Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

amelia_b 11:32, 21 lut 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Cześć kochana
____________________
Pogubiłam się po drodze
Ewa777 15:37, 21 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
A gdzie kupiłaś ziemie popieczarkową? Jeżeli możesz zdradzić. W necie, czy stacjonarnie?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 19:10, 21 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Urszulla napisał(a)
U mnie róże mają pąki ale wsyrzymuję się z cięciem. Bo jeszcze przyjdą zimne dni. Ja z cięciem też miałam dylematy ale od zeszłego roku się nie patyczkuję- tnę nisko. Po pierwszym kwitnieniu przycinam do połowy parkowe żeby zakwitły drugi raz.

Jeszcze też nie tnę róż, na razie się doszkalam I ostrzę sekator!!! Trafiłam na przydatny filmik i zakupiłam polecaną osełkę. Czekam na przesyłkę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
MartaKozak 21:26, 21 lut 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
anpi napisał(a)

Jeszcze też nie tnę róż, na razie się doszkalam I ostrzę sekator!!! Trafiłam na przydatny filmik i zakupiłam polecaną osełkę. Czekam na przesyłkę

Bardzo fajny filmik
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sierotka 21:32, 21 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Aniu Ty szybko działasz ciach i oselka w drodze ha ha
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Basieksp 22:04, 21 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9996
anpi napisał(a)

Raz ciepło raz zimno...jak to na przedwiośniu! Ale nas już ciągnie do ogrodu,więc czekamy na słoneczko
Choć małymi krokami i mi udało się coś podziałać, ale muszę ostrożnie po grypie
Dziś tylko +4st.nie wychodzę,objadam się mamusinymi pączkami
Wyglądam przez okno..., jeszcze jedna hortensja w bukietach


Witam. Mam pytanko, to drzewo z karmikiem to sumak octowiec, jeśli tak to czy ma odrosty, zastanawiam się czy sobie nie posadzić, ale obawiam się tych odrostów gdzieś przeczytałam, że to zemsta sąsiada, u mnie jeden u niego całe stadko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 22:32, 21 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Basiek,z tym sumakiem to prawda co piszesz Ale odrosty przy moim sumaku są systematycznie koszone razem z trawnikiem, a z rabaty ( zdarzają się pewnie siewki przeważnie w jednej) wyplewiam malutkie. Za to na sąsiedzkiej działce ,która leży ugorem, sumaków byłby las, ale tam zimą przychodzą sarny ,trochę łamią, trochę chyba obgryzają,albo ocierają się.Ta działka jest pozostawiona bez opieki,więc nikt się nie skarży A my ją też co jakiś czas karczujemy, tam gdzie krzaczory, albo kosimy tam gdzie wszelkiego rodzaju trawy i chwasty, aby to wszystko nie znalazło się po czasie u nas. Tak więc ograniczamy tam też sumaki, ale kilka zostawiam, bo zapewniają nam ładniejsze widoki na tą działkę i tworzą jesienią ładne zapożyczone tło. U mojego drugiego sąsiada jakoś ich nie widać, może sieją się tylko z południa na północ? Poza tym ten sąsiad ma sam trawnik i też może koszenie wyklucza rozrost sumaków !?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:40, 21 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
amelia_b napisał(a)
Cześć kochana

Część kochana! Ty już rezerwuj sobie termin gdzieś w połowie czerwca na przyjazd do mnie! Zresztą niedługo pogadamy face to face ( mam nadzieję)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:42, 21 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Ewa777 napisał(a)
A gdzie kupiłaś ziemie popieczarkową? Jeżeli możesz zdradzić. W necie, czy stacjonarnie?

Stacjonarnie. Mamy w okolicy kilka pieczarkarni, tylko samemu trzeba zadbać o transport
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:46, 21 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
MartaKozak napisał(a)

Bardzo fajny filmik

Mam nadzieję,że przyda się w praktyce i przyniesie efekty.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies