Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anabuko1 19:17, 25 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Aniu, ja też nie mam wszystkich liliowców podpisanych.
Ba tylko kilka, no, może kilkanaście ma znacznik.
Sporo mam nn. Ale w tym roku podpiszę choćby swoim jakąś nazwą, bo póki one kwiaty pokażą to nie wiem w większości jaki jest jaki.
Twoje są piękne
Ten pierwszy to trochę podobny do mojego

Czy jakieś opryski będziesz wkrótce stosować na róże ??
Własnie się zastanawiam na tym.Miedzian pierwszy ? Czy coś innego dać ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sierotka 19:24, 25 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
O piszcie piszcie o opryskach, ja oczyścilam róże z liści na ziemi i zdjęłam wszystkie liście z róż ,masę miało plamistość czarną.
Zastanawiam się czy pryskać potem ziemię wkoło róż ,tam też jest przecież grzyb .Co ciekawe na liściach był mączniak
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anpi 15:40, 27 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
anabuko1 napisał(a)
Aniu, ja też nie mam wszystkich liliowców podpisanych.
Ba tylko kilka, no, może kilkanaście ma znacznik.
Sporo mam nn. Ale w tym roku podpiszę choćby swoim jakąś nazwą, bo póki one kwiaty pokażą to nie wiem w większości jaki jest jaki.
Twoje są piękne
Ten pierwszy to trochę podobny do mojego

Czy jakieś opryski będziesz wkrótce stosować na róże ??
Własnie się zastanawiam na tym.Miedzian pierwszy ? Czy coś innego dać ??

Te liliowce które pokazałam to w większości jeszcze w doniczkach po zakupie tamtego lata, poszukam jeszcze tych jeszcze tych wcześniej sadzonych. Ciekawa też jestem tych od Ciebie
Na razie mam popryskane miedzianem te pnące drobne, różowe róże, które zawsze łapią mączniaka.Jak tylko pogoda pozwoli, przelecę chyba wszystkie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 15:44, 27 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
sierotka napisał(a)
O piszcie piszcie o opryskach, ja oczyścilam róże z liści na ziemi i zdjęłam wszystkie liście z róż ,masę miało plamistość czarną.
Zastanawiam się czy pryskać potem ziemię wkoło róż ,tam też jest przecież grzyb .Co ciekawe na liściach był mączniak

Gdzieś czytałam, że ziemie wokół róży też
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 16:16, 27 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Nie, nie należy Miedzian to metal ciężki, który zostaje w glebie i niekorzystnie działa na organizmy tam żyjące. I nie należy pryskać miedzianem na zdrowe róże, bo Miedzian nie działa profilaktycznie. Jeśli grzyb się przypląta w czerwcu to róża i tak zachoruje.
Lepiej wzmacniać róże gnojówkami ze skrzypu lub żywokostu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:20, 27 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sierotka napisał(a)
O piszcie piszcie o opryskach, ja oczyścilam róże z liści na ziemi i zdjęłam wszystkie liście z róż ,masę miało plamistość czarną.
Zastanawiam się czy pryskać potem ziemię wkoło róż ,tam też jest przecież grzyb .Co ciekawe na liściach był mączniak


Jeśli Twoje róże aż tak mocno chorują, to może mają złą miejscówkę, coś nie tak z pH gleby, są niedożywione lub jeszcze coś innego powoduje ich osłabienie? Może warto byłoby to najpierw przeanalizować, zanim zaczniesz pryskać chemią? Nie piszę tego złośliwie, tylko jako miłośniczka róż
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anpi 16:38, 27 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Rojniki w korycie z hypertufy świetnie przezimowały, ale co to była za zima...!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:48, 27 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137

Nawet te w garnuszku, rosnące w minimalnej ilości ziemi dały radę

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:50, 27 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 16:54, 27 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Sliczna kolekcja rojników
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies