Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 17:04, 27 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017

Cegiełka porosła mchem
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 17:40, 27 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Ależ Aniu się rozkręciłaś z tymi rojnikami.
Już ich sporo uzbierałaś
A wszystkie bardzo ładnie się prezentują
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sierotka 17:46, 27 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Anda napisał(a)


Jeśli Twoje róże aż tak mocno chorują, to może mają złą miejscówkę, coś nie tak z pH gleby, są niedożywione lub jeszcze coś innego powoduje ich osłabienie? Może warto byłoby to najpierw przeanalizować, zanim zaczniesz pryskać chemią? Nie piszę tego złośliwie, tylko jako miłośniczka róż


I tak odebrałam Twój post one nie chorują strasznie ,one w ub troszkę miały plamistość i mączniaka i to nie wszystkie .Są z dobrej szkółki .Plamistość czarna to tez po trosze moja wina podlewalam czasami od góry i poszła woda na liscie odzywione są ,wprawdzie nawozem dla róż ,ale odżywione
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Anda 17:53, 27 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
sierotka napisał(a)


I tak odebrałam Twój post one nie chorują strasznie ,one w ub troszkę miały plamistość i mączniaka i to nie wszystkie .Są z dobrej szkółki .Plamistość czarna to tez po trosze moja wina podlewalam czasami od góry i poszła woda na liscie odzywione są ,wprawdzie nawozem dla róż ,ale odżywione


Zauważyłam, że róże bardzo dobrze się same bronią po porcji obornika końskiego. To jak dawka witamin dla nich. Mogłabyś wypróbować nawet i taki granulowany
Jeśli możesz to pryskaj i podlewaj je gnojówką lub herbatką ze skrzypu.
Mączniak u mnie też występuje na jednej róży (podatna jakaś), zwłaszcza w upały. Pryskam świeżym mlekiem (nie UHT) rozcieńczonym z wodą i podlewam więcej.

Może coś z tego pomoże Trzymam kciuki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
agapant 18:23, 27 lut 2020


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1281
Ania koryto wyszło super. Jaka ładna aranżacja.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Iwonka 18:41, 27 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Aniu melduję, że rojniki od ciebie maja się u mnie świetnie Takie zimy to mogłyby być częściej! Twoja kolekcja też w super kondycji.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 19:00, 27 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Co to jest ta hypertufa z której jest koryto???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
iwona_d 19:02, 27 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Aniu i te rojniki przez cały czas były na dworze, nie chowalaś ich lub nie zabezpieczalaś, bo strasznie mi się takie podobają ale bałam się że zima przemarzną i tyle z nich będzie.
sylwia_slomc... 19:04, 27 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
iwona_d napisał(a)
Aniu i te rojniki przez cały czas były na dworze, nie chowalaś ich lub nie zabezpieczalaś, bo strasznie mi się takie podobają ale bałam się że zima przemarzną i tyle z nich będzie.

Nic się im nie dzieje byle miały zimą nie za mokro to nawet w płytszych dają radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 19:05, 27 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Aniu żelazne roślinki pięknie się donica prezentuje
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies