Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 20:55, 29 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)


To chyba mam jakąś inną rozplenicę. Bo ma takie szarawe, ciemne kwiatostany.

A miała byc Hameln? Bo tych gatunków to chyba w sumie sporo.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 10:47, 30 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
ajka napisał(a)

A miała byc Hameln? Bo tych gatunków to chyba w sumie sporo.


Nie, tak sama założyłam . Tą rozplenicę mam akurat od mamy, chciałam ją tylko zidentyfikować. Ale różni się tylko kolorem kwiatów, więc to nie ma dla mnie większego znaczenia.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 07:22, 31 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Fajnie wygląda ten rząd trzcinników. U mnie mam tylko pojedyncze, rosną wśród różowych, zwykłych jeżówek. Polecam takie połączenie.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sylwik69 21:59, 31 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
ajka napisał(a)
Dronning Ingrid kupiony w zeszłym roku, jako pierwsi z miskantów u mnie kwitnie


Potwierdzam,kwitnie pierwszy! i ma piękne kwiatostany w odcieniu czerwieni.Mam kilkanście odmian Rozplenicy Japońskiej i stwierdzam,że jej kwiatostany zależą nie tylko od odmiany ale także od miejsca na którym rosną.Jedno jest pewne uwielbiają słońce i wilgotną glebę
Trzcinniki pięknie przybrały na masie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ajka 20:23, 01 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Sylwik69 miło cie znowu widzieć na forum Trzciiniki rosną jak szalone!
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:35, 01 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
U mnie ostatnio nic się nie dzieje. Deszcz pada na okrągło. Teraz oprócz chwastów rosną grzyby w trawniku Kosiarka nam się zepsuła, więc trawnik gąszcz, idealne warunki dla grzybów. Jedna dobra informacja: w piątek przyjeżdża kamień na rabatkę przy tarasie i pod platana. Będzie trochę ładniej. Płyty na ścieżki kupimy już w przyszłym roku chyba, bo zastanawiamy się nad wymianą tarasu i chcemy wszystko ładnie dopasować w razie czego.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 00:09, 02 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
U mnie pod sosnami w zeszłym roku rosły maślaki . Gdzieniegdzie znajduję też pieczarki i inne .

A co chcecie (być może) robić z tarasem?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 08:34, 02 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)
U mnie pod sosnami w zeszłym roku rosły maślaki . Gdzieniegdzie znajduję też pieczarki i inne .

A co chcecie (być może) robić z tarasem?


Zastanawiamy się nad wymianą kostki brukowej na coś ładniejszego. Taras jest źle ułożony przy drzwiach balkonowych, mieliśmy problem z wodą lejącą się do pokoju w czasie deszczu, eM to z grubsza poprawiał, ale w sumie całą kostkę trzeba byłoby zdjąć i położyć od nowa, stąd też pomysł na zmianę na coś może bardziej nowoczesnego, atrakcyjniejszego.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 21:21, 02 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, takie masz trzcinnikowisko??? Spektakularnie to wygląda! Miskanty też piękne. Werbeny będzie zapewne więcej bardzo ładne jej zdjęcia widziałam ostatnio u Hani Gruszki. Jestem ciekawa, jak będzie z kamieniem na nowej rabacie. W jakim kolorze chcecie taras?
ajka 23:53, 02 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Martka napisał(a)
Ajka, takie masz trzcinnikowisko??? Spektakularnie to wygląda! Miskanty też piękne. Werbeny będzie zapewne więcej bardzo ładne jej zdjęcia widziałam ostatnio u Hani Gruszki. Jestem ciekawa, jak będzie z kamieniem na nowej rabacie. W jakim kolorze chcecie taras?


Dzięki, ogród nabiera faktycznie powoli masy. Zaczynam zastanawiać się nad poszerzeniem rabatek Dziś zaczęłam rozdzielać kosaćce, bo pod brzozami zaczynają się nie mieścić. W szoku jestem jak to się wszystko rozrasta. Wykopałam 3 i śladu nie ma, jutro kolejne 3 wykopię, pójdą pod graby i jeszcze mogłabym kogoś obdzielić tyle ich jest. No i zamówiłam nowe roślinki, jutro mają dojść, pochwalę się jak będzie czym. A co do tarasu, to pewnie coś w odcieniach żółci nadal, jakiś piasek pustynny czy coś, tylko większe płyty.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies