Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 14:57, 23 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Dokładnie, jak robić to porządnie, wyrównaj poziom, położ obrzeża i syp grys, będzie miodzio

tak zrobię Wiosno przybywaj!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Lulilaj 19:20, 23 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
I jak tak kula cotonballsowa? Jak Ci wyszła
Robiłam z zeszłym roku taki łańcuch i popełniłam ten sam błąd o którym pisała Iwka, hihihi (chciałam już a potem już nic nie dało się z tym zrobić ).

Co do planów na kółeczko to fajnie wyglądają te porozrzucane kulki (nie symetryczne). Ale to bardziej pod kątem wizualnym bo ja z planów niestety jestem totalna noga, wrrr
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
DorKa 07:57, 24 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Lulilaj napisał(a)
I jak tak kula cotonballsowa? Jak Ci wyszła
Robiłam z zeszłym roku taki łańcuch i popełniłam ten sam błąd o którym pisała Iwka, hihihi (chciałam już a potem już nic nie dało się z tym zrobić ).

Co do planów na kółeczko to fajnie wyglądają te porozrzucane kulki (nie symetryczne). Ale to bardziej pod kątem wizualnym bo ja z planów niestety jestem totalna noga, wrrr


Jeszcze nie przebiłam balona po tym co napisała Iwonka. Wisi i schnie choć mam obawy,że może nic z tego nie wyjść. Jak dotykam to nie jest wcale aż takie twarde jak się spodziewałam No nic jutro zrobię próbę i pokaże Wam co wyszło Colowiek wyjdzie

Co do kółka to teraz muszę pomyśleć nad drzewem , które miałoby się znaleźć na środku..Jakieś pomysły ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 09:06, 24 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
co do kulki cottoballsowej - może podsuszyć suszarką do włosów?

Patrząc na Twoje łuki i kanciki nie sposób nie wyrazić ponownego zachwytu nad ich perfekcyjnym wykonaniem.

Mnie się podoba wersja ze stożkami zaproponowana przez iwkę.
Ale żeby wszystko ze sobą współgrało to rzeczywiście trzeba wziąć pod uwagę styl nasadzeń z drugiej (łukowej) rabaty.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 09:52, 24 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
co do kulki cottoballsowej - może podsuszyć suszarką do włosów?

Patrząc na Twoje łuki i kanciki nie sposób nie wyrazić ponownego zachwytu nad ich perfekcyjnym wykonaniem.

Mnie się podoba wersja ze stożkami zaproponowana przez iwkę.
Ale żeby wszystko ze sobą współgrało to rzeczywiście trzeba wziąć pod uwagę styl nasadzeń z drugiej (łukowej) rabaty.


Fakt, ciepłe powietrze może pomóc, spróbuję

Dzięki za pochwały Powiem Ci,że bardzo polubiłam te koła. Nadały charakter całości i czuję się z nimi świetnie Nie mogę się doczekać wiosny jak ruszę z kopyta i dopiero będzie widać efekt ...
Nienormalna jestem, nawet jak to piszę to cieszę się jak dziecko na mikołaja
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 10:21, 24 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Any - mały ogród czyli wygrana walka z ugorem - Ani rabata frontowa ma opaskę z bukszpanów, a w środku stożki nieregularnie posadzone plus wypełnienie. Fakt, że rabata nie jest okrągła, ale zawsze to pomoc przy wyobrażeniu sobie jak to może wyglądać - to tak podrzucam, może do zainspirowania się
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 10:32, 24 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Any - mały ogród czyli wygrana walka z ugorem - Ani rabata frontowa ma opaskę z bukszpanów, a w środku stożki nieregularnie posadzone plus wypełnienie. Fakt, że rabata nie jest okrągła, ale zawsze to pomoc przy wyobrażeniu sobie jak to może wyglądać - to tak podrzucam, może do zainspirowania się


Dzięki bardzo, każda inspiracja jest cenna. A ogród Any Art był jednym z pierwszych, które mnie przyciągnęły do ogrodowiska Zaraz tam wrócę i podejrzę. Rysunki dają jakiś obraz ale do końca nie wiadomo czego się spodziewać. Nie ma jak zobaczyć w realu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 10:57, 24 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wracam od Any i podoba mi się bardzo ten zestaw (kulki, stożki i trawki ). Nawet podobny układ mamy ze ścieżką po środku .Ja u siebie jeszcze coś czerwonego bym dodała ( albo admiration albo żurawki ) .
Myślę na drzewem w środku. Podoba mi się wiąz camperdownii, mógłby fajnie wyglądać spadając na te geometryczne formy i zmiękczając całość. Choć z drugiej strony wszystko takie zielone Może coś dla kontrastu jednak jak Buk purpurea pendula ? Co myślicie ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
iwka 11:04, 24 lis 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Pamiętam tworzenie rabaty u Any mam nawet zapisane piny. Widziałaś te fotki z 2014 roku

Jeszcze podobny układ ma Anima, nie mogę na szybko znaleźć a wpadłam na chwilke w pracy jak coś znajdę to podlinkuję

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
DorKa 11:05, 24 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
iwka napisał(a)
Pamiętam tworzenie rabaty u Any mam nawet zapisane piny. Widziałaś te fotki z 2014 roku

Jeszcze podobny układ ma Anima, nie mogę na szybko znaleźć a wpadłam na chwilke w pracy jak coś znajdę to podlinkuję



Dzięki Iwonka Dopiero jak się poogląda początki tworzenia tych piękności to wydaje się być realne stworzenie czegoś podobnego u siebie. Bo sam efekt końcowy zawsze onieśmiela i wydaję się być nieosiągalny..
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies