Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 09:37, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)
Dorka, no super!!! Brawo, napracowałaś się . Zrób tak jak radzi Kasia - daj agro pod żwir. Lubię tu do Ciebie zaglądać. Ale się będzie działo !!!!

Dzięki bardzo Bardzo mnie cieszy,że zaglądacie i kibicujecie. Jak wcześniej już pisałam jestem wyalienowana z moim ogrodomaniactwem i do tej poty musiałam się cieszyć sama z moich małych osiągnięć
Wracając do roboty, to ręce trochę mi zmarzły bo wykończyłam wszystkie rękawiczki jakie miałam a ,że to 11 listopada był nie mogłam nabyć nowych Ale bardzo mnie cieszą efekty.
Agro dam białą, żeby po oczach nie dawała.Nie wysypywałam jeszcze żwirku bo chciałam z Wami ostatecznie skonsultować , czy tak będzie ok ? Oczywiście mniej więcej ale chodzi mi o granicę pomiędzy żwrkiem z rabatą.


____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:59, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
OO, a wiesz co zobaczyłam oczami wyobraźni na tej granicy? Takie wylewające się poduchy z hakone na ten żwirek Albo trawki beatles jak u Angeliki z "na zielonej trawce"

Co do tej pergoli - moze udaoby się zrobić jakąś bardziej nowoczesną - bo ta może byc zbyt klasyczna. Jak masz eMa złotą rączkę lubiącą bawić się w drewnie, to może coś ciekawszego Ci zaproponuje?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 10:04, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
OO, a wiesz co zobaczyłam oczami wyobraźni na tej granicy? Takie wylewające się poduchy z hakone na ten żwirek Albo trawki beatles jak u Angeliki z "na zielonej trawce"

Co do tej pergoli - moze udaoby się zrobić jakąś bardziej nowoczesną - bo ta może byc zbyt klasyczna. Jak masz eMa złotą rączkę lubiącą bawić się w drewnie, to może coś ciekawszego Ci zaproponuje?


tak , tak trawki też tam widzę z jakąś kulką zimozielona w komplecie
Co do pergoli to w kwestii projektu do przemyślenia ale sam pomysł jest świetny. Może spróbuję nawiązać do altany, żeby się wszystko ładu trzymało.
eMuś zrobi wszystko
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:35, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękne koła, pisałam Ci u siebie, że mnóstwo pracy w to musiałam włożyć. Brawo! Jak darń zajętą wzorcowo.
Co do żwirkowej to hakone będą wyglądać przepięknie. Posadziła u siebie na brzegu rabaty i mam nadzieję, że na wiosnę zaczną rosnąć i wylewać się na trawnik
____________________
DorKa 10:49, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Piękne koła, pisałam Ci u siebie, że mnóstwo pracy w to musiałam włożyć. Brawo! Jak darń zajętą wzorcowo.
Co do żwirkowej to hakone będą wyglądać przepięknie. Posadziła u siebie na brzegu rabaty i mam nadzieję, że na wiosnę zaczną rosnąć i wylewać się na trawnik


dzięki Ci bardzo
Co do hakone, to mam całe 3 sztuki i w jeden sezon tak nabrały masy ,że hej. Bardzo je lubię.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 14:19, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
tak to widzę z tym wejściem :

rabata z lewej bez roślin bo nie mam pomysłu póki co. Można nawiązać hakone i kulkami ale co dalej to nie wiem. W każdym razie drzewo jakieś nie za duże widziałabym tutaj. Dalej idac w lewo mam mieć na rogu i potem na środku nigry to może do kompletu jeszcze jedną ? Wtedy będą w miarę równomiernie rozmieszczone.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 16:05, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A co to za płyty przy schodach? Te co wspomniałaś kwadratowe?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 17:46, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
A co to za płyty przy schodach? Te co wspomniałaś kwadratowe?

dokładnie tak jak piszesz Kasiu. To te kwadratowe na których stoi w sezonie grill.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
HannaR 18:36, 13 lis 2017


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Nawiązując do wątku ogrodowego wyalienowania zadziwiające jest, jak mało osób podziela ogrodniczą pasję. W mojej mieścinie niewiele jest ogródków, na którym można oko zawiesić. Wśród znajomych tylko 1 osoba jest pasjonatką ogrodnictwa. Pozostali, kiedy oprowadzam je po moim ogródeczku patrzą jak sroka w gnat i czekają, aż zmienię temat .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
eVka 19:03, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
HannaR napisał(a)
Nawiązując do wątku ogrodowego wyalienowania zadziwiające jest, jak mało osób podziela ogrodniczą pasję. W mojej mieścinie niewiele jest ogródków, na którym można oko zawiesić. Wśród znajomych tylko 1 osoba jest pasjonatką ogrodnictwa. Pozostali, kiedy oprowadzam je po moim ogródeczku patrzą jak sroka w gnat i czekają, aż zmienię temat .


To prawda, sąsiedzi i niektórzy znajomi myślą, że zdziwaczałam, dogadują mi, że może zmienię zawód na ogrodnika hehe.
Aczkolwiek są i tacy, którzy bardzo doceniają pracę włożoną w ogród. Kilka razy trafiło mi się, że osoby stojące na pobliskim przystanku autobusowym krzyczała z daleka, że piękny ogród tworzę. To było mega miłe.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies