Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

kasia1 07:06, 09 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Tych śmiałków się nie bój i zobacz, czy Ci się spodobają. Tzn. ja na wiosnę marudziłam, że się sieją. Natomiast te siewki się bardzo łatwo rozpoznaje i wyrywa. U mnie te śmiałki bardzo wyrosły, bo razem z kłosami powyżej metra i rosną w przedogródku zbyt rzadko posadzone. Nieporządnie to wygląda, bo chciałam coś niższego (typu stipa). One lepiej prezentowałyby się w grupie, byłby większy efekt, dlatego u mnie kiedyś wylecą do gaiku brzozowego.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 14:53, 09 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3934
Kasiu przy tarasie w tym roku posadziałam i kupiłam dwa śmiałki darniowe, ale nie wiem czy to Goldtau.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:56, 09 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3934
Forsycja już na tyłach ogrodu. Pewnie będzie jeszcze parę razy przesadzana, bo zamierzam z tyłu rabaty poszerzyć na nowy rok.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:00, 09 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3934
Pod platanem brak wciąż ławki ale swoich zwolenników już ma. Nareszcie trochę cienia

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Dragonka 19:33, 09 wrz 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
O Jeziu, ale bym się dziś walnęła na ten leżaczek pod tym pięknym parasolem! Utyrałam się jak dzika świnka w ogródku, aż mi się westchnęło na widok Twojego pięknego miejsca do leniuchowania! Książka, woda z miodkiem i cytrynką, i tak można żyć!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Agatorek 22:00, 09 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Pod platanem prawie jak pod palmą . I nawet plaża niedaleko jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 23:59, 10 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Pod platanem brak wciąż ławki ale swoich zwolenników już ma. Nareszcie trochę cienia



Fajnie ma są pod tym platanem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 22:46, 11 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3934
Dziś posadziłam parę roślin, eMowi udało się również złożyć basen. Pogoda dopisała, poszło w miarę sprawnie. W miarę, bo składania basenu nikt z nas nie lubi, to całe czyszczenie, składanie jest potworne. Kto choć raz to robił pewnie wie

Dobra, a teraz moje zakupki:
- zawilec Anemone Fantasy Pocahontas, znalazłam tylko dwie sadzonki, ale bardzo mi się spodobał. Z tyłu posadzę jakiegoś innego zawilca, wyższego. Zdjęcia robione wieczorem, więc trochę ciemne.







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:48, 11 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3934
Gaura Lindheimera, znalazła miejsce przy werbenie patagońskiej





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:54, 11 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3934
Turzyca pagórkowa Raurief. Stwierdziłam, że pod hortensjami przyda się jakiś mały akcencik, który nie pozwoli na rozwój chwastów przy obrzeżach i tak wpadła mi ta turzyca w oko w ogrodniczym. Nie znałam jej wcześniej.









Zastanawiam się co jeszcze posadzić na tym kole, czy po całości pojechać tą trawą? Bałabym się że jednak będzie zbyt nudno. Chyba jakiś kolor by się przydał.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies