Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

ewsyg 22:36, 18 maj 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Aniu, już któryś raz przychodzę do Ciebie. Nie mogę napatrzeć się na ten piękny placyk. Jest mega cudnie, tak romantycznie. Świetny jest ten komplet ogrodowy. Możesz zdradzić gdzie go kupowałaś ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anpi 23:59, 18 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
anabuko1 napisał(a)

Aniu, czytam i zachwycam się twoimi pracami .Zdolna kobietko wielkie brawa i dla Krzysia też .
To twoje miejsce już jest takie dopieszczone, że tylko siadać i podziwiać, podziwiac.
Ale wiem i czytam jak dużo pracy tam włożyliście.

No bajkowo już masz tam Anuś
Aż mi się buzia do twojego ogrodu uśmiecha
Ps. Ja żółty lubię i różne kolory w roślinach lubię

Mam nadzieję latem więcej siedzieć i podziwiać,a może raczej częściej przysiadać, bo podziwia mi się lepiej gdy chodzę Teraz jeszcze kilka rzeczy zaplanowanych trzeba skończyć. Na razie wszelkie prace przerwał deszcz i dodatkowo dopadł mnie jakiś wirusek krtaniowy Czyli jak zwykle: plany planami, a życie sobie!
Sama uśmiecham się na widok tego nowego miejsca

Kupując kostkę granitową na placyk emowi spodobał się głaz (skałka gnejs pasiasty )i oczywiście musieliśmy mu znaleźć jakieś miejsce w ogrodzie. Stoi więc w przedogródku w towarzystwie nowego klona Crimsona
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:05, 19 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Ewa777 napisał(a)
Dołączam do pochwał, bo naprawdę Ci się należą.
Placyk wyszedł świetnie. Kosztowało to dużo pracy, ale efekt jest wspaniały. Śliczny, romantyczny placyk powstał

Dziękuję Ewa! Spełniłam z pomocą męża swoje kolejne marzenie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:32, 19 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu przeczytałam. U mnie jest tak samo robię przez cztery dni. Przeziębiona jestem z nosa leci, ale robię.
Na szczęście coraz bliżej końca. Najgorzej jest o teraz jak chwasty ruszają później już nie piele. Mam to w nosie.
Ja też młódką nie jestem. Dzieci nie specjalnie się kwapią do pomocy. EM pomógł wczoraj ponosił trawniki i obkosil koło drzew.
Resztę prac wszystko sama. Mieliśmy zamiar robić rabaty podwyższone, ale chyba zrezygnuje zabijać się nie będę za trochę swoich warzyw.
Papryki, dynie, cukinię posadzę gdzie kolwiek niech rosną.
Jeszcze dymki nie posadziłam.

Deszcz dzisiaj prawie cały dzień.

Pozdrawiam

U nas też pada, wszystko rośnie jak na drożdżach. Oczywiście chwasty w warzywniaku najszybciej! Cieszę się, że przed deszczem zdążyłam wysiać i posadzić wszystkie warzywa. Nawet papryki. Posadziłam też podpędzone dalie. Ale wyplewić warzywniaka, tam gdzie już podrosły niektóre warzywa nie zdążyłam. Tylko jedną kwaterkę z buraczkami i cebulą zimową. Przerwałam od razu trochę buraczki, dlatego takie stargane- mam nadzieję, że po deszczu wszystko wstało. Część wyrwanych przepikowałam, podobno można?
Na dowód, że u mnie też chwasty rosną:
Przed plewieniem:

Po:

EM nie wykosił też trawnika na części warzywnej, znów wysieją się mlecze i inne chwaściory, ale też po pracy nie da się wszystkiego ogarnąć. Nie mówiąc już o podopiecznych i obowiązkach domowych. Wydawało się, że jak dzieci się usamodzielnią to będzie więcej czasu, a guzik! Na to miejsce wskakują rodzice i wnuki...Ale oby nam zdrowie dopisywało to jakoś podołamy i w międzyczasie spełnimy choć namiastkę marzeń Pozdrawiam!

Kiścień (posadziłam w donicy)



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:43, 19 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Alija napisał(a)


Aniu, u Ciebie w ogrodzie wszystko dopieszczone, ta żółta kompozycja bardzo elegancka.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:58, 19 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
April napisał(a)
Bardzo mi się podobają ujęcia na nowy placyk. Czy można sprawić że ogród romantyczny stanie się jeszcze bardziej romantyczny? Jak widać po prezentowanych obrazkach - MOŻNA
I ten wypielęgnowany warzywnik ileż to pracy musiało kosztować. Podziwiam

Po deszczu pielęgnacja od nowa!
Aprilku- można, tak jak ty swój cudny ogród leśny sprawiasz bardziej cudnym ogrodem leśnym!
Ileż to pracy... tak samo wzdycham u Ciebie!
Kilka fotek mojego przedogródka:



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:01, 19 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Gosialuk napisał(a)
Twoje tulipanki podobne do moich przed blokiem. A EE miały być.

Również nie pamiętam bym takie zamawiała, ale się wkomponowały
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:08, 19 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
AnnaMS napisał(a)
Witaj Aniu Zadziwiasz czymś każdego roku, placyk cudny a lwiątko urocze
Potrzebuję czasu aby ogarnąć Twój magiczny ogród, mam nadzieję, że dam już radę i nie zniknę znowu na 2 lata. Buziaki.

U mnie dużo nadrabiania nie ma, nie bardzo mam czas na relację z wszystkich zmian, a szczególnie przesadzanek roślinnych. Będą już najwyżej efekty, niektórych sama jestem ciekawa.
Pozdrawiam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:26, 19 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
ewsyg napisał(a)
Aniu, już któryś raz przychodzę do Ciebie. Nie mogę napatrzeć się na ten piękny placyk. Jest mega cudnie, tak romantycznie. Świetny jest ten komplet ogrodowy. Możesz zdradzić gdzie go kupowałaś ?

Napisałam Ci na PW. Miło, że Ci się podoba

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Roocika 08:20, 19 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anpi napisał(a)

Wydawało się, że jak dzieci się usamodzielnią to będzie więcej czasu, a guzik! Na to miejsce wskakują rodzice i wnuki...Ale oby nam zdrowie dopisywało to jakoś podołamy i w międzyczasie spełnimy choć namiastkę marzeń Pozdrawiam!




Ania, no weź nie załamuj , a miałam nadzieję, że będzie łatwiej

Lepszy deszcz niż brak deszczu, u nas popadało 1 dzień i tak bez szału, już widać, że rośliny odczuły brak deszczu, a chwastom nie przeszkadza.
Fajny ten głaz!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies