Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

eVka 12:19, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Hm chyba niezbyt ładnie wyszło, ale narysowałam jak umiałam. Koło fi 2,5 m, po środku jakieś drzewko na pniu, opaska z niskich buksów a w środku kule buksowe stipy i np. mniejsze rozplenice albo niższe miskanty. Możesz jeszcze dodac coś w kolorze bordo, np. berberysa red rocket, red pillar w trawach. Al nie sugeruje się zbytnio bo ja monotematyczna jestem
jak chcesz to mów co chcesz w tym kole to ci narysuję. (kurcze to wygląda jak mandala...)

____________________
DorKa 12:26, 22 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
iwka napisał(a)
no ładnie wyszło, i jak równiutko wiesz, że klej musi dobrze zaschnąć, Ikonka ja już wiem.że nic nie wiem. Jak pomyslej może się zapaść kula. Kiedyś robiłam takie bombki i byłam niecierpliwa strasznie, wydawało się ze suche a jak przebiłam balon to bombka kurczyła się razem z nim

Dorka, a koniecznie chcesz w tym kole lawendę?

W takim razie poczekam może coś z tego będzie. W kwestii Koła to niekoniecznie musi być lawenda. Iwonka ja już wiem że nic nie wiem. Jak pomyślę że tyle Rabat mam do zaplanowania to strach sie bac. Ale moze jak pierwsza bedzie gotowa to potem z gorki pojdzie....
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 12:33, 22 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Hm chyba niezbyt ładnie wyszło, ale narysowałam jak umiałam. Koło fi 2,5 m, po środku jakieś drzewko na pniu, opaska z niskich buksów a w środku kule buksowe stipy i np. mniejsze rozplenice albo niższe miskanty. Możesz jeszcze dodac coś w kolorze bordo, np. berberysa red rocket, red pillar w trawach. Al nie sugeruje się zbytnio bo ja monotematyczna jestem
jak chcesz to mów co chcesz w tym kole to ci narysuję. (kurcze to wygląda jak mandala...)


pełna profesja Ewcia. Przy twoich moje wyglądają jak mojej córci przedszkolaka
Bardzo ladnie ci to wyszlo. Kasia sugerowala mniej symetryczne ułożenie. Co myślisz ? U Ciebie tych kulek trochę jest i jak lepiej się prezentują ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:45, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

pełna profesja Ewcia. Przy twoich moje wyglądają jak mojej córci przedszkolaka
Bardzo ladnie ci to wyszlo. Kasia sugerowala mniej symetryczne ułożenie. Co myślisz ? U Ciebie tych kulek trochę jest i jak lepiej się prezentują ?

No własnie widzisz jaj jestem symetryczno-kulkowa, ze mną ciężko, mi się podoba taki układ, jak wszystko jest równiutko, ale nie wiem jak Ty to widzisz, jaki styl Ci pasuje. Ja mam kule w opasce pod domem równo i mi się podoba ale wiesz o gustach się nie dyskutuje.
E tam profeska, profeska to są plany Danusi, pięknie ręcznie malowane
____________________
DorKa 13:07, 22 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

No własnie widzisz jaj jestem symetryczno-kulkowa, ze mną ciężko, mi się podoba taki układ, jak wszystko jest równiutko, ale nie wiem jak Ty to widzisz, jaki styl Ci pasuje. Ja mam kule w opasce pod domem równo i mi się podoba ale wiesz o gustach się nie dyskutuje.
E tam profeska, profeska to są plany Danusi, pięknie ręcznie malowane

W kwestii gustu to do mnie przemawiają obie wersje i ta symetryczna i porozrzucana (EMaus wybrałby z pewnością ta druga ) musze pomyśleć nad całym frontem kompleksowo wtedy będzie jasne co bardziej pasuje. Ale plan jest i to najważniejsze.

Rysunki Danusi Majstersztyk
____________________
Dorka Zakręcony ogród
iwka 13:14, 22 lis 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kulki różnej wielkości, ze stożkami też fajnie, podwyższają trochę rabatę, nie jest taka płaska



ale zastanawia mnie jak to koło później wkomponować w całość, przy płocie też coś ma być, może jakoś od razu połączyć w całość.
Masz jakieś zdjęcie gdzie boki bardziej widać, co jest po lewo i prawo
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
DorKa 13:44, 22 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
iwka napisał(a)
kulki różnej wielkości, ze stożkami też fajnie, podwyższają trochę rabatę, nie jest taka płaska



ale zastanawia mnie jak to koło później wkomponować w całość, przy płocie też coś ma być, może jakoś od razu połączyć w całość.
Masz jakieś zdjęcie gdzie boki bardziej widać, co jest po lewo i prawo


Iwonka za kołem pod płotem nic już nie może być bo tam się będzie otwierać brama. Po lewej stronie jest już tylko podjazd i tłuczeń do ogrodzenia. Tam nie planuje nic sadzić.
Zostaje rabata pod płotem po prawej stronie. Z tego co chce na pewno tu miec : Limki w towarzystwie gracków z kulkami rzecz jasna
widok z drzwi frontowych :


rabata z prawej :






____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 14:06, 23 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
U ciebie koła wszędzie, więc to na froncie będzie idealnie pasować. Różnej wielkości kule i stożki bardzo fajne.
Kanciki masz perfekcyjne
____________________
DorKa 14:13, 23 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
U ciebie koła wszędzie, więc to na froncie będzie idealnie pasować. Różnej wielkości kule i stożki bardzo fajne.
Kanciki masz perfekcyjne


kanciki robią dopiero całą robotę jak kora na rabacie jest. Och... rozmarzyłam się znowu. Wiosno przybywaj

Widzisz Ewa tak się wkręciłam w ten podjazd przez Ciebie ,że teraz listę priorytetów muszę robić. Niby koszt stosunkowo niewileki ale roboty będzie sporo. Nie wystarczy tylko krawężników rozłożyć i podsypać grysem bo w niektórych miejscach już jest za wysoko w stosunku do trawnika. Trzeba będzie więc najpierw wyrównać, powybierać i dopiero potem sypać.
Ale chyba wezmę się za to najpierw. W końcu jest to front i cokolwiek nie posadzę pięknego to efekt będzie cały czas niezadowalający
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 14:49, 23 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


kanciki robią dopiero całą robotę jak kora na rabacie jest. Och... rozmarzyłam się znowu. Wiosno przybywaj

Widzisz Ewa tak się wkręciłam w ten podjazd przez Ciebie ,że teraz listę priorytetów muszę robić. Niby koszt stosunkowo niewileki ale roboty będzie sporo. Nie wystarczy tylko krawężników rozłożyć i podsypać grysem bo w niektórych miejscach już jest za wysoko w stosunku do trawnika. Trzeba będzie więc najpierw wyrównać, powybierać i dopiero potem sypać.
Ale chyba wezmę się za to najpierw. W końcu jest to front i cokolwiek nie posadzę pięknego to efekt będzie cały czas niezadowalający

Dokładnie, jak robić to porządnie, wyrównaj poziom, położ obrzeża i syp grys, będzie miodzio
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies