Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Kasya 18:14, 06 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41731
ajka napisał(a)
A propo jeszcze tej symetrii, to myślałam, że przesunę ten niesymetryczny tył na środek, a czerwone trawy dam po bokach.



Albo, dam jedno większe drzewko niesymetrycznie lub całkiem po środku.

Tez lubie symetrie ale wybieram zwykle mniej pracochłonne rozwiązanie
Tutaj trzeba 1 trawkę przesadzić na 2 stronę ?
To chyba nie będzie bardzo trudne ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 19:37, 06 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Kasya napisał(a)

Tez lubie symetrie ale wybieram zwykle mniej pracochłonne rozwiązanie
Tutaj trzeba 1 trawkę przesadzić na 2 stronę ?
To chyba nie będzie bardzo trudne ?


To zrobię na pewno, a te zdechlaki przerzucę gdzie indziej, może kiedyś odbiją. Nie rozumiem, niby ta sama szkółka, to samo miejsce, te same trawy, a te dwie sztuki siekło i ni hu hu.




Chyba jednak po bokach posadzę te czerwone Dronning Ingrid, oczywiście symetrycznie, po bokach i zobaczymy jak wyjdzie.
Tylko chyba to jeszcze nie czas na kupowanie traw.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 19:39, 06 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
anuska2507 napisał(a)
Widzę, że się u Ciebie dzieje Koniecznie dodaj zdjęcie jak róże zakwitną, bo jestem ciekawa efektu.


Dodam, dodam, niech tylko ruszą Działoby się więcej gdyby tak strasznie nie lało. W dodatku taka ziminica, że coś strasznego, miesiąc temu było cieplej
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:13, 06 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Chciałam jeszcze prosić was o pomoc w zaplanowaniu rabat wokół drzew z tyły działki, bo chciałam by coś tam zadziało się do jesieni i rosło już. Wokół ogniska mam białe nasadzenia (z lewej strony ogniska tawuła van Houtte'a, po prawej kalina Roseum, która spodobała mi się ze względu na to, że szybko rośnie do 4m i ma te ogromne pąki kwiatów. Pytanie co dalej za drzewami mogłabym tam posadzić wysokiego? Myślałam o pęchrzenicy kalinolistnej np Luteus albo jakiej czerwonej np Diabolo, albo perukowcu albo jaśminowcu, albo innej kalinie? A może jest coś innego warte uwagi? Tak, żeby nie było ani za mdło, ani za pstrokato. Wokół ogniska planuję jeszcze szafirki biało niebieskie i irysy syberyjskie (też niebieskie)









____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sylwik69 21:44, 06 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale tu się pozmieniało!! ile roślin przybyło drzewa kolumnowe przepiękne i bardzo mi się podoba rabatka z szałwiami
Potwierdzam pięciorniki to brzydkie krzaczory
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasia1 10:45, 08 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Cześć Ajka, przyleciałam z rewizytą i przeczytałam prawie wszystko od początku. Twoje rozterki są mi bardzo bliskie Nauczyłam się korzystać z doświadczeń i rad innych, ale mając świadomość swoich ograniczeń. Finansowych, fizycznych. Pogodziłam się już, że nie jestem w stanie zrobić wszystkiego na raz. Nawet samo przygotowanie gleby ... Zgadzam się, że nie ma drogi na skróty i to będzie widać. Ale przygotowanie chociażby jednej rabaty to ogromny wysiłek, jeśli ma się taką glebę, że ciężko wbić szpadel
Sprawdziła mi się na nowych rabatach metoda z kartonami. Bardzo ułatwiła mi pracę. Jak będziesz zainteresowana, to się odezwij.
Prawdą jest, że plan jest ważny. Żeby wiedzieć, to czego dążyć i iść w swoim tempie do przodu.

Masz piękny przedogródek Zapisałam sobie nazwę tej pięknej żurawki. Trzymam bardzo za Was kciuki
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
makadamia 13:29, 08 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ajka, a czemu Ty tak mieszasz? Popatrz jakie uznanie wzbudziła ta minimalistyczna, nowoczesna rabata trawiasta (jestem za asymetryczną wersją). Nie możesz kontynuować klimatu i pociągnąc np.: tych tawuł?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ajka 20:55, 08 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Cześć dziewczyny, dzięki za wizytę.

kasia1 wiem, że wszystkiego naraz się nie da. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się ogarnąć teren wokół ogniska, częściowo przy piaskownicy i tyły. Chciałabym, żeby krzewy już sobie rosły. Kwiatki zawsze można dosadzić, tylko trzeba mieć plan. No i dopieścić rabaty, które już są. Dzięki za kciuki

sylwik69 fajnie, że coś ci się u mnie zaczyna podobać, pięciorników nie będzie

makadamia, ale gdzie mieszam ? z tymi krzewami czy przy ognisku? mój mąż całą działkę objechałby jednymi roślinami w kilku rzędach i to mnie wkurza. Na innych wątkach tak kolorowo, a jednocześnie tak bardzo ze smakiem. Chyba na tym to polega. Nie chcę mieć u siebie tylko białych kolorów Tawuły na całej długości? Czy tylko do rogu? Bo myślałam, żeby może pociągnąć je do samego rogu, a np od góry dać białe wysokie hortensje, albo podobne tawuły szare? Bo tam z tyłu jeszcze sporo miejsca.

Dziś zastanawiałam się nad rabatami przy ognisku, zastanawiałam się czy zrobić dwie mniejsze czy jedną większą no kosaćce?





Jedna długa


A tu pomiędzy drzewami dałabym hosty



Brunnere dziś kupiłam z niebieskimi kwiatkami Alexander's Great, wylądowała pod miłorzębem w rogu



A tu moja kalinka już zaczyna kwitnąć




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 21:34, 08 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Cześć Ajka, obejrzałam Twój wątek, piękna i dużą masz działkę i zazdroszczę tego płaskiego terenu , u mnie wszędzie górki. Dużo nie pomogę, bo samej mi czaszka dymi ale będę zaglądać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 22:16, 08 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Roocika, ja tam lubię rabaty na skarpach, ale nie chciałabym ich urządzać, hehe
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies