Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:49, 21 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
sierotka napisał(a)
Aniu Ty szybko działasz ciach i oselka w drodze ha ha

Wieczorem odebrana paczka, osełka już u mnie, jutro zabieram się za ostrzenie sprzętu!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 16:34, 22 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
anpi napisał(a)

Jeszcze też nie tnę róż, na razie się doszkalam I ostrzę sekator!!! Trafiłam na przydatny filmik i zakupiłam polecaną osełkę. Czekam na przesyłkę


Ciekawy filmik narzędzia też ostrzę sama.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Basieksp 20:41, 22 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
anpi napisał(a)
Basiek,z tym sumakiem to prawda co piszesz Ale odrosty przy moim sumaku są systematycznie koszone razem z trawnikiem, a z rabaty ( zdarzają się pewnie siewki przeważnie w jednej) wyplewiam malutkie. Za to na sąsiedzkiej działce ,która leży ugorem, sumaków byłby las, ale tam zimą przychodzą sarny ,trochę łamią, trochę chyba obgryzają,albo ocierają się.Ta działka jest pozostawiona bez opieki,więc nikt się nie skarży A my ją też co jakiś czas karczujemy, tam gdzie krzaczory, albo kosimy tam gdzie wszelkiego rodzaju trawy i chwasty, aby to wszystko nie znalazło się po czasie u nas. Tak więc ograniczamy tam też sumaki, ale kilka zostawiam, bo zapewniają nam ładniejsze widoki na tą działkę i tworzą jesienią ładne zapożyczone tło. U mojego drugiego sąsiada jakoś ich nie widać, może sieją się tylko z południa na północ? Poza tym ten sąsiad ma sam trawnik i też może koszenie wyklucza rozrost sumaków !?


Dzięki za podpowiedź, u mnie też rósł by na trawniku, do ogarnięcia, od sąsiada byłoby to jakieś 10-20 metrów, zależy gdzie bym go posadziła, dalej jest wjazd polbruk, może do ogarnięcia, sumak zawsze mi się podobał, szczególnie jesienią u Ciebie widzę że nawet zimą ładnie wygląda przez bordowe owoce drugi sąsiad ma mały zwierzyniec, dwie kozy, alpaki trochę ptactwa tu nie było by problemu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ewa777 16:30, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
anpi napisał(a)

Stacjonarnie. Mamy w okolicy kilka pieczarkarni, tylko samemu trzeba zadbać o transport


O tej ziemi popieczarkowej dużo dobrego czytam, ale w pomoskim ciężko o nią. Najbliższy sprzedawca jest 150 km od Gdańska. Ciężko w transportem.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 17:20, 25 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Basieksp napisał(a)


Dzięki za podpowiedź, u mnie też rósł by na trawniku, do ogarnięcia, od sąsiada byłoby to jakieś 10-20 metrów, zależy gdzie bym go posadziła, dalej jest wjazd polbruk, może do ogarnięcia, sumak zawsze mi się podobał, szczególnie jesienią u Ciebie widzę że nawet zimą ładnie wygląda przez bordowe owoce drugi sąsiad ma mały zwierzyniec, dwie kozy, alpaki trochę ptactwa tu nie było by problemu

Musisz więc sama podjąć decyzję czy sadzićMi jakoś ze swoim sumakiem ciężko się rozstać, ale jest mocno przycięty, żeby dużo nie pił
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:27, 25 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ewa777 napisał(a)


O tej ziemi popieczarkowej dużo dobrego czytam, ale w pomoskim ciężko o nią. Najbliższy sprzedawca jest 150 km od Gdańska. Ciężko w transportem.

U mnie też ciężko z transportem, pierwszy transport ściągałam ze wsi oddalonej ok 40km od pieczarkarni.Teraz założyliśmy hak do samochodu i sami przywozimy przyczepką, ale oczywiście mniejsze ilości.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:36, 25 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Urszulla napisał(a)


Ciekawy filmik narzędzia też ostrzę sama.

Tym tanim sekatorom, nawet ostrzenie nie zawsze pomaga, bo one po sezonie całe rozklekotane i dobrze skręcić się nie da.Trzeba by zainwestować w lepszy sprzęt, a nie kupować co dwa sezony nowe badziewie. Dzięki takim filmikom,uczę się też na co zwrócić uwagę przy zakupie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:39, 25 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
MartaKozak napisał(a)

Bardzo fajny filmik

Obejrzałam też taki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:43, 25 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
sierotka napisał(a)
Aniu Ty szybko działasz ciach i oselka w drodze ha ha

Najwyższy czas żeby zadbać o narzędzia
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:54, 25 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Oglądając liliowce u Anabuko, postanowiłam przejrzeć swoje liliowce przeszukując zdjęcia. Chyba jednak nie wszystkie sfotograafowałam.Tylko niektórych nazwy mam na znacznikach przy rosnących roślinach.Muszę sprawdzić
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies