakiej wielkości stół/meble chcesz tam miec. Czy tylko stół z krzesłami, czy jakieś fotele, narożnik... pamiętać o tym, że jak tylko stół z krzesłami, to eby wystarczająco miejsca było na odsunięcie krzesła z każdej strony. A ile mozesz tam wygospodarować na altanę?


W tej kwestii przynajmniej mam juz jasność Chcę tam tylko stół i krzesła/ew ławy. Wypoczynek. czyli narożnik, fotel i stolik kawowy chciałabym na tarasie.
Miejsca jest ok 5x5m ale myślałam o mniejszej altanie. np 3x3.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 12:06, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wg mnie 3x3 wydaje mi się nieco za mały jednak - ja mam 3,5x3,8m, a w planach jakiś stoł ok 1,80x1m. U mnie taras jest przyklejony do budynku i na "scianie" budynku stoi na stałe kanapa z palet. Zazwyczaj jak będziemy kogoś gościć to liczę przy stole jakieś 6-8 osób - dzieci nie liczę

A większego nie robiliśmy tylko dlatego, że nie mieliśmy już serca odbierać więcej trawnika i tak małemu terenowi. Kuba będzie chciał pobiegac, pograć pewnie w piłkę jak już trochę wyrośnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 12:11, 17 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
DorKa napisał(a)
Dziewczyny macie może doświadczenia jakie powierzchnie sprawdzają się pod altaną ? Wybrałam już model, który mi się podoba i mam nadzieję,że na wiosnę uda mi się zrealizować ten plan. Teraz zastanawiam się co najlepiej się tam sprawdzi jako nawierzchnia? Czy płyty, które będą w ścieżce żwirowej dałyby radę ?


Ja jestem fanką tarasów (i podobnych powierzchni czyli też w altanach) wykonanych z kostki lub płyt betonowych. Warto tylko zaimpregnować, by łatwiej było wyczyścić taką powierzchnię np. z tłuszczu, rozlanych napojów czy kapniętej musztardy . Sama mam taki taras i sobie chwalę. Myślę, że płyty będą ok., lepsze nawet niż kostka bo powierzchnia powinna być w miarę równa, by krzesła i stół się nie kiwały.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:18, 17 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
DorKa napisał(a)


W tej kwestii przynajmniej mam juz jasność Chcę tam tylko stół i krzesła/ew ławy. Wypoczynek. czyli narożnik, fotel i stolik kawowy chciałabym na tarasie.
Miejsca jest ok 5x5m ale myślałam o mniejszej altanie. np 3x3.


A ile tam ludzi chcesz gościć? Bo też mi się wydaje, że altana 3x3 to raczej mała będzie... żeby wygodnie odsunąć krzesło i wstać od stołu potrzebujesz min. 65cm, a jeśli ktoś miałby przechodzić za plecami siedzących (np. idąc do swojego miejsca) to potrzebne jest ok. 110cm od stołu do ściany altany. Więc 3 m to wcale nie tak dużo...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 13:01, 17 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Standardowo siedzimy w 4-6 osób , nie licząc imprez rodzinyych gdzie i 12 osób jest ale to sporadycznie. To mnie załamałaś z tym wymiarem bo im wieksza tym droższa oczywiście No cóż będzie trzeba to poczekam dłużej ale zrobię tak,żeby było dobrze.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 13:04, 17 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Wg mnie 3x3 wydaje mi się nieco za mały jednak - ja mam 3,5x3,8m, a w planach jakiś stoł ok 1,80x1m. U mnie taras jest przyklejony do budynku i na "scianie" budynku stoi na stałe kanapa z palet. Zazwyczaj jak będziemy kogoś gościć to liczę przy stole jakieś 6-8 osób - dzieci nie liczę

A większego nie robiliśmy tylko dlatego, że nie mieliśmy już serca odbierać więcej trawnika i tak małemu terenowi. Kuba będzie chciał pobiegac, pograć pewnie w piłkę jak już trochę wyrośnie

Kasia a gdzie Ty masz tą altanę, nie mogę znaleźć a chciałabym zobaczyć.

Tak wiem, co się nie robi dla dzieciaczków
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 13:06, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
a bedziecie brać kogoś do roboty czy sami podziałacie z tą altaną?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies