Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 10:06, 10 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
anabuko1 napisał(a)

Warzywnik wzorowy.I fajną sciankę obok niego zrobiąłś


Dzięki. Masz na myśli ściankę z winogronem?

Co do warzywniaka cały czas się uczę co warto posiać, posadzić.
Zdecydowanie szpinaku, kopru i rukoli już nie będę wysiewać.
Maliny trochę mnie przerosły, nie wiedziałam, że są tak ekspansywne, potrafią wybić nawet w skrzynkach. Zastanawiam się czy nie wstawić im przegrody jak do bambusów

Myślę też o przesadzeniu jagód kamczackich, mam trzy krzaczki, rozrosły się niesamowicie, tylko owoców jak na lekarstwo.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 10:09, 10 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
kasiab napisał(a)


Wiesz jak wątki są poniżej 500stron to staram sie czytać w całości większe watki zostawiam na spokojne czytanie jestem z okolic zielonej góry. Moja winniczka to tylko 15 krzaków będzie: 3 deserowe i 12 przerobowych w tym roku winobrania nie będzie niestety.
Piszesz że dużo brakuje do cudów innych Dziewczyn a wiesz co ja uważam? Że każda osoba która pracuje w swoim ogrodzie ma swój cud. Ja nie mam nasadzen w zasadzie żadnych bo jestem dalej na etapie ulepszania gleby (w końcu mam w 6 kl.) i jak sadzilam grabiki to sie zachwycalam jaka zrobila sie ziemia po mojej ciezkiej pracy. Jest cudowna! A każda napotkana dzdzownica taak cieszy że nie mogę zobacz jak daleko juz jesteś! Teraz tylko dopieszczać i czekać aż rośliny się rozrosna


Kasiab Masz rację, w końcu musi się znaleźć czas by trochę odpocząć i pozachwycać się owocami własnej pracy, a nie tylko zasuwać od rana do wieczora. Jesteśmy z siebie dumni, a co!
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:10, 10 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Dziś dzień radosny korzystania z własnych plonów




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasiab 22:18, 10 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
ajka napisał(a)
Dziś dzień radosny korzystania z własnych plonów






Mniam! Nie przywozisz do Rodziców może trochę?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anabuko1 22:22, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
ajka napisał(a)


Dzięki. Masz na myśli ściankę z winogronem?

Co do warzywniaka cały czas się uczę co warto posiać, posadzić.
Zdecydowanie szpinaku, kopru i rukoli już nie będę wysiewać.
Maliny trochę mnie przerosły, nie wiedziałam, że są tak ekspansywne, potrafią wybić nawet w skrzynkach. Zastanawiam się czy nie wstawić im przegrody jak do bambusów

Myślę też o przesadzeniu jagód kamczackich, mam trzy krzaczki, rozrosły się niesamowicie, tylko owoców jak na lekarstwo.

A ja lubię szpinak sałatki z nim i pierogi ze szpinakiem i fetą. Umm.A rukola też fajna do sałatek.
Maliny mam posadzone normalnie.
Jagody kamczackie mam 3. I już po kilka ładnych lat maja.I owocków nawet sporo było.
A to już borówkę masz dojrzałą ? Co to z a odmiana ? Moje jeszcze zielone.
Pierożki ,..ummm miamuś Bardzo apetyczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ajka 22:31, 10 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
kasiab napisał(a)


Mniam! Nie przywozisz do Rodziców może trochę?


Niestety
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:39, 10 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
anabuko1 napisał(a)

A ja lubię szpinak sałatki z nim i pierogi ze szpinakiem i fetą. Umm.A rukola też fajna do sałatek.
Maliny mam posadzone normalnie.
Jagody kamczackie mam 3. I już po kilka ładnych lat maja.I owocków nawet sporo było.
A to już borówkę masz dojrzałą ? Co to z a odmiana ? Moje jeszcze zielone.
Pierożki ,..ummm miamuś Bardzo apetyczne


Ale ja nie mówię, że nie lubię. Siałam, bo uwielbiam szpinak i rukolę. Za każdym razem idą mi od razu w kwiaty, teściowa też tak ma, nie wiem co jest nie tak. A koper wychodzi od razu żółty. Nie nadaje się do niczego. Muszę polegać jednak na sklepach.

Co do borówki, nie wiem niestety co to za odmiana, bo to jeden z pierwszych zakupów. Nie interesowały mnie odmiany. Myślałam, że nic z nich nie będzie, bo jak nie mieliśmy jeszcze ogrodzenia, to sarny wyżarły je niemal do zera. Odbiły i owocują fenomenalnie. Duże owoce i ilości też spore. Mam inne dwa krzaczki na warzywniaku, nawet podpisane, ale akurat te słabo owocują, więc nie polecam No chyba, że tam po prostu gleba im nie odpowiada, musiałabym zmierzyć ph przy jednych i drugich.

Kamczackie nie potrzebują niby specjalnej gleby, a u mnie duże krzaki porosły, a praktycznie bez owoców.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SylwiaBe 22:39, 10 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
ajka napisał(a)
Dziś dzień radosny korzystania z własnych plonów





A pierożki z czym?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ajka 23:26, 10 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
SylwiaBe napisał(a)

A pierożki z czym?


Nadzienie z twarogiem i borówkami
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 00:21, 11 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41988
Zajrzałam jeszcze a tu takie przysmaki... teraz głodna pojde spać...
Bardzo wczesne borówki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies