Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

sierotka 22:55, 17 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Aniu jakie róże kulkujesz?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anabuko1 11:20, 18 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Pnace .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 11:26, 18 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Dzięki dziewczyny za każdą podpowiedź. W międzyczasie znalazłam taki filmik o cięciu róż i trochę mi się rozjaśniło , chyba ciachnę w marcu Pastellę nisko, niech się rozkrzewia.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ewa777 11:37, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Bardzo nastrojowe dekoracje walentynkowe A te róże w wazonie mają prześliczny kolor
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 11:46, 18 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Dziś jak na razie +10st.i piękne słoneczko,może uda mi się wyskoczyć coś ogarnąć na ogrodzie.Wczoraj było nawet +12 ,ale był tylko spacerek i kilka zdjęć.
Najniższe piętro miejscami gęściutko się zieleni.Niezapominajek moc, śniadek, czyściec..., srylion różnych siewek i oczywiście cebulowe,rozchodniki,nawet szałwie ,liliowce Stella,wszystko już wylazło

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
iwona_d 14:27, 18 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Aniu ale u Ciebie już zielono, u mnie rozchodniki dopiero wychylają łepki, a szałwia jeszcze się nie zieleni. Mam nadzieję że niedługo u mnie już też będzie kolorowiej
Magleska 17:10, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Aniu
dzięki za filmik -poczytam zaległości forumowe i lecę dokształcać się w różach

zrobiłaś śliczny walentynkowy nastrój ….zielone wschodzi wiosnaaaa
tylko czemu tak zimno dziś
Buzka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anda 17:15, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
anpi napisał(a)
Trochę poświętowaliśmy,teraz trzeba brać się do roboty
Ponieważ nie mam jeszcze doświadczenia w cięciu róż,proszę Was o radę.
Mam np. Pastellę ,która na wysokości +-50cm rozgałęzia się . Chyba ją w tamtym roku za wysoko przycięłam. I teraz nie wiem ,czy te główne pędy skrócić,np .na ok.30 cm i czekać na nowe rozgałęzienia.Czy tak zostawić, a ona i tak rozgałęzi się z dolnych oczek? Ale czy te rozgałęzienia,które już są nie są za wiotkie. Przy jakim cięciu jest szansa na lepsze kwitnienie?


Masz różę na pniu Nie chcesz jej tak zostawić, na pniu z ładną koroną?

Zeby pobudzić wzrost i kwitnienie, warto ją przyciąć bardzo nisko, tak na dwa oczka. Po cięciu podsyp jej nawozu z azotem. Tego roślina potrzebuje do wzrostu. Najlepszy byłby nawóz organiczny, np. wiórki rogowe lub owcza wełna z kompostem lub obornikiem końskim. Jednak nawóz dedykowany do róż też może być oczywiście.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anpi 17:25, 18 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Ewo cała róża ma trzy takie główne pędy ,na górze rozgałęzione.Może tego dokładnie nie widać na zdjęciu,bo fotografowałam osobno pędy.Przytnę ją nisko,aby się rozgałęziła.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 17:55, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mogłabyś zrobić z niej różę na potrójnym pniu. U nas schodzą takie bardzo dobrze

https://www.baum-rosenschule-mueller.de/baum/images/Pflanzenwissen/Rosen/Hochstamm/Trio-Stamm.jpg

A tak serio to lepiej przytnij tak jak mówisz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies