Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:53, 04 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Basiu w korycie oczywiście zagościły rojniki.Na 438 stronie(z 22 października,godz.23 z minutami) jest trochę wiadomości o wykonaniu koryta i podałam linki jak zrobić hypertufę- z której je zrobiłam.M.in jest tam perlit i torf.Basiu obawiam się ,że mój ogród jest zbliżony wielkością do Twojego i też już się niewiele zmieści Mam jeszcze działkę z warzywniakiem i tam jest sporo ugoru niezagospodarowanego,ale to już nie na moje możliwości czasowe z dopilnowaniem,żeby tam wchodzić z "ozdobnym" ogrodem
Basiu,kupowałaś te beczki na deszczówkę przez internet ,czy stacjonarnie?

Koryto stanęło koło domku ogrodnika,zamiast kilku doniczek.
Ciekawe jak przezimują?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:02, 04 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
katel napisał(a)

Rozglądaj sie u mnie co by Ci w oko wpadło .
Takie koryto i mi się marzy - jak mi się uda kiedyś trochę czasu wygospodarować to będę podpytywać jak sie do tego zabrać .

Ty Kasiu tylko pamiętaj o mnie w kolejce do Gobasiowej lili ,a u mnie proś o co chcesz
A na koryto to aby zgromadzić materiały i coś na formę ,wykonanie to sama przyjemność Pytaj ,chętnie podpowiem.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:10, 04 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Leśny bukiecik w domu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 00:31, 05 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Cofnęłam się do 438 strony i znalazłam przepis na hypertufę. Dziękuję. Aniu, beczkę na deszczówkę kupiłam na All..ro. Były sprzedawane całe zestawy. Na razie jesteśmy zadowoleni.
Ale o zagęszczeniu podlewania kropelkowego musimy pomyśleć. Bo u nas jest rozprowadzone automatyczne podlewanie ale tak rzadko jest linia kroplująca jedna od drugiej, że nie radzi sobie z podlewaniem. Mus poprawić.
Dobrej nocy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 09:54, 05 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)
Leśny bukiecik w domu

Jednak byłaś- byliście w lesie
Bardzo ładny bukiecik
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 18:25, 05 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
anpi napisał(a)
Basiu w korycie oczywiście zagościły rojniki.Na 438 stronie(z 22 października,godz.23 z minutami) jest trochę wiadomości o wykonaniu koryta i podałam linki jak zrobić hypertufę- z której je zrobiłam.M.in jest tam perlit i torf.Basiu obawiam się ,że mój ogród jest zbliżony wielkością do Twojego i też już się niewiele zmieści Mam jeszcze działkę z warzywniakiem i tam jest sporo ugoru niezagospodarowanego,ale to już nie na moje możliwości czasowe z dopilnowaniem,żeby tam wchodzić z "ozdobnym" ogrodem
Basiu,kupowałaś te beczki na deszczówkę przez internet ,czy stacjonarnie?

Koryto stanęło koło domku ogrodnika,zamiast kilku doniczek.
Ciekawe jak przezimują?



Aniu, ale pięknie to koryto u Ciebie się postarzyło, jakby miało 100 lat a nie kilka dni. Chyba jakąś farbę zastosowałaś? Czarną, szarą? Na dole bardziej omszało, na górze mniej. Wszystko jak naturalnie się dzieje. Zdolniacha z Ciebie Aniu. Gratulacje.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 22:55, 05 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
basia3012 napisał(a)
Cofnęłam się do 438 strony i znalazłam przepis na hypertufę. Dziękuję. Aniu, beczkę na deszczówkę kupiłam na All..ro. Były sprzedawane całe zestawy. Na razie jesteśmy zadowoleni.
Ale o zagęszczeniu podlewania kropelkowego musimy pomyśleć. Bo u nas jest rozprowadzone automatyczne podlewanie ale tak rzadko jest linia kroplująca jedna od drugiej, że nie radzi sobie z podlewaniem. Mus poprawić.
Dobrej nocy.


My też musimy dołożyć linię kroplującą w najszerszej części rabaty

basia3012 napisał(a)

Aniu, ale pięknie to koryto u Ciebie się postarzyło, jakby miało 100 lat a nie kilka dni. Chyba jakąś farbę zastosowałaś? Czarną, szarą? Na dole bardziej omszało, na górze mniej. Wszystko jak naturalnie się dzieje. Zdolniacha z Ciebie Aniu. Gratulacje.

Basiu koryta niczym nie malowałam.Ta masa trochę jest brązowawa przez dużą ilość torfu.Jej dół na wcześniejszych zdjęciach jest trochę ciemniejszy ,bo w najgrubszych miejscach jeszcze schło. Zdjęcie koryta jest zrobione kilka dni po wykonaniu ,więc nie zdążyło się postarzyć Po wyjęciu z formy,szorowałam je szczotką druciana ,aby zaoblić kanty i trochę poobtłukiwałam młoteczkiem,aby było trochę pokancerowane Na korycie na razie nie ma śladu mchu.Mech widzisz może na kostce brukowej z której jest obrzeże rabaty.Koryto stoi też na kostkach brukowych i one różnią się kolorem.Nie pomyślałam wcześniej,bo można by takie zrobić też z hypertufy
Dzisiejsze zdjęcie:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:08, 05 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
anabuko1 napisał(a)

Jednak byłaś- byliście w lesie
Bardzo ładny bukiecik

Tak byliśmy w lasku niedaleko nas Nawet znaleźliśmy kilka kozaczków i maślaków.Była tak ładna pogoda,że szkoda siedzieć w domu.Jeszcze wczoraj było
+19 stopni i słoneczko,dopiero wieczorem deszczyk.A dziś od popołudnia trochę solidniej pada,ale i tak ciepło jak na listopad I do południa zrobiłam jeszcze trochę słonecznych fotek.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
gogo 00:39, 06 lis 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ale cudnie zrobiłaś ze stolikiem, w każdym calu masz artystyczną duszę
U mnie na stoliku bez zmian, aż wstyd, że nie zrobiłam nic jesiennego
Za hypertufę planuję wziąć się w zimie, jak już nie będzie ogrodu.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Urszulla 19:42, 06 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Warto takie fotki przed zimą gromadzić
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies