Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 20:58, 30 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Podpowiedzcie mi co posadzić w miejscu wykopanej forsycji w przedogródku między różą Chopin a berberysem? Myślałam o jakimś małym żółtym iglaku, ale może ktoś ma lepszy pomysł. Może przy okazji ktoś mi podpowie jak się nazywa ta kulista tuja? Bo to jeden z moich pierwszych zakupów. Sama rośnie w ten sposób.


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LIDKA 22:34, 30 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006


Szałwie przekwitły, to przynajmniej róża pomponella ładnie świeci z daleka gdy patrzę z kuchni na ogród. Nie byłam do niej przekonana, ale podoba mi się coraz bardziej.





Zamówiłam sobie pomponelle min dzięki Twoim fotkom.
Piękna
Tylko kolor mnie ciut zastanawia bo w necie czesto jest jasniejsza od Twoich. Ale to nic
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 10:24, 01 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
LIDKA napisał(a)


Zamówiłam sobie pomponelle min dzięki Twoim fotkom.
Piękna
Tylko kolor mnie ciut zastanawia bo w necie czesto jest jasniejsza od Twoich. Ale to nic


Lidka, cieszę się, że cię zainspirowałam do nowych zakupów Ta różyczka jaśniejsze z czasem jak przekwita. Młodsze pąki są ciemniejsze.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 11:20, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajnie, że sadzisz tulipany, nawet testowo. Ja nie planuję tulipanó z uwagi na nornice
Piękna ta pomponella, zawsze mi się podobała.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 23:20, 06 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Hej, niby już jesień ale prace na ogrodzie trwają. Posadziłam ostatnio czosnki Purple Sensation, dziś doszły liliowce (Citrina i Night Embres). Zamówiłam jeszcze liliowce Crimson Pirate, które będą robiły za drugą linię. Pod grabami są kosaćće syberyjskie. Bardzo podoba mi się połączenie kosaćców z liliowcami, mam nadzieję, że będzie ciekawie.

Przed posadzeniem (Citrina x 9 w środku, Night Embres 2x2 po bokach)



Po posadzeniu



Przesadziałam spod brzóz pluskwicę i dopiero zauważyłam, że zakwitła, wcześniej była przesłonięta. Miała być różowa Pink Spike .. nie wiem czy jeszcze zmieni kolor?



Dzwonek Campanula postanowił zakwitnąć na jesień, myślałam, że moje dwa dzwonki idą już na stracenie, bo z tygodnia na tydzień robiły się coraz mniejsze. Może jednak odbiją.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:23, 06 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
W tym tygodniu może uda się załatwić brakujący kamień na koło, musimy załatwić HDSa. Kamień 200zł, a za transport wołają sobie i 400zł.

Trawa Dronning Ingrid coraz bardziej mi się podoba w tej czerwieni.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 08:27, 07 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Też mi się podoba połączenie irysów i kosaćców
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 20:04, 07 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Roocika mamy podobne gusta

Liliowce Crimson Pirate też już kupione i posadzone. Mogłam w sumie dokupić ze dwa więcej, ale mam nadzieję, że rozrosną się jak kosaćce i będzie można dzielić.



Kupiłam też konwalijnika Niger, zobaczę jak sobie u mnie radzi, może kiedyś dokupię.


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 20:10, 07 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Placyk z kamieniem będzie świetny, a na liliowce i kosaćce czekam w kolejnym sezonie niecierpliwie, do tej pory nie spotkałam się z takim połączeniem.

Edit: U mnie ten Niger rośnie bardzo opieszale, ponoć potrzebuje sezonu na rozkręcenie, może w przyszłym pokaże więcej.
ajka 20:51, 07 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Martka napisał(a)
Placyk z kamieniem będzie świetny, a na liliowce i kosaćce czekam w kolejnym sezonie niecierpliwie, do tej pory nie spotkałam się z takim połączeniem.

Edit: U mnie ten Niger rośnie bardzo opieszale, ponoć potrzebuje sezonu na rozkręcenie, może w przyszłym pokaże więcej.


Martka, dla Ciebie z artykułu Danusi https://www.ogrodowisko.pl/uploads/photo/upload/23535/medium_P1090402.JPG

Chyba nawet w miarę podobnie dobrałam liliowce, kupiłam Citrine, są takie same, albo bardzo podobne.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies