Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 23:45, 22 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
U nas znów lało przez kilka dni. Na trawniku miałam dziś prawdziwe grzybobranie. Reklamówkę zebrałam po tym deszczu
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 06:42, 23 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ajka, a napisz co tam masz w przedogródku … to są krwawnice ? Te trio biało-fioletowo-różowe. I jakie tam rosną małe drzewka? - Potrzebuję małe drzewko przy domu i zimą będę robić "casting"
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasya 07:14, 23 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Bardzo ładne skrzynki, jakie bambusy będziesz sadzić ?
Lawenda rowniutka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 07:17, 23 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Ja bym usunęła trawę która jest między roślinami
Bo jak tam kosic ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 21:14, 23 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
kasia1 napisał(a)
Ajka, a napisz co tam masz w przedogródku … to są krwawnice ? Te trio biało-fioletowo-różowe. I jakie tam rosną małe drzewka? - Potrzebuję małe drzewko przy domu i zimą będę robić "casting"


Kasia1 to trio to szałwia omszona, a drzewka to wierzba hakuro nishiki, które uwielbiam, ale które też mają przeciwników na ogrodowisku/

Kasya napisał(a)
Bardzo ładne skrzynki, jakie bambusy będziesz sadzić ?
Lawenda rowniutka


Właśnie kupiłam Fergesie rufę (w Leroy Merlin). Muszę jeszcze dobrać trzy gatunki. Moje typy to na razie (jeszcze myślę):
- Fargesia lśniąca Great Wall
- Fargesia lśniąca Volcano
- Fargesia Obelisk
- Fargesia Pingwu
- Filostachys złotobruzdowy
Później wam pokażę, jak rozmieściliśmy doniczki.

Stwierdziłam też, że w trawy dorzucę też bambusy, ale to już chyba na przyszły rok, bo tam już się u nas busz zrobił

Kasya napisał(a)
Ja bym usunęła trawę która jest między roślinami


Masz absolutną rację, jestem w trakcie usuwania, na razie zaczęłam pod brzozami. Ale u nas pogoda jest trudna, bo jak popada to zaraz robi się błoto, a ostatnio pada na okrągło. W weekend ustawiliśmy basen.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 06:45, 24 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
No właśnie Danusia tę wierzbę odradzała... A potrzebuję właśnie coś takiego pokroju
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 08:22, 24 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
kasia1 napisał(a)
No właśnie Danusia tę wierzbę odradzała... A potrzebuję właśnie coś takiego pokroju


U nas na wsi, większość ludzi ma te wierzby u siebie, nawet w tych wypielęgnowanych i zakładanych przez ogrodników ogrodach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SylwiaBe 09:37, 24 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Ja tam mam wierzbę Hakuro, na razie nie narzekam, póki nie sprawia problemów i nie jest brzydka to ją będę mieć a też niewykluczone, że posadzę jeszcze
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
sylwik69 11:28, 24 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bardzo mi się podoba Twoja część warzywna i rabata z Aspirynką irysy sobie poradzą,skoro dużo pada!
Macham
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ajka 12:21, 24 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
sylwik96 fajnie, że cię się podoba, mam nadzieję, że różyczki szybko urosną i trochę przysłonią ten warzywniakowy bałagan A o irysy właśnie trochę się boję, bo one chyba wolą jak jest sucho.

Pokażę wam różyczki Pomponella z przodu. Zastanawiam się teraz czy sadzenie ich w tym miejscu to był dobry pomysł. Coś tam jakby za gęsto, jak mi szmaragdy urosną to zginą. Może kiedyś trzeba będzie je przesadzić. Albo ten pasek poszerzyć. Na razie nie mogą się wybić ponad szałwię, która w tym roku zaskoczyła mnie swoją wielkością. Dziwne, że jeszcze nie oklapła po tych deszczach.







Zaczynam się martwić moimi tujowymi kulkami (Danica), niech mi ktoś podpowie co może im pomóc? Jakiś nawóz czy czymś je opryskać? To choroba czy szkodniki? Kiedyś musiałam dwie wymienić i nie chciałabym znów tego robić



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies