Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 13:49, 13 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3906
I jeszcze tawuły i trzmieliny, planuję na środku posadzić krzewuszkę na pniu, bo nic innego mi nie przyszło do głowy, jest tam dość wąsko, może jakieś podpowiedzi?







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 00:17, 18 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3906
U nas rozpierducha, zdemontowaliśmy bruk, mąż ściąga zagęszczarkę i będziemy poprawiać naszą "piaskownicę"



Dokupiliśmy tawuły szarej na cały narożnik wokół brzózek, czeka na posadzenie (tawuła zakupiona jako van Houtte'a okazała się tawuła Grefsheima). Dokupiłam też kilka host.




Moja krzewuszka kwitnie po raz pierwszy



Kupiliśmy nowe żurawki i mieliśmy je posadzić na miejsce starych, które nie przetrwały zimy. Okazało się, że winowajcą ich złego wyglądu są najprawdopodobniej opuchlaki Odkryłam i jajka i pojedyncze larwy Podobnie z rododendronami. No i już nie mam ochoty i humoru na dalsze działania. Zamówiłam Larvanem.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 16:35, 19 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41685
Przyszłam zobaczyć dlaczego nie lilaki
A nie chcesz palibinowych kulek ?
Krzewuszki tez lubie ale na początku mi przemarzały, tobie pewnie nie będą
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 23:35, 19 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3906
Kasya napisał(a)
Przyszłam zobaczyć dlaczego nie lilaki
A nie chcesz palibinowych kulek ?
Krzewuszki tez lubie ale na początku mi przemarzały, tobie pewnie nie będą


Bo mój M ich nie trawi i na razie nie daje się przekonać Gdyby ode mnie to zależało byłyby lilaki.

W dolnośląskim ciepło, więc może nie będzie tak źle z tymi krzewuszkami.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 08:32, 20 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ja kiedyś kupiłam jedną kulkę na pniu Palibina i się zakochałam. Ale fakt, że one bardzo pachną i jeśli ktoś tego nie lubi, to może być męczące.
Wczoraj dojechały do mnie kolejne dwie kulki. Tak się ucieszyłam, jak otworzyłam karton i poczułam zapach A do końca sezonu będzie jeszcze żywopłocik z Palibinów przy tarasie.

Krzewuszki też są fajne, moja mama ma na pniu, chwali sobie bardzo, bo powtarzają kwitnienie (Palibiny podobno też, ale ja tego u siebie nie zauważyłam).
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sylwik69 09:10, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Przyszłam po nową serię fotek rabaty z trzcinnikami pochwal się
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ajka 18:49, 24 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3906
sylwik69 napisał(a)
Przyszłam po nową serię fotek rabaty z trzcinnikami pochwal się


To jeszcze nie rabata Zasadzone, ale trzeba jeszcze darń wokół powyrywać, za dużo ostatnio mamy roślin do wkopania, nie wyrabiamy się, a pogoda nie jest łaskawa. Od wczoraj leje i dmucha. Trzy tawuły mi zmarniały, bo odstawiłam je na bok i zapomniałam o ich podlewaniu Przyszły też kosaćce i przez ten deszcz tylko daliśmy radę je zadołować, jak nie przeżyją to się zastrzelę.
Jeszcze mnie jeden sklep online wkurzył. Pisali, że wyślą roślinę (pierisa) w ciagu 14-21 dni. Jak napisałam, że już 21 dni minęło i to przegięcie, że nie odbierają telefonów i nie odpisują na maila, to napisali, że w takim razie zwracają kasę. Szczyt chamstwa ... Jestem zła, bo dorzuciłabym 20zł i miałabym ładnego pierisa już miesiąc temu.

Postaram się coś jutro wrzucić zdjęcie z trawami.
A teraz szałwie z przodu, które się rozszalały. Róże z tyłu się przyjęły i gonią szałwię Z dnia na dzień coraz większe.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sylwik69 19:07, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
No faktycznie szałwie szaleją i za to bardzo je lubię z różami pięknie będzie!!
Takie czasy nastały,że potrzeba dużo cierpliwości...szczególnie na zakupy internetowe wychodzi na to,że moja przesyłka była jednak expresowa
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
HannaR 21:00, 24 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Powoli zaczyna się coś dziać.
Przygody z roślinami i szkółkami zdarzają się chyba każdemu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Roocika 14:44, 25 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


To jeszcze nie rabata Zasadzone, ale trzeba jeszcze darń wokół powyrywać, za dużo ostatnio mamy roślin do wkopania, nie wyrabiamy się, a pogoda nie jest łaskawa. Od wczoraj leje i dmucha. Trzy tawuły mi zmarniały, bo odstawiłam je na bok i zapomniałam o ich podlewaniu Przyszły też kosaćce i przez ten deszcz tylko daliśmy radę je zadołować, jak nie przeżyją to się zastrzelę.
Jeszcze mnie jeden sklep online wkurzył. Pisali, że wyślą roślinę (pierisa) w ciagu 14-21 dni. Jak napisałam, że już 21 dni minęło i to przegięcie, że nie odbierają telefonów i nie odpisują na maila, to napisali, że w takim razie zwracają kasę. Szczyt chamstwa ... Jestem zła, bo dorzuciłabym 20zł i miałabym ładnego pierisa już miesiąc temu.

Postaram się coś jutro wrzucić zdjęcie z trawami.
A teraz szałwie z przodu, które się rozszalały. Róże z tyłu się przyjęły i gonią szałwię Z dnia na dzień coraz większe.






Ale ładnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies