Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Martka 05:52, 28 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękny przedogródek Pomponella jest o tej porze świetnym akcentem kolorystycznym!
Wiolka5_7 07:08, 28 wrz 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
ajka napisał(a)


Wiolka rosną w słońcu. A to tylko ta odmiana tak ma? Bo do tej pory nie zauważyłam na innych hakonkach by stanowisko miało tu duże znaczenie.


Z tych ci mam to tylko ta odmiana tak ma ....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 07:33, 28 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, dzięki za to zestawienie hakonek, bardzo przydatne doszłyśmy z Mirelką do wniosku, że jakość sadzonki ma bardzo duże znaczenie. Drugi czynnik to lekka, przepuszczalna gleba. Poza tym jest jeszcze wiele kwestii dla mnie niepojętych, ale kolejne sezony pokażą u mnie najlepiej rośnie All Gold, wszystkie sadzonki z jednego źródła - wszystkie się przyjęły, 7/7 ładnie przyrastają. Kupione z tego samego źródła i w tym samym czasie Beni Kaze marnieją z miesiąca na miesiąc, zostały 3/7. Posadzone na tym samym stanowisku co All Gold, po sąsiedzku, dodajmy. Pojęcia nie mam, o co tu może chodzić...
ajka 08:42, 28 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Kasya napisał(a)
Trawiaste rabaty są fajne .
Polecam małego miskanta navajo


Fajny ten navajo, podobny do dronning ingrid. Ale na trawiastej chyba już mam dość traw Część wykopywałam już wiosną.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 08:44, 28 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Wiolka5_7 napisał(a)


Z tych ci mam to tylko ta odmiana tak ma ....


To kiepkso, bo w tym miejscu chciałam właśnie mocny żółty akcent. Pomyślę w przyszłym sezonie co z tym fantem zrobić.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 08:46, 28 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Martka napisał(a)
Aniu, dzięki za to zestawienie hakonek, bardzo przydatne doszłyśmy z Mirelką do wniosku, że jakość sadzonki ma bardzo duże znaczenie. Drugi czynnik to lekka, przepuszczalna gleba. Poza tym jest jeszcze wiele kwestii dla mnie niepojętych, ale kolejne sezony pokażą u mnie najlepiej rośnie All Gold, wszystkie sadzonki z jednego źródła - wszystkie się przyjęły, 7/7 ładnie przyrastają. Kupione z tego samego źródła i w tym samym czasie Beni Kaze marnieją z miesiąca na miesiąc, zostały 3/7. Posadzone na tym samym stanowisku co All Gold, po sąsiedzku, dodajmy. Pojęcia nie mam, o co tu może chodzić...


Widzisz, to odwrotnie niż u mnie. Staram się hakonkom dobrze rozluźniać ziemię przed posadzeniem, więc to raczej nie problem gleby. Może faktycznie problem stanowiska, albo samych sadzonek.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 21:30, 28 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Zapytam jeszcze o przedogrodek, bo wczoraj (nie wiem dlaczego) zdjęcia mi się nie chciały otworzyć.
Ten klon (bordowy, kolumnowy) to?


Pomponellę też bardzo lubię
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 22:18, 28 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Agatorek napisał(a)
Zapytam jeszcze o przedogrodek, bo wczoraj (nie wiem dlaczego) zdjęcia mi się nie chciały otworzyć.
Ten klon (bordowy, kolumnowy) to?


Pomponellę też bardzo lubię


Aga to klon kolumnowy Crimson Sentry.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 01:00, 29 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
ajka napisał(a)


Aga to klon kolumnowy Crimson Sentry.


Dzięki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 20:51, 30 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Dziś mój mężu posadził wrzosy w przedogródku



Klon jawor też już posadzony



Ja sadziłam tulipany EE pod judaszowcem i jarzębiną, dosadziłam też parę wzdłuż krawędzi. Zobaczymy czy wyjdą jakieś tulipany z zeszłego roku. Jak nie, będą tylko pojedyncze białe. Trudno. Trochę eksperymentalnie podchodzę w tym roku. Pierwszy raz używałam sadzarki, bo dopiero w tym roku wyczytałam, że takie urządzenie istnieje. Ciężko było, bo ziemia strasznie się lepiła, ale i tak uważam, że szybciej niż miałabym to łopatką robić.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies