Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

HannaR 19:13, 09 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Wiem, że nie idziesz w kierunku linii prostych, ale może taka inspiracja ci coś pomoże. To z wątku Ogród Iwony od linijki.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
ajka 20:47, 09 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
HannaR fajny pomysł, może faktycznie wykorzystam na tyły trawy. Dzięki.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:54, 09 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Dziś w rabatce między tawułą posadziliśmy róże Aspirin Rose. Później przysypiemy korą.



A propo tawuł goldflame, może ktoś wie, czy to normalne że niektóre puszczają zielone odnogi? Tak ma być? Czy to wyciąć.


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sylwik69 18:25, 11 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ja bym wycięła
Hania piękną inspirację Ci podała na tacy idż w trawy,kontynuuj…. będzie zjawiskowo
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ajka 20:29, 11 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
HannaR napisał(a)
Wiem, że nie idziesz w kierunku linii prostych, ale może taka inspiracja ci coś pomoże. To z wątku Ogród Iwony od linijki.



A te białe kwiatki przy trawach to co może być? Bo nie mogę znaleźć tego wątku.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:34, 11 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Dobra, już znalazłam Wrzucę sobie linka by nie zapomnieć link
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kaz742011 21:46, 11 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Jestem z rewizytą . Piękne masz te skrzynki na warzywa, donice też ci mąż super zmajstrował. Pozazdrościć tylko. Przeczytałam że żurawki masz kiepskie i zamierzasz się ich pozbyć. Moje też po zimie zawsze beznadziejnie wyglądają, dlatego ścinam im wszystkie brzydkie liście, są wtedy prawie łyse ale zaraz fajnie odbijają.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
ajka 22:14, 11 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
kaz742011 napisał(a)
Jestem z rewizytą . Piękne masz te skrzynki na warzywa, donice też ci mąż super zmajstrował. Pozazdrościć tylko. Przeczytałam że żurawki masz kiepskie i zamierzasz się ich pozbyć. Moje też po zimie zawsze beznadziejnie wyglądają, dlatego ścinam im wszystkie brzydkie liście, są wtedy prawie łyse ale zaraz fajnie odbijają.


kaz742011 miło Cię widzieć. Masz rację, doczytałam o tym podcinaniu liści, trochę za późno, teraz nie bardzo mam jak, moje też odbijają, ale niestety na tle innych wyrośniętych żurawek nie wyglądają dobrze. Na pewno nie wyrzucę, tylko przesadzę w mniej reprezentacyjne miejsce.

Wydaje mi się, przez cały ten róg mogłabym przeciągnąć ten trzcinnik ostrokwiatowy. Jak myślicie?




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:35, 12 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Zastanawiam się jednak czy przez cały ten róg wg wskazówek makademi o ile dobre zrozumiałam, nie dać tawuł wszędzie, a trzcinnikami pojechać dopiero dalej, za kaliną. Będzie bardziej spójnie.

Tu w środek posadzę kosaccce syberyjskie, kazałam eM dziś podjechać po nie.


Przy ognisku przed kosaccami posadzę Carexa, a z lewej na rogu hakkonechlea.

A to moja cudowna jarzębina, nawet nie wiedziałam, że kwitnie na biało. Miłe zaskoczenie




Edit: no i mi kosaćca wykupili
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 13:31, 13 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Moje nowe zakupy

trzy graby fastigiata







Paproć długosz królewski




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies