Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Magleska 19:01, 25 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
DorKa napisał(a)
No właśnie nie szczepiona i wielgachna będzie.Choć od małego ją formuje i korona nawet kształtna jest ale rozmiarem do szczepionej jest daleko . Tak jak Wiklasia pisze ona późno startuje i jako numer jeden się nie nadaje. Więc musi zostać tam gdzie jest.

Sama najlepiej wiesz ,bo widzisz na codzień ogród my tylko po fotkach próbujemy doradzać
A może gdzieś z tylu znajdziesz dla niej miejsce ? A tu dasz jakieś jednakowe i w kółku i po prawej ? ....
Zmartwiłam sie tylko wiadomością ,że katalpa przesadzania nie lubi .....mam szczepioną katalpę i przesadziłam ją z brzozowej do rabaty blisko ogniska ..... ciekawe czy przeżyje .... wiosną się okaże
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:09, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
No właśnie nie szczepiona i wielgachna będzie.Choć od małego ją formuje i korona nawet kształtna jest ale rozmiarem do szczepionej jest daleko . Tak jak Wiklasia pisze ona późno startuje i jako numer jeden się nie nadaje. Więc musi zostać tam gdzie jest.

No tak to rzeczywiście się nie nadaje na front. Ja z drzewami na razie mogą jestem, nie znam się, ale czytam, uczę się, może do wiosny coś pomyślimy.
____________________
eVka 20:11, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Dzisiaj udało mi się skosić trawnik, pochować resztę mebli, umyć kosiarkę, podlać wszystkie roślinki , przykryć hortensje ogrodowe ( choć miałam już tego nie robić ) i wysypać grysem ścieżkę przy wejściu( niestety nie całą bo mi włóknina się skończyła )
I tak myślę co by sobie laby z treningiem nie zrobić skoro się w ogrodzie narobiłam Udanego wieczoru

To ty też dzisiaj trening ogrodowy uprawiałaś (właśnie kosiarkę muszę umyć i przykryć). U nas na szczęście deszcz więc podlewanie przynajmniej odpada.
____________________
DorKa 10:45, 26 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)

Sama najlepiej wiesz ,bo widzisz na codzień ogród my tylko po fotkach próbujemy doradzać
A może gdzieś z tylu znajdziesz dla niej miejsce ? A tu dasz jakieś jednakowe i w kółku i po prawej ? ....
Zmartwiłam sie tylko wiadomością ,że katalpa przesadzania nie lubi .....mam szczepioną katalpę i przesadziłam ją z brzozowej do rabaty blisko ogniska ..... ciekawe czy przeżyje .... wiosną się okaże


Wiem,że trudno doradzać nie widząc na żywo ale póki co świetnie Wam wychodzi za co gorąco dziękuję
Mam nadzieję,że Twoja przeżyje bo szczepiona taka ładna jest..Trzymam kciuki
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:01, 27 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
To co udało mi się zrobić zanim szmaty zabrakło I pieseł się na fotkę załapał


Póki co zostawiłam kwadratowe płyty pod grilla, które były. Zawsze można na wiosnę wymienić.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:03, 27 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Róża przed zadołowaniem :

i po :

Ciekawe czy dadzą radę...
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:09, 27 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
i obiecane dachowe , z którego widać,że prawa strona jeszcze sporo jest do zmniejszenia. Ta ciemna cześć trawy to przeszczepy ( tam trawy nie było )

i front, gdzie kółko wyszło fajnie, jak stwierdziła moja siostra Ufo wylądowało
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 09:17, 27 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No, koleżanko, tutaj do kółka to jeszcze dużo brakuje


Za to tutaj - idealnie


Odnośnie drzewka, to nadal lobbuję za dużym na kółko. Katalpę bym zostawiła w rogu. przy furtce już bym wtedy nie dawała drzewa, tylko albo jakąś kuleczkę szczepioną na pniu (tylko błagam - nie tego klona globosum! raczej marikena) albo coś kolumnowego (np.: dereń świdwa ma fajny, "maczugowy" pokrój i atrakcyjne liście). Do tego mogą być te hortensje, o których pisałyście wcześniej.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 10:06, 27 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
No, koleżanko, tutaj do kółka to jeszcze dużo brakuje


Za to tutaj - idealnie


Odnośnie drzewka, to nadal lobbuję za dużym na kółko. Katalpę bym zostawiła w rogu. przy furtce już bym wtedy nie dawała drzewa, tylko albo jakąś kuleczkę szczepioną na pniu (tylko błagam - nie tego klona globosum! raczej marikena) albo coś kolumnowego (np.: dereń świdwa ma fajny, "maczugowy" pokrój i atrakcyjne liście). Do tego mogą być te hortensje, o których pisałyście wcześniej.


Gdzie Ty byłaś jak Cię nie było W każdym razie cieszę się ,że jesteś

Masz rację do kółka sporo brakuje patrząc z góry ale z pozycji stojącej uwierz mi, fajnie to wygląda Oczywiście będę jeszcze robić poprawki z prawej strony tylko nie aż tak duże. Już teraz ta rabata po prawej pod aureospicatami ma ponad metr . Jak ją jeszcze powiększę to co ja tam wsadzę ? Sama mówiłaś ,że tam od południa cień będzie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 10:52, 27 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zaglądałam od czasu do czasu, ale i czasu mam ostatnio mało i nad innymi rzeczami myślę (tak konkretnie to nad swoim planowanym remontem).


Metr to dla Ciebie za szeroko?! Kobieto! Toż na metrze szerokości to nawet jedna hortensja nie bardzo się zmieści, a co dopiero mówić o jakimś niższym piętrze
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies