Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 22:24, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4068
olciamanolcia napisał(a)


Tez mam te rozchodniki-u mnie już powychodziły spore kapustki . Odnośnie żurawek- czy u Ciebie tez robią się zdrewniałe? Moje czarne maja taka przypadłość . Mam tez inne odmiany w rabacie ze śliwami Pissardi i nie mam takiego problemu ale z tymi ciemnymi cos takiego się dzieje ,że ze środka wypuszczają twardą jakby łodygę...


Szczęśliwa ty, do kapustek to u mnie jeszcze daleko Co do żurawek to musiałabym zobaczyć, chyba nie, ale z tego co kojarzę, niektóre odmiany chyba tak mają ...
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:25, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4068
Wiolka5_7 napisał(a)
nie no część Ci na pewno zakwitnie skoro to 2 sezon w kolejnych może być gorzej... Teraz jest mało odmian które by przez kilka lat powtarzały kwitnienie... Niby jak się wykopie i posadzi jesienią spowrotem to jest lepiej,ale ja się nie bawię w wykopywanie...


Wiolka też nie zamierzam się bawić w wykopywanie. Jak będzie słabo będę dokupywać nowe.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 22:41, 05 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
ajka napisał(a)


Wiolka też nie zamierzam się bawić w wykopywanie. Jak będzie słabo będę dokupywać nowe.
i to jest dobra myśl
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 23:11, 05 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
U mnie póki co, tylko czubki tulipanom wystają, ale mam nadzieję, że zakwitną .

Aniu, czy dzięki korze masz mniej chwastów? Czy po prostu ich nie widać, a sobie rosną pod spodem?
Pytam, bo chcę u siebie w końcu sypnąć korę, a Sylwia ze szmaragdowej doliny pisała mi, że ściółkowanie nie pomaga za dużo (zwłaszcza, jak ma się pola wokół ogrodu).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 23:23, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4068
Agatorek napisał(a)
U mnie póki co, tylko czubki tulipanom wystają, ale mam nadzieję, że zakwitną .

Aniu, czy dzięki korze masz mniej chwastów? Czy po prostu ich nie widać, a sobie rosną pod spodem?
Pytam, bo chcę u siebie w końcu sypnąć korę, a Sylwia ze szmaragdowej doliny pisała mi, że ściółkowanie nie pomaga za dużo (zwłaszcza, jak ma się pola wokół ogrodu).


Z roku na rok mam mniej chwastów w miejscach gdzie jest kora. Najgorszy jest zawsze pierwszy rok po zrobieniu rabaty. Chwastów jest zdecydowanie mniej (pod winogronem nie mam kory, bo niby niewskazana i tam często straszy), poza tym u mnie dużo łatwiej te chwasty spod kory wychodzą, bo ziemia jest wilgotniejsza, a tak to u mnie robi się skorupa i bez haczki nie da rady.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 23:52, 05 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
U mnie tez się w niektórych miejscach robi taka twarda skorupa. Także zamawiam korę, jak tylko opielę (zejdzie mi się jeszcze).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 08:28, 06 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Dziewczyny, cebulka tulipana kwitnie tylko raz. W czasie kwitnienia zamiera, ale tworzy cebulkę-córkę. W kolejnym roku kwitnie cebulka-córka. Jeśli ta dostała za mało nawozu, to nie kwitnie, a ma same liście. Jeśli dostaną dobrze nawozu, to zakwitną w kolejnym roku. Są też niestety tak wyfikane odmiany, że nawet duża ilość nawozu nie pomaga i cebulki zamierają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anna_I 15:10, 06 mar 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
ajka napisał(a)


Wiolka też nie zamierzam się bawić w wykopywanie. Jak będzie słabo będę dokupywać nowe.


Wykopać możesz, gdy będzie Ci się nudziłolub prac w ogrodzie brak....na co się nie zapowiada

Czasami warto na wiosnę posypać tulipany mocznikiem - dzięki temu wzmacnia się cebulki. Po przekwitnięciu cebulki wykopywałam, trzymałam 2m-ce w suchym miejscu i na nowo sadziłam na jesieni - potem przez 2-3 lata miałam ładnie kwitnące tulipany

Ale to jak miałam mniejszy ogródek, w obecnej chwili i ja bym nie miała na to czasu
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
ajka 15:32, 06 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4068
Anna_I napisał(a)


Wykopać możesz, gdy będzie Ci się nudziłolub prac w ogrodzie brak....na co się nie zapowiada

Czasami warto na wiosnę posypać tulipany mocznikiem - dzięki temu wzmacnia się cebulki. Po przekwitnięciu cebulki wykopywałam, trzymałam 2m-ce w suchym miejscu i na nowo sadziłam na jesieni - potem przez 2-3 lata miałam ładnie kwitnące tulipany

Ale to jak miałam mniejszy ogródek, w obecnej chwili i ja bym nie miała na to czasu


Fakt, chyba nie nastąpi to w najbliższym czasie
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 19:13, 06 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ja też nawet o tym nie myślę. Dlatego np dalii u mnie nie przewiduję
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies